Wyłącznie: iPad Air 5 dorównuje wydajnością iPada Pro z M1

Zostało tylko kilka godzin Nadchodzące wydarzenie specjalne AppleOczekuje się, że firma ogłosi trzecią generację iPhone’a SE, nowe modele komputerów Mac, a także nowego iPada Air. Plotki już spekulowały, że nowy iPad będzie obsługiwał 5G, ale 9to5Mac Teraz dowiedziałem się ze źródeł, że iPad Air 5 będzie zasilany przez chip M1.

Wcześniejsze plotki na temat nowego iPada Air sugerowały, że będzie on miał chip A15 Bionic – ten sam, który można znaleźć w iPhonie 13 i iPadzie mini szóstej generacji. Wygląda jednak na to, że Apple chce jeszcze bardziej wypełnić lukę między iPadem Air i iPadem Pro, tym razem dodając mocniejszy układ.

iPad Air 5 z M1

Na podstawie informacji, które widzi 9to5MaciPad Air 5 (o nazwie kodowej J408) będzie miał ten sam chip M1, którego Apple używa w modelach iPada Pro z 2021 r., a także w pierwszej generacji Maców Apple Silicon, która obejmuje 24-calowy iMac i 2020 MacBook Air.

Pod względem wydajności chip M1 jest około 50% szybszy niż chip A15 Bionic i 70% mocniejszy niż chip A14 Bionic (chip znajdujący się w iPadzie Air czwartej generacji). Podczas gdy A15 Bionic ma 6-rdzeniowy procesor i 5-rdzeniowy procesor graficzny, układ M1 jest wyposażony w 8-rdzeniowy i 7-rdzeniowy procesor graficzny oraz 8 GB pamięci RAM w najniższej konfiguracji.

Ale dlaczego Apple używa chipa M1 w iPadzie Air, skoro ma już iPada Pro z tym samym chipem? Przede wszystkim należy pamiętać, że iPad Pro wyróżniają się innymi aspektami — takimi jak wyświetlacz ProMotion z technologią XDR.

Ponieważ jednak Apple chce sprzedawać zarówno iPada Pro, jak i iPada Air jako alternatywę komputerową (ponieważ oba współpracują z Magic Keyboard), nie jest niespodzianką, że iPad Air jest wyposażony w układ komputerowy. Weźmy na przykład serię komputerów Mac, MacBook Air i MacBook Pro klasy podstawowej, oba oparte na M1.

READ  Dostawca Apple ma problemy z jakością obiektywu aparatu iPhone 14

Jednocześnie oczekuje się, że iPad Pro zostanie zaktualizowany jeszcze w tym roku o nowy układ, który prawdopodobnie zapewni lepszą wydajność niż obecny układ M1.

czego oczekujesz?

Nasze źródła potwierdziły również inne plotki dotyczące iPada Air 5. Obsługa sieci 5G, która została dodana do iPada Pro 2021 i iPada mini 6 w zeszłym roku, będzie dostępna w nowym iPadzie Air.

Możemy również potwierdzić, że iPad Air 5 zachowa taką samą rozdzielczość wyświetlacza, jak obecny iPad Air czwartej generacji. Zaktualizowany przedni aparat z obsługą Center Stage Oczekiwany również dla nowego iPada. Wiele źródeł podało, że nowy iPad Air zostanie ogłoszony jutro.

ten Wydarzenie 8 marca 10:00 CET / 13:00 CET. Będzie transmitowany na żywo na stronie internetowej Apple, na kanale YouTube firmy oraz bezpośrednio w aplikacji Apple TV na iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *