Z Robertem Pattinsonem na czele, dlaczego długa historia „Batmana” rzuca cień na fanów?

Stworzony w 1939 roku Batman nie jest pierwszym superbohaterem, a nawet niekoniecznie najlepszym. Jednak różne sposoby dostosowywania go do ekranu wzbudziły wśród fanów nadmierną pasję, w tym nieoczekiwane reakcje wręcz histeryczne. Obejmowało to wycie, które powitało Michaela Keatona w latach 80. (wprawdzie niekonwencjonalny wybór), a być może przede wszystkim Bena Afflecka w 2013 roku.

w Grudniowy wywiad Wraz z Howardem Sternem, Affleck przyznał, że czuje się „zraniony” dzięki internetowej petycji, która pojawiła się przeciwko niemu w filmie „Batman kontra Superman: Świt sprawiedliwości”. Ze swojej strony Stern zauważył, że fani Batmana mają doświadczenie w narzekaniu „bez względu na to, kto dostanie tę rolę”.

Przez lata fani poszukujący oddania komiksom mieli powody do niepokoju i sceptycyzmu ze strony Hollywood.

Pojawiło się główne okno komiksów o Batmanie w latach 70., co było odejściem od frywolności i kłótni, które charakteryzowały serial telewizyjny o Batmanie z lat 60. — z serialem „Wap! Bam! Boo!” Grafika – ciemniejszy widok osłony głowy.

„Ordynans” Z Robertem Pattinsonem w roli głównej jest najnowszym wcieleniem ekranowym i pod wieloma względami czuje się zaprojektowany, aby zaspokoić pragnienia zagorzałych fanów. Brudny, ostry film zaspokaja potrzeby odsadzonych od piersi Batmana jako stworzenie nocy, obraz dopracowany przez twórców komiksów Marshalla Rogersa i Neala Adamsa w latach 70. oraz Franka Millera w popularnej powieści graficznej „Powrót Mrocznego Rycerza”. ”.
Reżyser i współscenarzysta Matt Reeves zacytował inny komiks Millera, „Batman: Year One”, który przedstawia wczesny etap jego kariery w walce z przestępczością. Wśród jego inspiracji.
Komiksy te rozwinęły profil Batmana w kierunku bardziej niejednoznacznego tonu Film wyreżyserowany przez Tima Burtona w 1989 roku. Jednak pomimo swojego sukcesu, sequel wyreżyserowany przez śp Joel Schumacher W roli głównej Val Kilmer, a następnie George Clooney, ożywił szerszy gatunek kampowy, który wielu fanów komiksów uważało za stare złe czasy.

Christopher Nolan poprawił to w swoich trylogii „Batman – Początek”, „Mroczny rycerz” i „Mroczny rycerz powstaje”, w której znalazło się nagrodzone Oskarem podejście Heatha Ledgera do Jokera – postaci, która normalnie wymykałaby się superbohaterom.

Ale modernizacja zawsze była częścią ekranowych wcieleń Batmana. Toby Emmerich, przewodniczący Warner Bros. Group. Picture Group (jako CNN, część WarnerMedia), ostatnio Powiedział New York Times, Wyzwaniem Reevesa było „stworzenie zniewalającego, dynamicznego i ekscytującego Batmana, ale niepodobnego do niczego, co widzieliśmy wcześniej”.
Podczas gdy film upewnia się, że istnieje plik wielki weekend otwarcia, O tym, jak odniesie sukces, zadecyduje nie tylko to, jak zareagują zaangażowani fani, ale także to, czy osoby z mniejszymi inwestycjami dołączą do nich w marszu powrotnym do teatrów.
Kiedy wybrano Affleck, Jake Tapper z CNN wygłosił fragment o gorączkowej reakcji jako „debacie rozdzierającej ten kraj: Batfleck”. W przyszłym roku Affleck Przypisany do tygodnika „Rozrywka” ostrzegali Warner Bros. O potencjalnym negatywnym luzie zacytowano słowa Studio Nahas: „Czy na pewno chcesz się w to zaangażować? Jest to teraz integralna część tych filmów. Jest wielu aktywnych fanów, którzy mają wiele opinii”.

Media społecznościowe podsyciły tę dynamikę, tworząc komory echa, w których osoby mające „wiele opinii” mogą sympatyzować z podobnie myślącymi duszami lub, odwrotnie, kłócić się z przeciwnikami.

READ  Kendall Jenner reaguje na odejście Jadena Smitha z programu Kanye Westa

Oczywiście głośne głosy nie zawsze są najbardziej reprezentatywne, zwłaszcza w przypadku czegoś takiego jak Batman. Odzwierciedlają jednak, dlaczego znak pat zajmuje tak szczególne miejsce w kulturze popularnej: ponieważ wiele osób uważa, że ​​wie, co pasuje do postaci, wierząc, że – bez względu na to, kto nosi kostium – należy do nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *