Źródła: Pixel 6 Pro miał zacząć od odblokowania twarzą

9do5Google Dzisiaj może ogłosić, że pierwotnym planem Google było uruchomienie Pixela 6 Pro z funkcją rozpoznawania twarzy, ale funkcja została wyciągnięta stosunkowo blisko premiery.

Według dobrze poinformowanych źródeł, Google zamierza zapowiedzieć Pixela 6 Pro z obsługą rozpoznawania twarzy jako uzupełnienie czujnika linii papilarnych znajdującego się pod wyświetlaczem. Umiejętność była przeznaczona tylko dla większego flagowca, a nie dla mniejszego Pixela 6, który współpracuje z czymś, czym byliśmy wcześniej Spekulowałem na podstawie kodu.

Różnica w sprzęcie między dwoma telefonami to 11,1-megapikselowy aparat przedni o stopniu 94″.bardzo szeroki„Pole widzenia w 6 Pro w porównaniu z 8 MP i 84 stopnie Na Pixelu 6 599 USD. Poza tym nie ma dedykowanego sprzętu (kamery na podczerwień, wyświetlacz z matrycą punktową lub iluminator powodzi), jak widać w Pixel 4 w 2019 roku. Nie ma też nic podobnego do radaru Soli, aby przyspieszyć proces odblokowywania.

Rozpoznawanie twarzy za pomocą Soli na Pixelu 4

Google ma polegać tylko na tym, co zostało przechwycone przez aparat do selfie, aby zweryfikować Twoją tożsamość. Zawsze wydawało się to podejściem Google-y, które wykorzystuje głównie oprogramowanie do rozwiązywania trudnych problemów. Było to również coś, z czego skorzystał Galaxy Nexus z Androidem Ice Cream Sandwich.

Mamy nadzieję, że w ciągu ostatnich 11 lat nastąpił znaczny postęp w przetwarzaniu i dokładności, zwłaszcza w przypadku dedykowanego sprzętu jak tensor. Na przykład Google Promuje swoje slajdy Pozwala na szybsze i dokładniejsze wykrywanie twarzy – w kontekstach fotograficznych – dzięki zintegrowanym podsystemom, zużywając o połowę mniej energii w porównaniu do Pixela 5.

Stosunkowo podjęta w ostatniej chwili decyzja o wycofaniu „odblokowywania twarzą” znajduje odzwierciedlenie w tym, jak wcześnie iw dniu premiery materiały marketingowe odnosiły się do tej możliwości. Obejmowało to Niemiecka reklama drukowana (Chociaż to błędnie twierdziło, że było to przeznaczone do wprowadzenia Pixela 6) i strona startowa jednego brytyjskiego przewoźnika pokazała „Odblokowywanie twarzą i odciskiem palca” na obrazie na żywo Centrum bezpieczeństwa Androida 12. To odniesienie – plus jeden w Lista Sklepu Play zrzut ekranu – Został później wycofany. Od tego czasu było więcej dziwne referencje do pojemności na rzeczywistych urządzeniach Pixel 6 Pro.

READ  Blue Protocol dodaje wersje PS5 i Xbox Series, które zostaną wprowadzone na całym świecie w drugiej połowie 2023 roku

Źródło poinformowało nas, że Google wciąż pracuje nad dodaniem rozpoznawania twarzy do Pixela 6 Pro i jest ukierunkowany Kolejna ważna kwartalna aktualizacja dla Androidachoć plany mogą się zmienić.

Jeśli taki jest naprawdę plan, interesujące jest to, że Google aktualizuje Pixel 6 Pro o nową kluczową funkcję tak blisko końca rocznego cyklu produktowego. Z pewnością byłby to mile widziany dodatek dla obecnych posiadaczy i tych, którym wciąż przeszkadza czytnik linii papilarnych. Tymczasem ta metoda odblokowywania twarzy ma być podstawą przyszłych urządzeń Pixel.

Więcej o Pixelu 6 Pro:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *