Władze Teksasu wzywają do przygotowań, a nie paniki, przed huraganem Beryl

Austin, Teksas – Urzędnicy w Teksasie wzywają ludzi, aby pozostali przygotowani – i nie wpadali w panikę – w oczekiwaniu na huragan Beryl.

Na konferencji prasowej w piątkowe popołudnie pełniący obowiązki gubernatora Dan Patrick i szef wydziału zarządzania kryzysowego w Teksasie Nim Kidd powiedzieli, że jest zbyt wcześnie, aby poznać dokładną trasę huraganu Beryl i miejsce jego wylądowania, ale ludzie powinni planować z wyprzedzeniem. Od piątkowego popołudnia huragan Beryl zmienił się w burzę tropikalną.

Patrick powiedział, że osoby spędzające wakacje na wybrzeżu Teksasu powinny zwracać uwagę na pogodę w ciągu najbliższych dwóch dni, unikać podróży w poniedziałek i przebywać w miejscu, w którym znajdują się potrzebne zapasy.

„Przygotowujemy się na najgorsze, ale mamy nadzieję, że deszczu będzie jak najmniej” – powiedział Patrick.

Kidd dodał, że „potrzebują przygotowanego społeczeństwa, a nie społeczeństwa spanikowanego”.

Dokładna ścieżka Beryl określi, jak bardzo stan zostanie dotknięty, a my nadal będziemy musieli to zrobić Poczekaj, aż burza powróci do Zatoki Zanim poczynisz jakiekolwiek rzeczywiste założenia. Jednakże w tego typu warunkach powinieneś wiedzieć, że całkowite opady będą się znacznie różnić: na zachodzie opady będą niewielkie lub żadne, a na wschodzie będą obfite i znaczne.

Jakiekolwiek niewielkie odchylenie od kursu może zmienić ten scenariusz. Najnowsze informacje można także śledzić klikając tutaj.

W czwartek gubernator Greg Abbott polecił stanowemu kierownictwu kryzysowemu podniesienie poziomu gotowości stanowego centrum operacji kryzysowych do poziomu 2 (warunki eskalacji reakcji) ze skutkiem od piątku rano. Firma Abbott poleciła także stanowemu wydziałowi zarządzania kryzysowego rozpoczęcie przygotowywania stanowych zasobów reagowania kryzysowego.

Abbott przebywa poza granicami kraju w ramach zaplanowanej podróży służbowej.

Niektóre prowincje wydały już nakazy dobrowolnej ewakuacji na obszarach nisko położonych. W piątek w Boże Ciało rozdano 10 000 worków z piaskiem w niecałe dwie godziny.

READ  Ukraina opłakuje swój upadek, a Zełenski mówi, że zginęło 1300 żołnierzy | Ukraina

Urząd ds. pogody w Królestwie Arabii Saudyjskiej

Pobierz aplikację KSAT 12 Weather na swój smartfon, aby otrzymywać najświeższe informacje o pogodzie. Prognozy, transmisje na żywo i interaktywne mapy możesz śledzić także na KSAT.com.

Chcesz podzielić się tym, co widzisz, z meteorologami KSAT12? Prześlij tutaj zdjęcia i filmy, a Twój post może zostać wyróżniony xxat.com Albo na antenie.

zasoby

Wszelkie prawa zastrzeżone dla KSAT 2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *