Zach Wilson z Jets nie uczestniczy w dobrowolnych treningach w obliczu zawieszenia handlu

FLORHAM PARK, NJ — Rozgrywający New York Jets Zach Wilson, który przebywa w bloku handlowym od początku sezonu poza sezonem, opuszcza dobrowolne treningi, ponieważ pozostaje w zawieszeniu przed przyszłotygodniowym draftem do NFL.

Wilson, potencjalny kandydat nr 2 w 2021 r., otrzymał w lutym pozwolenie na rozmowy z zespołami na temat potencjalnej transakcji. Dyrektor generalny Joe Douglas powiedział w piątek, że rozmawiał z zespołami, ale dodał: „Nie ma żadnych wiadomości na ten temat”.

Przez pierwsze trzy sezony Wilson zawsze aktywnie uczestniczył w programie pozasezonowym, więc jego nieobecność jest nietypowa i wydaje się wskazywać na poziom frustracji. Naturalnie sytuacja uległa zmianie, gdy organizacja publicznie ogłosiła chęć odejścia z dawnej drużyny, która początkowo pełniła funkcję rezerwowego.

Jets już przenieśli go do składu po podpisaniu kontraktu z weteranem Tyrodem Taylorem jako rezerwowym Aarona Rodgersa.

„Myślę, że to wybór każdego gracza, czy wziąć udział w pierwszej fazie (programu)” – powiedział Douglas na swojej wprowadzającej konferencji prasowej. „Wszystko to jest dobrowolne. Spora liczba graczy nie pojawiła się w pierwszym tygodniu. Więc posłuchaj, to jest decyzja, którą musi podjąć Zach”.

W tym momencie byłoby zaskakujące, gdyby Wilson pojawił się na treningu, zwłaszcza jeśli jego status wykracza poza pobór. Tymczasem w całej lidze zapełniły się stanowiska rezerwowe, podczas gdy Jets czekają na akceptowalną ofertę handlową. Przeszkodą wydaje się być pensja Wilsona za 2024 rok – 5,45 miliona dolarów, w pełni gwarantowana – oraz to, ile Jets są skłonni przyjąć.

READ  Grizzlies kontra wynik

Douglas powiedział, że zdaje sobie sprawę z dużego opóźnienia i jego wpływu na perspektywy zatrudnienia Wilsona, ale chce też zrobić to, co najlepsze dla organizacji.

– Mam na myśli, że na tym polega cała sztuczka, prawda? Powiedział. „To magiczna sztuczka, że ​​tak powiem, polegająca na upewnieniu się, że Zach jest w dobrym miejscu, ale także robieniu tego, co jest dobre dla New York Jets. A więc podążamy tą linią”.

Właściciel Woody Johnson powiedział w zeszłym miesiącu na spotkaniach właścicieli, że zatrzyma Wilsona w składzie, jeśli nie będzie mógł znaleźć partnera handlowego. Jeśli go zwolnią, maksymalna kwota będzie taka sama, jak w przypadku składu – 11,2 miliona dolarów. Zatrzymywanie Wilsona do czasu zgrupowania wydaje się mało prawdopodobne ze względu na zawstydzenie.

Douglas powiedział, że jest po tej samej stronie co Johnson, nazywając Wilsona „nabytkiem”, ale powstrzymał się od powiedzenia, że ​​byłby w zespole, gdyby nie doszło do wymiany.

„To znaczy, spójrz, wciąż mamy kwiecień” – powiedział. „Do obozu przygotowawczego pozostało kilka miesięcy, więc jest szansa na wiele różnych rzeczy. Nie mam zamiaru wnikać w to, co się wydarzy”.

Johnson mógł w lutym zaszkodzić wartości handlowej Wilsona, mówiąc reporterom, że „nie miał wsparcia w zeszłym sezonie”. Wilson zastąpił kontuzjowanego Rodgersa w pierwszym tygodniu, ale ostatecznie został przesunięty na ławkę rezerwowych, gdy ofensywa się rozprzestrzeniła. W ciągu trzech sezonów Wilson z bilansem 12-21 jako starter, z 23 podaniami po przyłożeniu i 25 przechwytami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *