10 artystów, którzy zmienili teksty

„Pozwól, że wyjaśnię jedną rzecz: nigdy nie chcę promować obraźliwego języka”.

Theo Wargo / Getty Images

Kevin Mazur/Getty Images dla Akademii Nagrania

Co powiedziała o niej później: „Pozwól, że wyjaśnię jedną rzecz: nigdy nie chcę promować obraźliwego języka” – powiedziała Lizzo at oświadczenie. „Z dumą mogę powiedzieć, że pojawiła się nowa wersja 'GRRRLS’ ze zmienionymi tekstami. Jest to wynik słuchania i podejmowania działań. Jako wpływowy artysta poświęciłem się byciu częścią zmiany, którą byłem czekając, aby zobaczyć na świecie.”

Jimmy McCarthy/Getty Images dla MTV

Co powiedziała o niej później: „Teraz sposób, w jaki to powiem, i sposób, w jaki będę odczuwać ten rodzaj bólu, jest zupełnie inny” – powiedziała MTV w 2011.

Jeff Kravitz/FilmMagic dla Festiwalu Muzyki i Sztuki Bonaro

Co powiedzieli o tym później? Główna wokalistka Hailey Williams powiedziała: Ścieżka 7. „To, co mnie niepokoiło, to to, że przeprowadziłem już wiele samodzielnych badań na ten temat, lata przed tym, zanim ktokolwiek inny zdecydował, że jest problem… Miałem 17 lat, kiedy pisałem te piosenki, a jeśli Mogę jakoś ucieleśnić. To znaczy dorosnąć, zdobyć informacje i stać się jakimkolwiek odcieniem „przebudzenia”, to mi pasuje”.

Demetrius Kambouris / Getty Images

Co powiedzieli o tym później? Chociaż zespół nigdy nie przeprosił za piosenkę, rok później wydali ją ponownie z nową nazwą i tekstem.

Bank zdjęć NBC/NBCU za pośrednictwem Getty Images

Co powiedziała o niej później: „Nie lubię tego. Nie śpiewam tego. Śpiewam„ Ultraviolence ”, ale już nie śpiewam tej linii. widły w 2017 roku.

Obrazy Getty

Co powiedzieli o tym później? Drake napisał: „Podzielę się odpowiedzialnością i przepraszam za ból, jaki to spowodowało. Osoby z autyzmem mają inteligentne, kreatywne umysły, a ich umiejętności nie powinny być lekceważone ani niedoceniane”. oświadczenie. „To była lekcja nauczona dla nas obojga i jestem wdzięczny za możliwość próby naprawienia tego błędu. J Cole i ja uważamy, że jest to właściwa, odpowiedzialna i pełna szacunku decyzja, aby usunąć tekst z utworu”.

J. Cole również zwolniony Przeprosiny.

Obrazy Getty

Co powiedział o niej później: Lil Wayne napisał w list otwarty do kas. „Jako ojciec nie wyobrażam sobie bólu, jaki musiała znosić twoja rodzina. […] Nie będę bezpośrednio wykonywał utworów zawierających ten odnośnik i usunąłem je z mojego katalogu”.

Cindy Ord / Getty Images

Co powiedział o niej później: Z okazji dziesiątej rocznicy urodzony w ten sposób Na albumie Lady Gaga wybrała kilku artystów LGBTQ Nagraj własne wersje pewne piosenki. Przy ponownym nagraniu Orville Peck wziął na siebie aktualizację niektórych słabo starzejących się tekstów. Nigdy nie mówił publicznie o zmianie lirycznej.

Gigsbert Honeycrot / Redfernce

Co powiedzieli o tym później? Ze względu na swój antygejowski język, była to piosenka z 1985 roku, w której pojawił się Sting Zakazano transmisji w kanadyjskich stacjach radiowych. Decyzja została jednak odwrócona w 2011 roku. Były wokalista i gitarzysta Dire Straits Mark Knopfler Zmieniłem to gdy wykonywane bezpośrednio. Bolesne cieśniny nigdy nie odnosiły się do zmian lirycznych w miejscach publicznych.

Cmazor / WireImage

Co powiedział o niej później: Nieświadomy, jak wrogie były jego słowa, powiedział królowi Pop Diane Sawyer w wywiadzie To „nie jest antysemickie, bo nie jestem rasistą”. Na szczęście Jackson później opamiętał się i ponownie nagrał nieczułe słowa. Jednak oryginalne teksty wciąż pojawiały się w teledyskach do utworu – Wersja brazylijska i wersja więzienna – Ale ma głośne efekty wokalne ponad obelgami.

READ  Legendarne splity z Warner Bros. , będzie teraz współpracować z firmą Sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *