Wczesne badania sugerują, jak Omigron wypada w porównaniu z Delta

Dwa nowe dokumenty przed drukiem dodają coraz więcej dowodów na to, że wariant wirusa koronowego Omicron z mniejszym prawdopodobieństwem powoduje poważne choroby i hospitalizację w porównaniu z wariantem delta.

Jedna sugeruje, że Omigran wiąże się ze zmniejszeniem o dwie trzecie ryzyka przyjęcia do szpitala Kovit-19 w porównaniu z Delta. Badanie, został wydany online w środę Arkusz roboczy Przez naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. To badanie ma siedzibę w Szkocji.

Inny Papier, Wydano we wtorek na serwerze online medrxiv.orgW porównaniu z infekcjami delta, osoby z infekcjami omigran są o 80% mniej narażone na hospitalizację. Ale gdy pacjent jest hospitalizowany, nie ma różnicy w ryzyku poważnej choroby, zgodnie z tym badaniem, które ma siedzibę w Afryce Południowej.

Oba badania obejmują dane wstępne i nie zostały jeszcze opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.

Badanie w Szkocji obejmuje dane dotyczące 23 840 przypadków Omigron i 126 511 przypadków delta od 1 listopada do 19 grudnia. Naukowcy – Uniwersytet Edynburski, Uniwersytet Strathclyde i Szkocja ds. zdrowia publicznego – ściśle monitorują skutki zdrowotne. W infekcjach Omigran w porównaniu z infekcjami delta. Piętnaście osób z infekcją Omigran zostało hospitalizowanych i przyjętych do 856 szpitali w Delcie.

„Pomimo niewielkiej liczby, badanie to jest dobrą wiadomością. Zmniejszenie o dwie trzecie liczby przyjęć do szpitala młodych ludzi, którzy zostali podwójnie zaszczepieni w porównaniu z Delta, wskazuje, że Omigron będzie łagodniejszy u większej liczby osób” – powiedział James Nicemith, dyrektor i profesor architektury w Instytucie Rosalind Franklin. Biologia na Uniwersytecie Oksfordzkim, który nie był zaangażowany w żadne badanie, powiedział w pisemnym raporcie z Wielkiej Brytanii. Naukowe Centrum Medialne W środę.

Naukowcy odkryli wcześniej, że osoby z Govit-19 mają 10 razy wyższe ryzyko nawrotu przypadków Omigron niż Delta. Dane pokazują również, że objawy są związane z 57% zmniejszeniem ryzyka zakażenia omigranem, nawet jeśli trzecia dawka miała miejsce co najmniej 25 tygodni po zakończeniu drugiej dawki po otrzymaniu szczepionki lub zastrzyku przypominającego.

READ  Showrunner 51 „Zagubieni w kosmosie” – termin ostateczny

„Te wczesne dane krajowe sugerują, że Omigron COVID-19 wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka przyjęcia do szpitala o dwie trzecie w porównaniu z Delta. Ryzyko” – napisali naukowcy w artykule.

Przeczytaj całą historię o studiach Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *