Zyski The Coca-Cola Company (KO) za pierwszy kwartał 2023 r

Pieszy mija ciężarówkę dostawczą Coca-Coli w Mexico City, Meksyk, w środę, 25 stycznia 2023 r.

Geoffrey Guillimard | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Coca-Cola w poniedziałek wspomniany Kwartalny zysk i przychody przewyższyły oczekiwania analityków, napędzane wyższymi cenami i wyższym popytem na napój.

Akcje spółki wzrosły o 1% w obrocie przedsesyjnym.

Oto, co zgłosiła firma w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety przeprowadzonej przez analityków Refinitiv:

  • Zysk na akcję: 68 centów, skorygowany w stosunku do oczekiwanych 64 centów
  • Przychody: 10,96 mld USD, skorygowane w stosunku do oczekiwanych 10,8 mld USD

Coca-Cola odnotowała w pierwszym kwartale zysk netto dla akcjonariuszy w wysokości 3,11 miliarda dolarów, czyli 72 centy na akcję, w porównaniu z 2,78 miliarda dolarów, czyli 64 centów na akcję rok wcześniej.

Wyłączając opłaty restrukturyzacyjne, niektóre kwestie podatkowe i inne pozycje, gigant napojowy zarobił 68 centów na akcję.

Sprzedaż netto Wzrósł o 5% do 10,98 mld USD. Przychody organiczne, które usuwają wpływ przejęć i zbyć, wzrosły w kwartale o 12%, głównie dzięki wyższym cenom napojów Coca-Cola.

Podobnie jak wiele firm, Coca-Cola podniosła ceny, aby złagodzić wpływ inflacji. Jednak wysokie ceny miały niewielki wpływ na popyt na jej napoje.

Wolumen jednostkowy firmy, który wyklucza wpływ zmian cen i walut, wzrósł w kwartale o 3%. Obroty w Ameryce Północnej pozostały na tym samym poziomie, podczas gdy w regionie EMEA spadły o 3%. Jednak popyt był silny w Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku.

Coca-Cola odnotowała wzrost wolumenu jednostek gazowanych napojów bezalkoholowych o 3%. Napój o tej samej nazwie również odnotował wzrost wolumenu o 3%, podczas gdy Coca-Cola Zero Sugar wzrosła o 8%.

Dział wody, sportu, kawy i herbaty Coca-Cola Company odnotował wzrost wolumenu o 4%, napędzany dużym popytem na kawę i wodę butelkowaną. Dział kawy Coca-Coli odnotował wzrost wolumenu o 9%, podczas gdy dział wodny o 5%.

READ  Popularni analitycy aktualizują Outlooka dla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE) wraz ze spadkiem rynków kryptowalut

Trzęsienie ziemi w Turcji uderzyło w popyt na herbatę, którego wielkość spadła o 3% w kwartale. Zmniejszyła się również ilość napojów dla sportowców, do których należą Bodyarmor i Powerade.

Jednostkowa objętość soku Coca-Coli, produktów mlecznych i napojów roślinnych była stała. Zawieszenie działalności w Rosji zrównoważyło jasne punkty, takie jak wysoka sprzedaż marki nabiału Fairlife w Stanach Zjednoczonych

Spółka podtrzymała swoją poprzednią prognozę na 2023 rok. Oczekuje podobnego wzrostu przychodów o 3% do 5% i podobnego wzrostu EPS o 4% do 5% w 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *