2022 MacBook Air – wiadomości, funkcje, specyfikacje i nie tylko

The Nowy MacBook Air jest oficjalnie tutajMa zupełnie nowy wygląd, wewnętrzny układ M2 i nie tylko. Oprócz dużych zmian, o których Apple wspomniał na scenie podczas WWDC, jest kilka innych wartych uwagi ciekawostek na temat MacBooka Air 2022. Skieruj się w dół, podczas gdy będziemy je zaokrąglać.

Obsługa wyświetlacza zewnętrznego

Jednym z największych ograniczeń MacBooka Air z oryginalnym układem M1 jest to, że obsługuje tylko jeden zewnętrzny wyświetlacz. Niestety to samo ograniczenie nadal obowiązuje w przypadku nowego MacBooka Air z M2.

Apple twierdzi, że nowy MacBook Air może obsługiwać jeden zewnętrzny wyświetlacz o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz. Ten wyświetlacz może być zasilany jednocześnie ze zintegrowanym wyświetlaczem MacBooka Air, więc technicznie możesz mieć dwa aktywne wyświetlacze — ale tylko jeden z nich może być wyświetlaczem zewnętrznym.

Cieńszy niż oryginalny iPhone

Nowy MacBook Air ma 11,3 mm grubości i waży 2,7 ​​funta. Oznacza to, że jest cieńszy niż oryginalny iPhone, a także iPhone 3G. Grubość oryginalnego iPhone’a wynosiła 11,6 mm, podczas gdy grubość iPhone’a 3G i iPhone’a 3GS wynosiła 12,3 mm.

Port Thunderbolt 3

W przeciwieństwie do najnowszych urządzeń MacBook Pro i Mac Studio, nowy MacBook Air korzysta z połączenia Thunderbolt 3 zamiast Thunderbolt 4.

Obsługuje dwa porty Thunderbolt 3:

 • Wysyłka
 • port ekranu
 • Thunderbolt 3 (do 40 Gb/s)
 • USB 4 (do 40 Gb/s)
 • USB 3.1 Gen 2 (do 10 Gb/s)

Dopasowane kolorystycznie ładowarki MagSafe

W przeciwieństwie do kabli dołączonych do MacBooka Pro, nowy MacBook Air jest dostarczany z dopasowanym kolorystycznie kablem MagSafe do MacBooka Air. Na przykład, jeśli kupiłeś nowego MacBooka Air w kolorze północy, kabel MagSafe również będzie w kolorze północy.

Kable pojawiły się również w internetowym sklepie Apple Store, ale nie można ich kupić. kable Zawarte w cenie 49 Jest kompatybilny z MacBookiem Air oraz MacBookiem Pro. Oznacza to, że nabywcy MacBooka Pro będą mogli kupić jeden z tych kabli, aby pasował do ich MacBooka Pro, jeśli tak zdecydują.

READ  Nowa technologia VR2 na PS5 robi świetne pierwsze wrażenie

Cennik konfiguracji

Na koniec kilka dodatkowych szczegółów na temat cen nowego MacBooka Air. 2022 MacBook Air zaczyna się od 1199 USD. W przypadku tej konfiguracji na poziomie podstawowym otrzymujesz:

 • Procesor ośmiordzeniowy
 • Ośmiordzeniowy procesor graficzny
 • Zunifikowana pamięć 8 GB
 • Pamięć SSD 256 GB

Tymczasem, jeśli dokonasz aktualizacji do konfiguracji o wartości 1499 USD, otrzymasz:

 • Procesor ośmiordzeniowy
 • 10-rdzeniowy procesor graficzny
 • Zunifikowana pamięć 8 GB
 • Dysk SSD 512 GB

Stamtąd Apple oferuje wiele różnych aktualizacji do MacBooka Air. Opcje te obejmują aktualizację do 16 GB pamięci skonsolidowanej za 200 USD lub 24 GB pamięci skonsolidowanej za 400 USD. Możesz zwiększyć pojemność z 512 GB do 1 TB za 200 USD lub nawet 2 TB za 600 USD.

Co jest w pudełku

W przypadku nowego MacBooka Air znajdziesz nowy, kompaktowy, podwójny zasilacz USB-C o mocy 35 W. Jeśli potrzebujesz możliwości szybkiego ładowania, możesz wybrać zasilacz USB-C o mocy 67 W bez dodatkowych kosztów.

Zasilacz USB-C 67 W może szybko naładować baterię MacBooka Air do 50% w 30 minut.

Data wysyłki

Apple nie ogłosiło jeszcze żadnych informacji o wysyłce nowego MacBooka Air. Firma po prostu twierdzi, że MacBook Air 2022 będzie dostępny w lipcu.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *