Zysk Coinbase w pierwszym kwartale wzrósł powyżej 1 miliarda dolarów w obliczu szaleństwa ETF

Coinbase Global (COIN) odnotowała drugi z rzędu zysk kwartalny wraz ze wzrostem handlu kryptowalutami w pierwszych trzech miesiącach 2024 r.

Niemniej jednak akcje największej amerykańskiej giełdy kryptowalut spadły w piątek o prawie 4% w notowaniach przed otwarciem sesji.

Od początku roku akcje spółki wzrosły o ponad 31%, ale pozostają o 38% poniżej wartości szczytowej z listopada 2021 r.

Dochód netto wzrósł do 1,17 miliarda dolarów, najwyższego poziomu od dziewięciu kwartałów, podczas gdy zysk netto wzrósł o 115%.

To już drugi raz, kiedy Coinbase odnotowuje dodatnie przychody kwartalne od czwartego kwartału 2021 r. i ostatni raz, gdy boom na kryptowaluty był jeszcze większy.

Wzrost w pierwszym kwartale roku wynikał z odrodzenia handlu walutami cyfrowymi w związku z wprowadzeniem na rynek w styczniu serii nowych funduszy ETF na Bitcoin.

Te fundusze ETF przyciągnęły mnóstwo nowych pieniędzy, poszerzając główny nurt atrakcyjności aktywów cyfrowych, umożliwiając inwestorom uzyskanie ekspozycji na bitcoiny bez bezpośredniego posiadania ich.

Według dostawcy danych CoinMarketCap, globalny wolumen handlu kryptowalutami dla głównych walut osiągnął najwyższy poziom od 2021 r., co oznacza wzrost o 68% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Gwałtowny wzrost zwiększył przychody z transakcji Coinbase do 1,07 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2023 r., co stanowi prawie trzykrotność zysków z opłat transakcyjnych i jest lepszy od konsensusu oczekiwań analityków.

Wartość bitcoina (BTC-USD) również wzrosła w pierwszym kwartale, osiągając nowy rekord wszech czasów na poziomie 73 750 dolarów. Od tego czasu cena wzrosła od tego szczytu do 59 000 dolarów.

Od początku roku jest to wzrost o 34%.

Coinbase odnotowała przychody z subskrypcji i usług niehandlowych w wysokości 511 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 41% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Obejmuje to 32,3 miliona dolarów nadwyżki opłat za opiekę. Liczba ta była o 90% wyższa niż rok temu w przypadku partnerstwa ośmiu funduszy ETF na bitcoiny, które uruchomiono w styczniu.

READ  Connor Bedard kontuzjowany w wypełnionej rzutami karnymi porażce Blackhawks z Devils – NBC Sports Chicago

Największe giełdy skorzystały na mniejszej konkurencji niż podczas ostatniego boomu.

Inna duża giełda, FTX, ogłosiła upadłość, a jej współzałożyciel Sam Bankman-Fried otrzymał w zeszłym roku wyrok skazujący. W tym roku został skazany na 25 lat więzienia.

Inny konkurent Coinbase, Binance, zapłacił 4,3 miliarda dolarów grzywny amerykańskim agencjom rządowym za naruszenie wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Brian Armstrong, dyrektor generalny i współzałożyciel Coinbase, przemawia podczas globalnej konferencji Milken Institute 2022, która odbędzie się 2 maja 2022 r. w Beverly Hills w Kalifornii, USA.  REUTERS/David Swanson

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, w 2022 r. (David Swanson/REUTERS) (REUTERS/Reuters)

Na początku tego tygodnia założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, został skazany na cztery miesiące więzienia za udział w naruszeniu bezpieczeństwa.

Jednak te ciosy wymierzone w konkurencję nie pomogły Coinbase zdobyć tak wielu użytkowników, jak liczyli analitycy. W pierwszym kwartale liczba miesięcznych użytkowników transakcji (MTU) wyniosła 8 milionów, co oznacza spadek o 5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Spółka zasugerowała także, że zyski za drugi kwartał z tytułu opłat handlowych mogą nie być już tak dobre. Przychody z transakcji platformy handlowej w kwietniu przekroczyły 300 milionów dolarów.

A Coinbase ma swoje własne problemy regulacyjne. Spółce grozi pozew złożony przez SEC w 2023 r. w związku z naruszeniem amerykańskich federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Coinbase i jej dyrektor generalny Brian Armstrong walczą z tymi zarzutami. Ważne sprawy mogą ujawnić się latami.

David Hollerith jest starszym reporterem w Yahoo Finance i zajmuje się bankowością, kryptowalutami i innymi obszarami finansów.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości, aktualizacje i inne informacje związane z kryptowalutami eter I Bitcoina Ceny, kryptowaluty ETF i implikacje rynkowe dla kryptowalut

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *