Źródła – Magic i Franz Wagner zgadzają się przedłużyć kontrakt debiutanta za 224 miliony dolarów

Zawodnik Orlando Magic Franz Wagner zgodził się na przedłużenie kontraktu debiutanta o pięć lat za 224 miliony dolarów – umowa, która może być warta nawet 269 milionów dolarów, podają w piątek źródła ESPN.

Źródła podają, że Wagner będzie uprawniony do zarabiania 30% maksymalnego wynagrodzenia zespołu, jeśli zostanie powołany do drużyny All-NBA. Źródła podają, że agent Wagnera, Jason Głushon, zakończył prace nad transakcją podczas święta 4 lipca.

Wagner był kamieniem węgielnym renesansu Orlando Magic, notując w zeszłym sezonie średnio 19,7 punktu, 5,3 zbiórki i 3,7 asysty na mecz, a Orlando powrócił do play-offów Konferencji Wschodniej z rekordem 47 zwycięstw i 35 porażek, co jest najlepszym rekordem zespołu od czasu 2010. 2011.

Według ESPN Stats & Information, historycznie rozpoczął swoją karierę w Magic, dołączając do Shaquille’a O’Neala, Dwighta Howarda i Tracy McGrady i zdobywając co najmniej 4000 punktów przed swoimi 23. urodzinami.

Według Second Spectrum Wagner, numer 8 w klasyfikacji generalnej Michigan w 2021 roku, miał w zeszłym sezonie siedem meczów, w których zdobył 30 punktów i zajmował 10. miejsce pod względem przechwytów i wsadów.

Wagner, którego brat Mo zgodził się we wtorek na nowy dwuletni kontrakt z Orlando o wartości 22 milionów dolarów, jest uważany za najlepszego zawodnika, który opuścił Niemcy od czasów Hall of Fame Dirka Nowitzkiego.

READ  Zwycięstwo Jonathana Quicka w jego debiucie w Vegas było bardzo komfortowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *