Wal-Mart zamknie połowę swoich sklepów w dużym mieście USA z powodu poważnych strat finansowych

Walmart Planuje zamknąć połowę swoich sklepów w Chicago, powołując się na słabe wyniki w każdej lokalizacji.

W Chicago jest osiem sklepów, a firma zamknie cztery z nich.

Trzy lokalizacje znajdują się w zdominowanych głównie przez mniejszości obszarach Chicago w jego południowych i zachodnich dzielnicach i od dawna borykają się z dostępem do sklepów spożywczych i detalicznych, Według CNN.

Walmart powiedział w poście na blogu 4 zamykane sklepy „tracą dziesiątki milionów dolarów rocznie” Roczne straty podwoiły się w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Niestety, wysiłki te nie poprawiły znacząco podstawowych wyzwań biznesowych, przed którymi stoją nasze sklepy” – powiedziała firma.

Wiadomość o zamknięciu Chicago Walmart pojawia się zaledwie kilka tygodni po zamknięciu przez firmę ostatnich pozostałych sklepów w Portland w stanie Oregon.

W tym przypadku Wal-Mart również powołał się na niemożność spełnienia oczekiwań finansowych, ale zamknięcie nastąpiło również później. — powiedział dyrektor generalny Wal-Martu Doug McMillion Rekordowe kradzieże detaliczne zaszkodziły wynikom ekonomicznym firmy w zeszłym roku.

Walmart planuje zamknąć sklepy w 12 stanach i Waszyngtonie

Pracownicy dotkniętych sklepów w Chicago będą mogli przenieść się do innych sklepów Walmart, a firma zapowiedziała, że ​​będzie współpracować z przywódcami władz miejskich, aby znaleźć sposób na ponowne wykorzystanie przestrzeni zajmowanej wcześniej przez sklepy.

Nasza prasa potrzebuje Twojego wsparcia. Zarejestruj się już dziś NJ.com.

Z Kathryn Rodriguez można się skontaktować pod adresem [email protected]. Czy masz radę? Powiedz nam dalej nj.com/tips.

READ  Nacisnęliśmy przycisk hiperprzestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *