W pozwie twierdzi się, że modny prebiotyczny napój gazowany Poppi nie jest „zdrowy dla jelit”.

W pozwie złożonym przeciwko niezwykle popularnemu fenomenowi „Shark Tank”, czyli prebiotycznej sodzie Poppi, zarzucono, że napój ten nie był tak „zdrowy dla jelit”, jak reklamowano.

Powódka Christine Copps z San Francisco Złożono pozew zbiorowy w środę w imieniu swoim i konsumentów Poppi „znajduje się w tym samym położeniu” przeciwko swojej spółce dominującej, VNGR Beverage LLC z siedzibą w Austin w Teksasie.

Poppi szybko piął się po szczeblach kariery w świecie napojów, wykorzystując odpowiedni marketing i zdobywając miejsce na półkach u popularnych sprzedawców detalicznych, takich jak Whole Foods, Target i Costco.

Johnson & Johnson pozywa ofiary raka w związku z „fałszywymi” bankructwami

Powódka Christine Copps z San Francisco złożyła w środę pozew zbiorowy w imieniu swoim i konsumentów Poppi „w tej samej sytuacji”. (sąd amerykański (zrzut ekranu))

Powodowie zarzucili, że obietnice Poppi dotyczące „zdrowia jelit” były fałszywe, ponieważ napój gazowany „zawiera tylko dwa gramy prebiotycznego błonnika, a więc ilość zbyt mała, aby zapewnić znaczące korzyści dla zdrowia jelit”.

„W związku z tym konsument musiałby wypić więcej niż cztery napoje bezalkoholowe Poppi w ciągu jednego dnia, aby osiągnąć jakiekolwiek potencjalne korzyści zdrowotne wynikające z błonnika prebiotycznego” – stwierdzono w pozwie.

„Jednak nawet gdyby konsument tak zrobił, wysoka zawartość cukru w ​​Poppi zrównoważyłaby większość, jeśli nie całość, rzekomego zdrowia jelit” – dodali.

Copps stwierdziła, że ​​„w uzasadniony sposób polegała” na obietnicy Poppi dotyczącej napoju gazowanego zdrowego dla jelit i zdecydowała się zapłacić „znaczną wyższą cenę”.

„Jednak pani Cobbs nie odniosła korzyści wynikających z zawartych umów, ponieważ produkty te w rzeczywistości nie zawierały wystarczającej liczby «prebiotyków», aby zapewnić znaczące «zdrowie jelit»” – stwierdza pozew.

READ  Światowe akcje spadają z powodu inflacji w USA, komunikat EBC

Norfolk Southern płaci 600 milionów dolarów na uregulowanie wykolejenia pociągu we wschodniej Palestynie

W pozwie przytoczono także badania, które wykazały, że spożywanie zbyt dużej ilości inuliny z aloesu – rodzaju prebiotyku występującego w roślinie bobby – może w rzeczywistości mieć niekorzystne skutki zdrowotne.

„Podobnie pani Cobbs nie była świadoma, że ​​nadmierne spożycie tych produktów może negatywnie wpłynąć na jej zdrowie” – dodała.

Mak sodowy

Poppi zyskała popularność po pojawieniu się i otrzymaniu inwestycji w programie telewizyjnym dla przedsiębiorców „Shark Tank”. (sąd amerykański (zrzut ekranu))

Pozew „żąda” rozprawy z ławą przysięgłych, zarzucając firmie Poppi fałszywą reklamę korzyści zdrowotnych swoich produktów.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Fox Business

Fox News Digital skontaktował się z Poppi z prośbą o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *