1 Były urzędnik Departamentu Sprawiedliwości twierdzi, że w sprawie Donalda Trumpa „jest teraz w fazie szaleństwa”.

W niedzielę radca prawny sprawujący prezydenturę Obamy Neil Katyal wyraził swoją cierpliwość w oczekiwaniu na orzeczenie złożonego z trzech sędziów panelu apelacyjnego obwodu DC. Donalda TrumpaOświadczenie – to Usłyszane na początku stycznia – Nie może być ścigany w sprawie dotyczącej fałszowania wyborów DC, ponieważ, jak twierdzi, posiadał absolutny immunitet za swoje czyny jako POTUS.

Jeśli Trump przegra apelację, zgodnie z oczekiwaniami, może skierować ją do Sądu Najwyższego USA. Proces mógłby następnie zostać przesunięty na lato lub jesień albo przełożony na okres po wyborach, po których Trump będzie mógł sobie ułaskawić lub wycofać sprawy, jeśli zostanie kandydatem Partii Republikańskiej i ponownie wygra Biały Dom.

„Oficjalnie jestem teraz w fazie szaleństwa. Długo się temu opierałam” – Katyal powiedziała Jen Sagi z MSNBC.

„Zwykle nie jesteś nieśmiały, a to ważne” – przyznaje Psaki.

„Myślę, że doszliśmy do punktu, w którym musimy użyć innego sformułowania prawnego: «sprawiedliwość opóźniona to odmowa sprawiedliwości»” – odpowiedział Katyal. „Nie mogę sobie wyobrazić bardziej przekonującej potrzeby szybkości niż pomysł, że obywatele amerykańscy warto wiedzieć przed wyborami, czy kandydat na urząd jest przestępcą i buntownikiem.” . I bardzo mnie to przeraża, bo to łatwa sprawa. Donald Trump ma rację i nie ma odpowiedzialnego badacza konstytucji, który uważałby, że istnieje immunitet absolutny.

Dodał: „To prawdziwy problem”.

Były prokurator federalny Andrew Weissman powiedział, że zawarł „brutalne porozumienie” z Katyal, argumentując, że „naprawdę nie było powodu” do opóźnienia. Nazwał także twierdzenie Trumpa o immunitecie „śmiesznym” i „absurdalnym”.

Obejrzyj wideo tutaj:

Związany z…

READ  Liczenie głosów na żywo: Śledzenie głosów mówców Izby Reprezentantów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *