Warriors odpierają eliminację, wygrywając piąty mecz nad Lakersami, podczas gdy Anthony Davis nie gra z powodu kontuzji głowy

Golden State Warriors uniknęli eliminacji, wygrywając 121-106 mecz 5 z Los Angeles Lakers u siebie w środę, prowadząc serię półfinałów Konferencji Zachodniej do 3-2. Oto, co musisz wiedzieć:

• Napastnik Los Angeles Anthony Davis doznał kontuzji głowy, którą zespół określił jako uraz głowy po tym, jak w czwartej kwarcie został uderzony łokciem w twarz przez centrum Warriors, Kevona Looneya. Davis zakończył z 23 punktami, dziewięcioma zbiórkami i trzema asystami w 32 minuty.
  • Stephen Curry zdobył 27 punktów, dodając osiem asyst i trzy zbiórki, aby poprowadzić Golden State do zwycięstwa. Andrew Wiggins dodał 25 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst. Draymond Green uzupełnił 20-osobowe trio Warriors z 20 punktami, 10 zbiórkami, czterema asystami i dwoma przechwytami.
  • LeBron James zdobył 25 punktów, miał dziewięć zbiórek, trzy asysty i dwa przechwyty.
  • Los Angeles jest gospodarzem Game 6 w piątek.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Co wiemy o kontuzji Davisa

Najważniejszym wynikiem dla Lakers z tego meczu jest zdrowie Davisa. Davis opuścił mecz przy znaku 7:34 czwartej kwarty po tym, jak wchłonął niezamierzony łokieć Looneya w skroń. Davis został zabrany do szatni na wózku inwalidzkim i czuł zawroty głowy, opuszczając podłogę, według źródła zespołu.

Jeśli Davis dostanie wstrząsu mózgu, opuści Game 6 i być może Game 7 – w wyniku zmiany serii. Trener Lakers, Darvin Hamm, powiedział, że Davis „wygląda na to, że wykonuje naprawdę dobrą robotę” po tym, jak zobaczył go w szatni. – Poha

Kluczowe statystyki dla Golden State

Wiggins zdobył 25 punktów. Zielony zdobył 20 punktów. To najwięcej goli, jakie Wiggins strzelił, odkąd opuścił drużynę w połowie lutego i stracił dwa miesiące. Jego strzał wyglądał lepiej. Jego agresja nasiliła się.

20 punktów Greena może być postrzegane jako miara zespołowa. Zielony rzadko osiąga ten poziom. Od Bożego Narodzenia 2019 roku strzelił tylko 20 bramek. Ale kiedy jest blisko, Warriors historycznie wygrywali.

READ  Cały szum: Inwazja pszczół zawiesza ćwierćfinałowy mecz Alcaraz-Zverev na BNP Paribas Open

Warriors mają bilans 27-2 w ostatnich 29 meczach, w których Green zdobył co najmniej 18 punktów, a teraz mają wynik 4-0 w tych play-offach, kiedy osiąga dwucyfrowy wynik. – Łupkarz