Wczesne badania sugerują, jak Omigron wypada w porównaniu z Delta

Dwa nowe dokumenty przed drukiem dodają coraz więcej dowodów na to, że wariant wirusa koronowego Omicron z mniejszym prawdopodobieństwem powoduje poważne choroby i hospitalizację w porównaniu z wariantem delta.

Jedna sugeruje, że Omigran wiąże się ze zmniejszeniem o dwie trzecie ryzyka przyjęcia do szpitala Kovit-19 w porównaniu z Delta. Badanie, został wydany online w środę Arkusz roboczy Przez naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. To badanie ma siedzibę w Szkocji.

Inny Papier, Wydano we wtorek na serwerze online medrxiv.orgW porównaniu z infekcjami delta, osoby z infekcjami omigran są o 80% mniej narażone na hospitalizację. Ale gdy pacjent jest hospitalizowany, nie ma różnicy w ryzyku poważnej choroby, zgodnie z tym badaniem, które ma siedzibę w Afryce Południowej.

Oba badania obejmują dane wstępne i nie zostały jeszcze opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.

Badanie w Szkocji obejmuje dane dotyczące 23 840 przypadków Omigron i 126 511 przypadków delta od 1 listopada do 19 grudnia. Naukowcy – Uniwersytet Edynburski, Uniwersytet Strathclyde i Szkocja ds. zdrowia publicznego – ściśle monitorują skutki zdrowotne. W infekcjach Omigran w porównaniu z infekcjami delta. Piętnaście osób z infekcją Omigran zostało hospitalizowanych i przyjętych do 856 szpitali w Delcie.

„Pomimo niewielkiej liczby, badanie to jest dobrą wiadomością. Zmniejszenie o dwie trzecie liczby przyjęć do szpitala młodych ludzi, którzy zostali podwójnie zaszczepieni w porównaniu z Delta, wskazuje, że Omigron będzie łagodniejszy u większej liczby osób” – powiedział James Nicemith, dyrektor i profesor architektury w Instytucie Rosalind Franklin. Biologia na Uniwersytecie Oksfordzkim, który nie był zaangażowany w żadne badanie, powiedział w pisemnym raporcie z Wielkiej Brytanii. Naukowe Centrum Medialne W środę.

Naukowcy odkryli wcześniej, że osoby z Govit-19 mają 10 razy wyższe ryzyko nawrotu przypadków Omigron niż Delta. Dane pokazują również, że objawy są związane z 57% zmniejszeniem ryzyka zakażenia omigranem, nawet jeśli trzecia dawka miała miejsce co najmniej 25 tygodni po zakończeniu drugiej dawki po otrzymaniu szczepionki lub zastrzyku przypominającego.

READ  Tesla pokonuje szacunki zarobków. Dlatego akcje spadły.

„Te wczesne dane krajowe sugerują, że Omigron COVID-19 wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka przyjęcia do szpitala o dwie trzecie w porównaniu z Delta. Ryzyko” – napisali naukowcy w artykule.

Przeczytaj całą historię o studiach Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *