40 osób zostało rannych po tym, jak samolot Air Europa wpadł w poważne turbulencje i został skierowany do Brazylii: lotnisko

Samolot leciał z Hiszpanii do Urugwaju, kiedy został skierowany do Brazylii.

Według urzędników czterdzieści osób zostało rannych po tym, jak samolot Air Europa lecący z Hiszpanii do Urugwaju wpadł w silne turbulencje, które zmusiły go do skierowania do Brazylii.

Brazylijskie linie lotnicze poinformowały, że w poniedziałek wczesnym rankiem podczas lotu UX045 wystąpiły „poważne” turbulencje i bezpiecznie wylądował na międzynarodowym lotnisku Natal w São Gonçalo do Amarante. Według lotniska, samolot zażądał awaryjnego lądowania około 2:32 czasu lokalnego.

W poniedziałkowy wieczór lotnisko potwierdziło ABC News, że na lotnisku opiekę medyczną otrzymało trzydzieści osób, a dziesięć zostało zabranych do szpitala na dalsze badania.

Linia Air Europa podała w poprzednim oświadczeniu, że siedem osób odniosło obrażenia „różnego stopnia”, a „nieokreślona liczba osób odniosła lekkie siniaki”.

„Ze względu na charakter zakłóceń oraz ze względów bezpieczeństwa zdecydowano o przekierowaniu lotu na międzynarodowe lotnisko Natal w Brazylii” – podała linia lotnicza.

Według linii lotniczych samolot wyleciał z Madrytu-Barajas i leciał na międzynarodowe lotnisko Carrasco w Montevideo w Urugwaju, kiedy doszło do wypadku. Linia lotnicza stwierdziła, że ​​lotnisko Natal jest lotniskiem położonym najbliżej potrzeb medycznych pasażerów.

Nagrania wideo przedstawiające pasażerów samolotu pokazywały uszkodzenia kabiny samolotu oraz rannych pasażerów noszących stabilizatory szyi, leżących na plecach w przejściu. Na jednym filmie widać mężczyznę zwisającego z schowka nad głową, choć nie jest jasne, w jaki sposób się tam znalazł.

READ  Strumień Chile rośnie na tyle, by połknąć francuski Łuk Triumfalny

Boeing 787-9 Dreamliner przewoził wówczas 325 pasażerów.

Linie Air Europa podały, że pasażerowie byli przewożeni samolotem do Recife, a samolot miał wylecieć z Madrytu w poniedziałek po południu, aby ich odebrać i kontynuować podróż do Montevideo.

Aisha Alhamar Castano z ABC News przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *