Wendy's ogłasza model cenowy przypominający Ubera

Druga duża sieć burgerowni oświadczyła, że ​​inwestuje w zaawansowane technologicznie tablice menu.

Wendy Zapowiedziano wprowadzenie nowych cen menu, które będą się różnić w zależności od pory dnia.

Druga co do wielkości sieć burgerów w kraju, posiadająca 6000 restauracji, twierdzi, że przejście rozpocznie się w przyszłym roku.

Na przykład klienci mogą zapłacić o 1 dolara więcej za kanapkę taką jak Packanator w porze lunchu.

„Historycznie rzecz biorąc, firmy ustalały stałą cenę w czasie. Mechanizmy cenowe pozwalają firmom zmieniać ceny w ciągu dnia, a może nawet godziny” – powiedział Zach Brown, profesor ekonomii na Uniwersytecie Michigan. „Dzień dobry Ameryko.”

Dyrektor generalny Wendy, Kirk Tanner, powiedział, że firma wyda 20 milionów dolarów na zaawansowane technologicznie cyfrowe tablice z menu. Ceny zawyżone Strategie przyjęte przez firmy oferujące wspólne przejazdy, takie jak Uber i Lyft, linie lotnicze i hotele.

„W okresach wzmożonego ruchu mogą oczywiście zwiększyć zyski” – powiedział Brown. „Co więcej, niektórzy konsumenci mogą woleć przejście na mniej ruchliwe pory, gdy popyt jest niższy, a ceny niższe”.

Wendy's już spotyka się z chłodną reakcją na ogłoszenie użytkownika o zmianie ceny w serwisie X, znanym wcześniej jako Twitter. pisać„Zawyżone ceny to zawyżanie cen pod jakąkolwiek inną nazwą”.

W oświadczeniu dla ABC News Wendy's stwierdziła, że ​​dynamiczne ceny menu „mogą być konkurencyjne i elastyczne w stosunku do cen, zachęcając klientów do odwiedzania i oferując żywność, którą chcą, po atrakcyjnej cenie. Będziemy testować szereg funkcji, które naszym zdaniem zapewnią lepsze doświadczenia klientów i pracowników.”

READ  Inflacja w strefie euro: marzec 2022 Polityka EBC

Niektórzy eksperci twierdzą, że klienci mogą zauważyć większe zmiany cen menu w innych sieciach fast foodów, w tym McDonald's i Burger King, zwłaszcza jeśli Wendy's odnotuje poprawę zysków po wprowadzeniu dynamicznych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *