10 nadchodzących misji kosmicznych, które ekscytują nas przyszłością

Wizja artysty przedstawiająca Veritas na orbicie wokół Wenus.
zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Trwają co najmniej trzy misje na Wenus: Veritas, DaVinci i Envision. Zaniedbaliśmy Wenus jako cel naukowy, ale te misje powinny to naprawić.

NASA nie ma daty premiery Prawda, szczerośćAle ta sonda będzie badać naszego złego bliźniaka z orbity, aby dowiedzieć się, dlaczego jest tak niegościnny dla życia, mimo że jest tak podobny do Ziemi pod względem wielkości i składu.

Obraz koncepcyjny sondy DAVINCI przed zejściem ze spadochronem na powierzchnię Wenus.

Obraz koncepcyjny sondy DAVINCI przed zejściem ze spadochronem na powierzchnię Wenus.
zdjęcie: Wizualizacja NASA GSFC autorstwa CI Laboratories Michael Lentz et al

W przeciwieństwie do Veritas, szeroka na 3 stopy (1 metr) sonda NASA DAVINCI zanurzy się Spektakl zejścia przez godzinę przez grubą atmosferę Wenus, co nastąpi w 2031 roku. Gdy DAVINCI rozpocznie opadanie, „spadochron, który został zaprojektowany, aby przetrwać w trudnych warunkach Wenus, zostanie uruchomiony, aby go spowolnić”, według NASA. Wyjaśnić. „Gdy sonda przebyła połowę drogi do powierzchni, spadochron zostanie odrzucony; w tym momencie atmosfera Wenus staje się tak gęsta, 90 razy gęstsza niż ziemska, że ​​sonda naturalnie zwalnia, osadzając się jak kamień w wodzie.” DAVINCI oczekuje się, że będzie żył długo na powierzchni, gdzie temperatury mogą sięgać 900 stopni Fahrenheita.

Jak VERITAS i ESA sonda wizualizacyjna uspokoi się Na orbicie wokół Wenus, gdzie pozostanie przez 4 lata swojej misji. Głównym celem projektu, realizowanego we współpracy z NASA, jest badanie interakcji między powierzchnią a atmosferą, które wykazują wysoki poziom reaktywności.

READ  Będzie to pierwszy amerykański statek kosmiczny, który wyląduje na Księżycu od czasów Apollo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *