Wiadomość o blokadzie MLB: Rob Manfred odwołuje więcej meczów po zakończeniu rozmów; 14 kwietnia to teraz najwcześniejszy możliwy dzień otwarcia

W środę komisarz MLB Rob Manfred ogłosił kolejną falę odwołań sezonu regularnego. Dzień otwarcia został przesunięty co najmniej do 14 kwietnia, skutecznie odwołując dwie kolejne serie na drużynę. W zeszłym tygodniu Manfred poinformował o odwołaniu pierwszych dwóch serii sezonu regularnego 2022. Dzień otwarcia pierwotnie zaplanowano na 31 marca.

Anulowanie nastąpiło dwa dni po tym, jak sesje negocjacyjne w maratonie między MLB a Stowarzyszeniem Graczy MLB nie osiągnęły nowego układu zbiorowego. Oto oświadczenie Manfreda na temat ostatniej fali odwołań:

„W ostatniej próbie zachowania sezonu 162 meczów, w tym tygodniu przedstawiliśmy w dobrej wierze propozycje, które rozwiązały konkretne obawy wyrażone przez MLBPA i pozwoliłyby graczom na natychmiastowy powrót na boisko. Kluby dołożyły wszelkich starań, aby spełniają podstawowe wymagania MLBPA.W głównych kwestiach gospodarczych, które stwarzały przeszkody, kluby zaproponowały sposoby na wypełnienie luk w celu utrzymania pełnego harmonogramu.Niestety, po drugiej nocnej sesji negocjacyjnej w ciągu tygodnia, pozostały bez porozumienia.

„Ze względu na fakty logistyczne w kalendarzu, dwie kolejne serie zostały usunięte z harmonogramu, co oznacza, że ​​dzień otwarcia został przesunięty na 14 kwietnia. Ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć porozumienie i zaoferowaliśmy uczciwy układ ze znaczącymi ulepszeniami naszego graczy i fanów, i jestem zasmucony wpływem, jaki ta ciągła sytuacja ma na naszą grę i wszystkich zaangażowanych, a po części, zwłaszcza na naszych lojalnych fanów.

„Mamy najwyższy szacunek dla naszych graczy i mamy nadzieję, że w końcu zdecydują się zaakceptować uczciwą umowę, którą im zaoferowano”.

„Decyzja właścicieli o anulowaniu dodatkowych gier jest całkowicie niepotrzebna” – powiedział MLBPA w oświadczeniu. „Po złożeniu obszernego zestawu propozycji do ligi wcześniej tego popołudnia i poinformowaniu ich, że nieuchronne są merytoryczne odpowiedzi, zawodnicy jeszcze nie słuchali. Piłkarze chcą grać i nie możemy się doczekać powrotu na boisko na mecz. najlepsi kibice na świecie. Naszym najwyższym priorytetem pozostaje zawarcie uczciwego kontraktu. Dla wszystkich graczy będziemy kontynuować negocjacje w tym celu.

Zamknięcie narzucone przez właściciela zbliża się do setnego dnia, a MLB wyznaczył kolejny „miękki” termin odwołania Igrzysk we wtorek. Termin przesunięto na środę po 17 godzinach targowania się i chociaż obie strony wypełniły lukę w niektórych kwestiach gospodarczych, obecnie największym spornym punktem jest projekt międzynarodowy. MLB chce jednego, a związek jest temu przeciwny.

READ  Prawo: Po podpisaniu kontraktu z Wilsonem Contrerasem kardynałowie znaleźli swojego następcę z Yade

Licznik biegowy to cztery skasowane serie dla każdej z 30 drużyn. Ogólnie rzecz biorąc, w trakcie sezonu każda drużyna gra mniej więcej dwie serie tygodniowo, więc liczy się to jako dwa tygodnie poza sezonem. Od środy wieczorem nie zaplanowano dalszych spotkań między MLB a MLBPA. Oczywiście w każdej chwili może się to zmienić.

Oto pięć notatek z ostatniej rundy negocjacji i anulowania.

1. Dzień Jackie Robinson może być zagrożony

Być może część uwagi powinna przesunąć się na dzień Jackie Robinson. Jest to wydarzenie obchodzone corocznie przez Major League Baseball ku pamięci Robinsona przełamującego barierę kolorów w 1947 roku. 15 kwietnia 1947 był dniem otwarcia tego sezonu i każdego roku w tym dniu, począwszy od sezonu 2004, MLB świętuje, ostatnio zbliżając się do każdego gracza, nosi numer 42 Robinsona (w przeciwnym razie przeszedłby na emeryturę w całej lidze).

15 kwietnia przypada w tym roku w piątek i data ta znajduje się na niepewnej pozycji w kalendarzu MLB, choć istnieje również możliwość triumfalnego powrotu. Pierwsze cztery anulowane serie przynoszą nam 14 kwietnia. Jeśli właściciele utrzymają zamknięcie i nie dojdzie do porozumienia, następna partia odwołań obejmie Jackie Robinson’s Day w 75. rocznicę jego debiutu w MLB.

Byłby to drugi z trzech lat, które MLB przegapił 15 kwietnia, upamiętniając Robinsona. W 2020 roku sezon został przełożony na kilka miesięcy z powodu pandemii COVID-19, a 28 sierpnia odbył się Dzień Jackie Robinsona.

2. Międzynarodowy projekt stał się teraz punktem spornym

W ciągu ostatnich 48 godzin projekt międzynarodowy stał się gorącym tematem. MLB chce jeden i ma go od lat, a MLBPA się temu sprzeciwia. „Międzynarodowy pobór zabije baseball na Dominikanie. Bardzo nas to wpłynie, bo będzie wielu młodych ludzi, którzy dawali im szansę na zdobycie premii i to nie będzie to samo, co pobór z poborem” Gwiazda Padres, Fernando Tates Jr., powiedział we wtorek.

Międzynarodowy projekt był w każdej propozycji MLB od zeszłego roku i za każdym razem był odrzucany przez MLBPA, ale wyszedł na szczyt w środę, kiedy liga postawiła ultimatum. MLB powiązał anulowanie kwalifikującej się oferty, coś, czego chciał MLBPA, z międzynarodowym projektem i powiedział federacji, że nie sprzeciwi się swojej najnowszej propozycji, chyba że wybierze jedną z trzech opcji:

  1. Anuluj kwalifikującą się ofertę i utwórz projekt międzynarodowy.
  2. Kwalifikująca się oferta pozostaje bez projektu międzynarodowego.
  3. Anuluj kwalifikującą się ofertę i omów projekt międzynarodowy później.
READ  Matt Carpenter ma złamaną stopę

W przypadku trzeciej opcji MLB chciał, aby międzynarodowy projekt był gotowy do 15 listopada 2022 r., W przeciwnym razie miałby możliwość pełnego ponownego otwarcia układu zbiorowego pracy po 2024 r. Federacja odrzuciła wszystkie trzy opcje i zamiast tego zaproponowała złomowanie kwalifikującej się oferty systemu, a następnie odnalezienie go z powrotem, jeśli nie. Do 15 listopada nie będzie projektu umowy międzynarodowej. MLB nie odpowiedział.

Liga zaproponowała złożony międzynarodowy projekt z ustalonymi bonusami i układem rotacyjnym niezwiązanym z rekordem zespołu. Gracze spoza USA, Kanady i Portoryko mogą obecnie podpisywać kontrakty z dowolnym zespołem po ukończeniu 16 lat. Każda drużyna otrzymuje co roku specjalny zestaw premiowy, który może wydać na międzynarodowych graczy. Zwykle mieści się w przedziale od 4 do 6 milionów dolarów.

3. Wypełnianie luk w podstawowych sprawach ekonomicznych

Nie wszystkie wiadomości są złe. Zarówno MLB, jak i MLBPA w dużej mierze wypełniły luki w kilku kluczowych kwestiach gospodarczych w tym tygodniu, które mają największe znaczenie podczas tych rozmów. Tutaj każda strona reprezentuje najważniejsze elementy ekonomiczne:

Minimalne wynagrodzenie

570 500 dolarów

710 000 USD w 2022 r., wzrost do 770 000 USD w 2026 r.

725 000 USD w 2022 r. i wzrosną do 780 000 USD w 2026 r.

Próg podatkowy salda konkurencyjnego

210 milionów dolarów

230 mln USD w 2022 r. i wzrost do 242 mln USD w 2026 r.

232 mln USD w 2022 r. i wzrost do 250 mln USD w 2026 r.

Wstępna pula nagród

Niedostępne

40 milionów dolarów bez podwyżek

65 milionów dolarów, co roku wzrost o 5 milionów dolarów

Propozycje dotyczące płacy minimalnej i konkurencyjnego podatku od kredytów są teraz na tyle bliskie, że obie strony mogą jak najszybciej osiągnąć konsensus w następnej ofercie. Różnica w stosunku do puli premii na ocenę przedwstępną jest nadal duża, chociaż nie ma niczego, czego nie można by rozwiązać. Chodzi o to, że MLB i MLBPA zbliżają się do pieniędzy, a tak było dopiero tydzień temu. To jest postęp.

READ  Anthony Edwards uderza Muster Slam, gdy Timberwolves wygrywają

4. Wszystko stało się trochę bardziej skomplikowane

Kalendarz mówi, że gra z 162 meczami będzie wkrótce niemożliwa – MLB powiedział, że 162 mecze mogły zostać rozegrane w ramach porozumienia zawartego w środę – a w zeszłym tygodniu Manfred powiedział: „Naszym celem jest granie w gry, które nie będą rozgrywane, gracze nie będą być zapłacona”. Federacja odrzuca ten pomysł. i zagroziła wstrzymaniem rozszerzonego pola po sezonie, jeśli gracze nie otrzymają pełnych pensji (z anulowanymi meczami, które zostaną przełożone).

Oznacza to teraz, że oprócz wszystkich kwestii związanych z negocjacjami zbiorowymi, MLB i MLBPA muszą teraz negocjować wynagrodzenie i czas pracy. Być może pamiętasz, że targowali się o to, powstrzymując pandemię w 2020 roku i ostatecznie nie mogli dojść do porozumienia. Ostatecznie związek porzucił negocjacje i pozwolił Manfredowi jednostronnie zaplanować sezon za proporcjonalną płacę, jednorazowo przyznane mu w porozumieniu marcowym tego roku.

Liczba rozegranych gier, kwoty, które gracze otrzymują za te gry, a także sam harmonogram są przedmiotem negocjacji. Manfred nie może jednostronnie przeprowadzić skróconego sezonu za proporcjonalną opłatą. MLB i MLBPA będą musiały zgodzić się na te warunki, a to kolejna warstwa złożoności poza i tak już skomplikowanymi negocjacjami. Podsumowując, robi się coraz bardziej bałagan.

5. Zrobimy to ponownie w przyszłym tygodniu (prawdopodobnie)

W tym momencie można uczciwie założyć, że MLB będzie anulować gry z tygodnia na tydzień, aż do zawarcia umowy. Oznacza to, że prawdopodobnie zobaczymy to, co widzieliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni – długie sesje targowe z propozycjami i kontrpropozycjami – co tydzień w przyszłości. Usłyszymy, że jedna strona jest optymistyczna, a druga nierozsądna itp. Wszystko, co słyszeliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni, będzie się powtarzać co tydzień, aż do osiągnięcia porozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *