Wimbledon: Ugo Humbert pojawia się na korcie bez rakiety

Po 90-minutowym opóźnieniu w deszczu Humbert wyruszył do walki ze swoim norweskim przeciwnikiem tylko po to, by przerwać mecz, gdy musiał powiedzieć sędziemu, że nie ma czym uderzać piłek.

„Nie mam rakiet. Przepraszam” Humbert, usprawiedliwiony od sędziego, powiedział sędziemu przed rzuceniem piłki.

Humbert i Rudd musieli poczekać zaledwie kilka minut, zanim ktoś wpadł na kort z trzema rakietami, co wywołało wiwaty i oklaski ze strony kibiców Wimbledonu oraz nieśmiały uśmiech Francuza.

Być może było to spowodowane jego zakłopotaniem lub niedoskonałym przygotowaniem, ale Humbert przegrał pierwszego seta, zanim wrócił do Ruuda – tegorocznego wicemistrza French Open – w czterech setach.

Humbert sześć razy złamał Rudda i zdobył 53 zwycięzców, awansując do trzeciej rundy.

Zwycięstwo Humberta 3-6, 6-2, 7-5, 6-4 stanowi jeden z największych wstrząsów w dotychczasowym losowaniu mężczyzn, a Rudd, trzeci z graczy, jest najlepszym graczem do wyeliminowania.

Humbert, zajmując 112. miejsce na świecie, odnosił już wcześniejsze sukcesy na trawie. 24-latek znalazł się wśród 25 najlepszych graczy na świecie w zeszłym roku po wygraniu Halle Open w Niemczech w 2021 roku.

Po zwycięstwie nad Ruudem, które trwało dwie godziny i 36 minut, Humbert powiedział, że talia pasuje do jego stylu gry.

„Uwielbiam grać na trawie”, powiedział Humbert. „Zagrałem wiele dobrych meczów”. „To wielkie zwycięstwo. Grał bardzo dobrze w ciągu ostatnich kilku lat, więc jestem bardzo szczęśliwy”.

Humbert zmierzy się w trzeciej rundzie z Belgiem Davidem Goffinem.