W ten weekend zginęło 15 żołnierzy

Co najmniej 15 żołnierzy zginęło w ciężkich walkach w Gazie w ubiegły weekend – podali w niedzielę przedstawiciele wojska w Izraelu, a sobotę uznano za jeden z najkrwawszych dni obecnej wojny. według Raport BBCDo tej pory podczas inwazji na Gazę zginęło 154 izraelskich żołnierzy New York Timesa Ze raportów wynika, że ​​w ataku Hamasu 7 października zginęło ponad 300 izraelskich żołnierzy oraz ponad 800 cywilów.

Premier Benjamin Netanjahu stwierdził w niedzielnym oświadczeniu, że wojna w Gazie „bardzo nas kosztuje”, ale dodał: „Ale nie mamy innego wyjścia, jak tylko kontynuować walkę”.

Hamas również wydał w niedzielę oświadczenie, w którym określił izraelską inwazję jako „porażkę” i stwierdził, że Brygady Al-Kassam, wojskowe skrzydło Hamasu, zostały „pokonane”. [Israel’s] żołnierzy i zadał im ciężkie straty”.

Ministerstwo Zdrowia Gazy kierowane przez Hamas poinformowało, że w sobotę zginęło 166 Palestyńczyków, a od rozpoczęcia izraelskiej inwazji w Gazie zginęło ponad 20 000 osób, głównie kobiet i dzieci. W oddzielnym oświadczeniu dla Reutersa izraelscy urzędnicy wojskowi stwierdzili, że od 7 października zabili prawie 8 000 palestyńskich bojowników.

Według BBC rozmowy prowadzone przez Egipt, których celem było osiągnięcie kolejnego rozejmu w Gazie i wymiana większej liczby izraelskich zakładników i więźniów palestyńskich, nie doprowadziły jeszcze do porozumienia. Według doniesień urzędnicy egipscy przedstawili „nowy trójfazowy plan rozpoczynający się od dwutygodniowego rozejmu humanitarnego” i prowadzący do uwolnienia 40 zakładników przetrzymywanych przez Hamas i 120 więźniów przetrzymywanych przez Izrael. Trzeci etap obejmuje utworzenie niezależnego podmiotu nadzorującego pomoc humanitarną i wysiłki na rzecz odbudowy w Strefie Gazy.

READ  Wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej: Aktualizacje przypominające walki na Wschodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *