Zwolnienia w Google nie oparte na wynikach: zwolniony pracownik z Indii

Nawet gdy gigant technologiczny Google kontynuuje redukcję personelu, zwolniony pracownik z Indii stwierdził, że zwolnienia nie są oparte na wynikach.

W poście na LinkedIn Animesh Swain, pracownik Google India, stwierdził, że różowe kartki otrzymywali również pracownicy z najwyższymi ocenami. Na liście znajdują się również nazwiska, które w ostatnim czasie otrzymały awanse.

„Ludzie, którym udało się zostać (w tym ja), niekoniecznie są lepsi niż ci, którzy zostali zwolnieni” – cytowano Swaina w poście.

Inny pracownik, Aakriti Walia z Gurugram, który pracuje jako menedżer programu dla Google Cloud, został zwolniony zaledwie 10 minut przed spotkaniem.

„Wiadomość „Odmowa dostępu” w moim systemie sprawiła, że ​​poczułem się odrętwiały, gdy przygotowywałem się do spotkania oddalonego o zaledwie 10 minut” – napisał Walia na profesjonalnej platformie sieciowej.

„Kiedy zaledwie kilka dni temu świętowałam swoje 5-lecie w Googleversary, nie wiedziałam, że będzie to moje ostatnie” — powiedziała.

Wcześniej Jennifer Vaden-Barth, strateg kreatywny w Google, powiedziała, że ​​„zwolnienia dotknęły bardzo utalentowanych i wysoko ocenianych profesjonalistów”.

„Zwolnienia szczególnie mocno uderzają w kobiety, zwłaszcza te powyżej 40 roku życia” – powiedział Barth, który pracował w Google przez 15 lat.

W międzyczasie, starając się jeszcze bardziej obniżyć koszty, Google zażądał nawet od pracowników, którzy wrócili do pracy, aby dzielili swoje biurka z „partnerem”, aby zwiększyć miejsce na biurku.

Google India niedawno zwolniło ponad 400 pracowników. Zwolnienia w Google India były częścią większej redukcji zatrudnienia, która dotknęła 12 000 pracowników firmy na całym świecie.

Zaprzeczając, że zwolnienia zostały przeprowadzone „przypadkowo”, Sundar Pichai i dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, powiedzieli wcześniej, że „bardzo mu przykro” z powodu redukcji siły roboczej.

W e-mailu do personelu Pichai powiedział, że bierze „pełną odpowiedzialność za decyzje, które doprowadziły nas tutaj”.

READ  Źródło mówi, że amerykańscy naukowcy osiągają długo oczekiwany przełom w syntezie jądrowej

Zwolnienia w firmie macierzystej Google były oczekiwane w związku z intensyfikacją zimy finansowania, która dotknęła firmy każdej wielkości w wyniku globalnego spowolnienia i obaw przed recesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *