Zapaśnik Big E łamie kark podczas Smackdown, unikając poważnych kontuzji

Big E doznał kontuzji szyi i na szczęście nie było gorzej.

Big E doznał kontuzji szyi i na szczęście nie było gorzej.
zdjęcie: Obrazy Getty

Big E ma szczęście, że nie jest sparaliżowany. Zwróć uwagę na Stone Cold Steve Austin, Hiromu Takahashi, Hayabusa, Nikki Bella, Sabo, Hardcore Holly, Paige i Edge. Wszyscy zawodowi zapaśnicy, którzy doznali poważnych kontuzji szyi i których kariera i życie się przez to zmieniły. Były mistrz WWE i członek New Day jest jedną z najsłynniejszych gwiazd firmy i ma na swoim koncie prawie dekadę osiągnięć pod koniec piątku. Złamał kark z powodu nieudanego i niebezpiecznego ruchu zapaśniczego.

Wydaje się, że Big E, którego prawdziwe nazwisko brzmi Ettore Ewen, nie poświęcił swojej kariery. Umieścił na Twitterze filmy ze swojego szpitalnego łóżka, wyraźnie mając na sobie duży ochraniacz na szyję. Big E powiedział późnym piątkowym wieczorem, że czuje wszystkie swoje kończyny, ale zgłosił diagnozę lekarza złamanej szyi. Kolejny film opublikowany przez Ewena w sobotę rano był bardziej szczegółowy. Jego kręgi C1 i C6 są złamane i nie przemieszczone. Szczęśliwie , Nie ma uszkodzeń rdzenia kręgowegoNie ma uszkodzenia więzadeł i nie jest wymagana operacja. Nie ustalono harmonogramu ewentualnego powrotu na ring. Byli zawodowi zapaśnicy, którzy doznali podobnych obrażeń, przez kilka miesięcy dochodzili do siebie, zanim ponownie zawiązali buty.

Przerażająca kontuzja miała miejsce podczas odcinka na żywo w Uderz! Big E walczył w tag team matchu u boku kofiego Kingstona przeciwko Sheamusowi i Ridge Hollandowi. Po tym, jak walka rozszerzyła się poza ring do cieńszej wyściółki pokrywającej podłogę ringu, 6-foot-1250-funtowy Holland próbował suplex od brzucha do brzucha przy 5 stóp-11, 285 funtach. Rzut w stylu olimpijskim zwykle powoduje zapaśnika Zrób ten krok, aby przejść Z ich stóp przewróć się nad głowami i wyląduj na plecach. 36-letni Big E nie zrobił pełnego zakrętu i skończył fatalnie.

Big E wylądował na czubku jego głowy i pozostał na padoku nieruchomo, zanim kamery wcięły się w ring, gdzie walka szybko się zakończyła. Big E nigdy więcej nie widziano w serialu. Komentatorzy WWE Michael Cole i Pat McAfee, którzy stoją zaledwie kilka stóp od Big E, wydawali się zaniepokojeni jego stanem i kilkakrotnie wspominali przed zakończeniem klipu, jak poważny był jego uraz. Przed cięciem Cole powiedział, że Big E był pod opieką personelu medycznego. Został przywiązany do noszy w rzędzie przy ringu, zanim został przewieziony z ringu do lokalnego szpitala. Znikając z pola widzenia, Big E uniósł kciuki do tłumu w Birmingham, Ala.

Nic dziwnego, podobnie jak jego zapaśnicza osobowość, po kilku godzinach Big E był w tak pozytywnym nastroju, jak to tylko możliwe. Kilka raportów mówiło, że jednym z zapaśników, którzy odwiedzili go w szpitalu, była Holandia.

„Naprawdę wiele dla mnie znaczyło, że tak wielu z was było tak miłych i połączonych, zatrzymało się, żeby mnie zobaczyć i napisało do mnie” – powiedział Ewen w filmie, który opublikował w mediach społecznościowych. „Czuję się jak zepsuty cylinder, ale jestem tak wdzięczny, że nic mi nie będzie. To błogosławieństwo”.

Jest powód, dla którego WWE ma jakąś reklamę „nie próbuj tego w domu” podczas każdego programu. Profesjonalne zapasy to masywna forma sztuki, gdzie bolesne manewry wyglądają realnie, ale są zaprojektowane. Holland i Big E wiedzieli, jakie wydarzenia mają się wydarzyć, i starali się zapewnić najlepszą możliwą rozrywkę publiczności na żywo i ogólnokrajowej telewizji oglądającej na Fox. Trudno winić kogokolwiek za tę sytuację, ale jeśli Holland nie jest pewien, czy może właściwie wykonać ruch na Big E, po co próbować? Stawką jest tylko egzystencja innego mężczyzny.

To szokujący wygląd dla Holandii, która miała wcześniej problemy z bezpieczeństwem w ringu. Podczas meczu w sierpniu 2020 przeciwko Johnny Gargano w NXTHolland wykonał ruch, w którym upuścił przeciwnika na głowę. Cudem Gargano nie przegapił żadnego odcinka, rywalizując w programie pay-per-view firmy trzy dni po tym, jak mecz został wyemitowany w telewizji. Holland jest zawodowym wrestlerem dopiero od 2016 roku i podpisał kontrakt z WWE w 2018 roku. Po piątkowym incydencie jasne jest, że część jego treningu ominęła lub, co gorsza, jest bardzo lekkomyślny na ringu.

READ  Gdzie zostanie pochowana królowa? Dlaczego Królewski Skarbiec nie będzie jego ostatnim miejscem spoczynku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *