Zełenski daje gwarancje rosyjskim żołnierzom, którzy się poddają

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w sobotę zaoferował gwarantowaną ochronę rosyjskim żołnierzom poddawającym się w czasie konfliktu między dwoma krajami po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że wezwał 300 tysięcy rezerwistów do uzupełnienia sił rosyjskich.

Bezpośredni apel do Rosjan W trakcie TabukZełenski powiedział, że Ukraina może zagwarantować rosyjskim żołnierzom trzy warunki w zamian za ich poddanie się. Powiedział, że ci Rosjanie będą traktowani w cywilizowany sposób, warunki ich kapitulacji pozostaną niezadeklarowane, a Ukraina znajdzie sposób na zapewnienie, że ci, którzy nie chcą wracać do Rosji, nie zostaną wymienieni.

Putin ogłosił wycofanie się w środę, gdy Ukraina zmusza siły rosyjskie do wycofania się z ziem zdobytych podczas wojny. Ukraina przeprowadziła w tym miesiącu poważny kontratak, w którym odzyskała tysiące kilometrów kwadratowych terytorium.

Ogłoszenie Putina Wywołał ogólnokrajowe protesty W Rosji doprowadziło to do aresztowania ponad 1000 osób. Loty poza granice kraju skończyć się Albo ich ceny wzrosły po tym, jak Rosja wezwała kolejną turę żołnierzy, pierwszą taką mobilizację od czasów II wojny światowej.

Zełenski powiedział, że władze rosyjskie są świadome, że wysyłają obywateli na śmierć, ale w tym momencie wojny nie mają innego wyjścia.

Departament Obrony USA powiedział w zeszłym miesiącu, że Rosja była świadkiem 70 000 do 80 000 ofiar Ponieważ wojna na Ukrainie rozpoczęła się w lutym.

Przywódcy rosyjscy nie dbają o życie Rosjan. „Muszą tylko uzupełnić puste przestrzenie pozostawione przez zmarłych, rannych, uciekinierów lub pojmanych żołnierzy rosyjskich” – powiedział Zełenski.

Powiedział, że każdy obywatel Rosji wie, że to Rosja niesie „zło”, nawet jeśli się do tego nie przyznaje. Powiedział Rosjanom, że lepiej poddać się ukraińskiej niewoli niż zginąć na wojnie.

READ  Delhi: Rolnicy, próbując wznowić marsz do stolicy Indii, stają w obliczu gazu łzawiącego

„W takim razie nadszedł czas na ciebie: w tej chwili zapada decyzja, czy twoje życie się skończy”, powiedział Zełenski.

Putin podobno podpisał ustawy w sobotę Surowsza kara dla rosyjskich żołnierzy którzy poddają się dobrowolnie na okres do 10 lat więzienia. Tym, którzy odmówią udziału w walkach, grozi również 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *