W sądowej walce z Twitterem Elon Musk wskazuje na rząd Indii

Musk powiedział, że Twitter powinien przestrzegać lokalnego prawa w Indiach. (plik)

Waszyngton:

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, który jest uwikłany w sądową batalię z Twitterem o nieudaną próbę przejęcia, którą Twitter planuje teraz narzucić, powiedział, że gigant mediów społecznościowych naraził swój trzeci co do wielkości rynek na ryzyko, nie ujawniając „ryzykownych” pozwów przeciwko rządowi indyjskiemu …

W pozwie wzajemnym w sądzie w Delaware, złożonym pod pieczęcią w zeszły piątek i ogłoszonym w czwartek, Musk twierdził również, że został „oszukany” w celu podpisania umowy kupna firmy mediów społecznościowych z siedzibą w San Francisco.

Musk powiedział, że według dokumentów sądowych Twitter musi przestrzegać lokalnego prawa w Indiach. Na Twitterze krążyły zrzuty ekranu dokumentów sądowych opublikowane przez Kate Conger, reporterkę technologiczną New York Timesa.

„W 2021 r. indyjskie Ministerstwo Technologii Informacyjnych nałożyło pewne zasady, które pozwalają rządowi na badanie postów w mediach społecznościowych, żądanie informacji umożliwiających identyfikację osób i ściganie firm, które odmówiły przestrzegania. Chociaż Musk jest zwolennikiem wolności słowa, uważa, że ​​umiar na Twitterze powinien Zbliżony do prawa krajów, w których działa Twitter „Przeczytaj część dokumentów prawnych w pozwie Twitter vs Musk, opublikowanych przez Kate Conger, korespondentkę techniczną New York Times, w serii tweetów.

Jeśli chodzi o średnie Elona Muska w zeznaniach sądowych, Twitter odpowiedział, że „szanuje sąd za jego kompletną i dokładną treść. ta podstawa.”

Odnosząc się do petycji złożonej w lipcu w Sądzie Najwyższym w Karnatace, Musk sprzeciwił się również nieujawnieniu przez Twittera pozwu przeciwko rządowi indyjskiemu.

„Twitter przyznaje, że zakwestionował pewne nakazy blokowania wydane przez rząd indyjski na podstawie sekcji 69A ustawy o technologii informacyjnej, która nakazuje Twitterowi usunięcie niektórych treści ze swojej platformy, w tym treści od polityków, aktywistów i dziennikarzy, oraz że Twitter jest legalny ”, powiedziała firma w swojej odpowiedzi.

READ  Akcje PYPL rosną dzięki lepszym wskazówkom niż strach, akcje PayPal zostały odkupione

Twitter, za pośrednictwem swojego adwokata w Sądzie Najwyższym w Karnataka, powiedział, że ich działalność w Indiach zostanie zamknięta, jeśli zastosują się do nakazów rządu indyjskiego dotyczących blokowania treści uznanych za nielegalne przez odpowiednie władze. Sąd Najwyższy wystosował zawiadomienia do ośrodka i 25 sierpnia odroczył rozprawę.

Witryna mikroblogowa i najbogatszy człowiek na świecie zmierza teraz do procesu 17 października po tym, jak Musk próbował zrezygnować z przejęcia Twittera w związku z tym, co według niego jest fałszywym przedstawieniem fałszywych kont na stronie.

Twitter próbuje zmusić Muska do kontynuowania umowy, oskarżając go o sabotowanie jej, ponieważ nie służy już jego interesom.

Wcześniej, w kwietniu, Musk osiągnął porozumienie o przejęciu z Twitterem za 54,20 USD za akcję w transakcji o wartości około 44 miliardów USD.

W maju Musk zawiesił umowę, aby umożliwić swojemu zespołowi sprawdzenie twierdzenia Twittera, że ​​mniej niż 5 procent kont na platformie to boty lub spam.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z syndykowanego kanału.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *