Wojna Izraela z Hamasem, naloty na Gazę, wizyta Blinkena

Izraelskie bombardowania rozświetlają nocne niebo nad Khan Yunis w Gazie, 7 stycznia. Obrazy AFP/Getty

Armia izraelska podała, że ​​w poniedziałkowy wieczór przeprowadziła 30 nalotów na południowe miasto Khan Yunis, w czasie gdy intensyfikuje swój atak militarny na środkową i południową Strefę Gazy.

CNN nie może niezależnie zweryfikować szczegółów operacyjnych zgłoszonych przez IDF.

Armia izraelska oświadczyła, że ​​siły izraelskie i lotnictwo zbombardowały „cele podziemne, infrastrukturę terrorystyczną i magazyny broni”.

Armia izraelska twierdziła, że ​​w Khan Yunis „siły zidentyfikowały 10 terrorystów w obszarach, z których wystrzelono rakiety w kierunku terytorium Izraela”. Następnie siły zbombardowały te obszary za pomocą drona.

Na terenach rolniczych w środkowej Gazie armia izraelska stwierdziła, że ​​siły znalazły otwór w tunelu, tysiące dolarów i broń. W Al-Maghazi w środkowej Gazie myśliwiec zbombardował magazyn broni, w którym przechowywano rakiety dalekiego zasięgu.

Trochę kontekstu: Ministerstwo zdrowia kierowane przez Hamas stwierdziło, że w ostatnich tygodniach w mieście Khan Yunis na południu doszło do eskalacji śmiertelnych bombardowań, w tym w sobotę, kiedy w izraelskim nalocie zginęło co najmniej siedmiu członków rodziny.

Następnie w niedzielę 27-letni Hamza Wael al-Dahdouh, syn szefa biura Al Jazeery w Gazie, zginął w izraelskim nalocie wraz z pracownikiem Al Jazeery Mustafą Thurayą – podała sieć.

IDF wydało kilka rozkazów ewakuacji, prosząc ludność cywilną o opuszczenie dużej części obszaru. Według Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich w wyniku izraelskich bombardowań i oblężenia prawie 90% populacji Gazy, liczącej ponad 2,2 miliona ludzi, zostało przesiedlonych.

READ  Wybory we Włoszech 2022: Gruzja Meloni ma zostać najbardziej prawicowym premierem w kraju od czasów Mussoliniego – sondaż dotyczący wyjścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *