4 osoby aresztowane w związku ze zniknięciem 2 kobiet z Oklahomy

Czterem osobom postawiono zarzuty porwania i morderstwa w związku z marcowym zniknięciem dwóch wciąż zaginionych kobiet z Oklahomy.

Czterej aresztowani, oskarżeni w sobotę, to Todd Bert Cullum, lat 43; Tiffany Mahele Adams, 54 lata; Cole Earl Twombly, 50 lat; i Cora Twombly, 44 lata.

Jak podało w sobotnim oświadczeniu Biuro Śledcze stanu Oklahoma, umieszczono ich w więzieniu hrabstwa Texas w Oklahomie pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia, porwania i spisku mającego na celu popełnienie morderstwa.

Z akt sądów stanowych nie wynika, że ​​postawiono zarzuty, a nazwiska podejrzanych nie figurują jeszcze na liście aktywnych więźniów. Nie jest jasne, czy podejrzani mają zastępstwo prawne.

Władze nie powiedziały, co może stać za zniknięciami, a cztery osoby aresztowano w hrabstwach Teksasu i Cimarron w zachodniej części Oklahomy.

„OSBI i lokalne organy ścigania nadal pracują nad zlokalizowaniem dwóch ofiar” – podało Biuro Śledcze.

Veronica Butler (27 l.) i Jillian Kelly (39 l.) były objęte „poradnikiem dotyczącym niebezpiecznych osób zaginionych” wydanym przez władze hrabstwa Teksas 30 marca po tym, jak pojazd, którym podróżowały, został porzucony na wiejskim obszarze hrabstwa Teksas na południe od Elkhart. Kansas – podało biuro.

„Agenci specjalni OSBI natychmiast rozpoczęli dochodzenie w sprawie pojazdu i ustalili, że istnieją dowody wskazujące na nielegalne działanie” – napisano w sobotnim oświadczeniu.

Rzecznik Biura Hunter McGee powiedział, że zastępcy biura szeryfa hrabstwa Teksas przybyli do pojazdu jako pierwsi. Podeszli do pojazdu, ale „tych kobiet zniknęło i nigdzie ich nie było” – powiedział.

Dochodzenie zostało zakwestionowane ze względu na odległe położenie obszaru, na którym znajdowało się tylko kilka domów i firm, w których funkcjonariusze zazwyczaj mogli zlokalizować kamery monitorujące.

Śledczy nie ujawnili, jakie było dokładnie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.

Chociaż nie jest jasne, czy dzieci należały do ​​jednej, dwóch czy obu kobiet, obie były w drodze po dzieci. Rzecznik Biura Hunter McGee powiedział, że śledczy uważają, że byli przyjaciółmi.

READ  Szalejący pożar zmusza Nowy Meksyk do ewakuacji górskiej doliny

Guadalupe Torres, macocha Butlera, powiedziała w wywiadzie, że Butler toczył zaciekły spór o opiekę nad dzieckiem. Z akt sądowych wynika, że ​​jest on stroną pozwu o opiekę nad dzieckiem złożonym po raz pierwszy w 2021 roku.

Władze jak dotąd nie informowały, że szukają ciał, pomimo zarzutów o zabójstwo w rezerwacjach powiązanych ze śledztwem.

Każdy, kto posiada informacje na temat miejsca pobytu dziewcząt, proszony jest o kontakt z Biurem Śledczym Stanu Oklahoma pod adresem [email protected] lub pod numerem 1-800-522-8017.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *