Weterynarze SLAM „Niepotrzebna” decyzja Claudii Schiffer o zabraniu kota na premierę filmuWeterynarze skrytykowali decyzję Claudii Schiffer o wyjściu wczoraj wieczorem na czerwony dywan ze swoim kotem.

Modelka była na światowej premierze filmu Nowy film jej męża Matthew Von Argylle, w którym występuje jej kot Chip.

Chip pojawił się na premierze z żółtym plecakiem i można go było zobaczyć, jak wyglądał przez małe okienko, gdy Claudia pozowała do kamer.

Choć noszony na ramieniu Claudii mógł wyglądać uroczo, eksperci ostrzegają, że Chip prawdopodobnie był „zestresowany” całą sytuacją.

„Koty są stworzeniami bardzo terytorialnymi i pragną swobody ruchu, więc trzymanie ich na małej, zamkniętej przestrzeni i niepotrzebne zabieranie ich do nowego i nieznanego otoczenia może wywołać u nich stres, strach i niepokój, ale nie przyniesie im żadnych korzyści”. Alison Richards, dyrektor ds. usług klinicznych w Cat Protection, powiedziała:

Weterynarze skrytykowali decyzję Claudii Schiffer o wyjściu wczoraj wieczorem na czerwony dywan ze swoim kotem.
Choć noszony na ramieniu Claudii mógł wyglądać uroczo, eksperci ostrzegają, że Chip prawdopodobnie był „zestresowany” całą sytuacją.

Czytaj więcej: Kot Claudii Schiffer skradł show na światowej premierze filmu Argylle

Cats Protection twierdzi, że decyzja Claudii o zabraniu Chipa na premierę była „niepotrzebna” i twierdzi, że modelka zdecydowała się wygłosić modowy manifest dotyczący opieki nad swoim zwierzakiem.

„Koty to czujące zwierzęta i nie należy ich wykorzystywać jako akcesoriów modowych. Zdecydowanie nalegamy, aby właściciele kotów nie wyprowadzali swoich kotów w bąbelkowych transporterach, jak widać na filmie” – wyjaśniła pani Richards.

„Chociaż wydaje się, że niektóre koty tolerują plecaki, ruchy na plecach człowieka są nieprzewidywalne, a większości z nich brakuje odpowiedniej wentylacji i miejsca dla kota, co powoduje, że kot jest ciasny i niewygodny.

„Duże okno w naszym charakterystycznym plecaku bąbelkowym oznacza również, że koty nie mają możliwości ukrycia się, gdy czują niepokój, przez co czują się odsłonięte i bezbronne.

„Koty wolą swobodnie poruszać się w znajomym środowisku i najlepiej się rozwijają, gdy mają możliwość wyboru, dokąd się udają i z czym wchodzą w interakcje.

READ  Kanye West został skazany za używanie syndromu R-Word By Down, organizacje zajmujące się niepełnosprawnością
Cat Protection twierdzi, że decyzja Claudii o zabraniu Chipa na premierę była „niepotrzebna” i twierdzi, że modelka zdecydowała się wygłosić modowe oświadczenie dotyczące opieki nad swoim zwierzakiem.

Przeczytaj więcej: Według nauki, jak sprawić, by Twój kot Cię pokochał

„Zalecamy, aby nie zabierać ich z domu, chyba że jest to absolutnie konieczne, na przykład podczas wizyty u weterynarza”.

RSPCA podzieliła się obawami dotyczącymi ochrony kota.

W rozmowie z MailOnline rzecznik RSPCA powiedział: „RSPCA nie zaleca używania plecaków do transportu kotów, ponieważ koty w naturalny sposób chowają się lub próbują uciec, gdy są zestresowane lub przestraszone, ale ten instynkt może zostać ograniczony, jeśli znajdują się w tych torbach”. Wyczyść torby.

Organizacja charytatywna radzi właścicielom kotów, aby monitorowali swoje koty pod kątem jakichkolwiek oznak stresu podczas przedstawiania im nowych lub innych doświadczeń, ale staje się to bardzo trudne, gdy koty podróżują na plecach właścicieli.

„Te plecaki są często małe, bardzo restrykcyjne i zakłócają regulację temperatury”.

Claudia pojawiła się z Chipem w listopadzie w programie Jonathan Ross Show i wyjaśniła, w jaki sposób jej kot został obsadzony w jego pierwszym filmie.

„W filmie mieliśmy innego kota i nie jest dobrym aktorem. Był okropny. Był też bardzo drogi” – powiedziała.

Claudia pojawiła się z Chipem w listopadzie w programie Jonathan Ross Show i wyjaśniła, w jaki sposób jej kot został obsadzony w jego pierwszym filmie. Na zdjęciu: Claudia Schiffer, Dua Lipa, Bryce Dallas Howard i Ariana DeBose na światowej premierze filmu Argylle

„Więc zapytał mojego męża, Matthew, menadżera, czy mógłby mieć mojego kota. Odpowiedziałam: «Czemu nie, to mógłby być kot Nebo» i oto jesteśmy”.

Oprócz zabrania Chipa na premierę, Cats Protection w ogóle kwestionowało decyzję o włączeniu go do filmu.

Chip to kot szkocki zwisłouchy – rasa, o której wiadomo, że cierpi na szereg poważnych problemów zdrowotnych i dobrostanu.

Pani Richards dodała: „Nie można przecenić wpływu wykorzystania tej rasy w hollywoodzkim filmie”.

Wszystkie koty rasy Scottish Fold cierpią na bolesną chorobę zwyrodnieniową stawów o różnym stopniu nasilenia, a leżąca u jej podstaw wada genetyczna ma dalekosiężne i poważne konsekwencje dla ich zdrowia.

„U nich nadal zapada na bolesne zapalenie stawów i to tak niezawodnie, że wykorzystuje się je jako model do badania genu odpowiedzialnego za ludzkie zapalenie stawów.

READ  Deep vs Heard Trail Top Tickets, Scalpery, Screaming Matches to Sit

„Są już bardzo popularne w mediach społecznościowych i wśród celebrytów, więc naprawdę obawiamy się, że ten film jeszcze bardziej zwiększy tę liczbę”.

Jak dobrze znasz swojego kota? 13 tajnych sygnałów, które koty dają swoim właścicielomKoty są często stereotypowo postrzegane jako wyobcowane i powściągliwe stworzenia, które spędzają całe dnie planując śmierć swojego ludzkiego właściciela, ale takie opisy nie mogą być dalsze od prawdy.

Tak naprawdę nasi koci przyjaciele nieustannie przekazują nam uczucia, czy to poprzez wąsy, ogon, twarz czy mowę ciała.

W swojej nowej, intrygującej książce Kitty Language: Illustrated Guide to Understanding Your Cat autorka Lily Chen wyjaśnia – z pomocą zwierzęcych behawiorystów – jak interpretować ruchy zwierzęcia.

Oto niektóre z najczęstszych zachowań i ich objawy.

Nasi koci przyjaciele nieustannie przekazują nam uczucia, czy to poprzez wąsy, ogon, twarz czy mowę ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *