49ers OTA: Trey Lance prowadzi pierwszy zespół, a Brock Purdy jest bliski ważnego kamienia milowego

SANTA CLARA, Kalifornia – Największy prezenter wiadomości z treningu OTA 49ers we wtorek w ogóle nie trenował.

Rozgrywający Brock Purdy, który do tej pory ograniczał się do rzucania lekkimi przedmiotami, takimi jak ręczniki, powiedział, że jest na dobrej drodze do rzucenia piłki nożnej w przyszłym tygodniu, co jest największym jak dotąd krokiem w jego powrocie do zdrowia po operacji łokcia. To stawia go zgodnie z harmonogramem – i może dwa dni wcześniej – aby wrócić z pełną mocą w pewnym momencie przed rozpoczęciem sezonu regularnego.

„Czuję się dobrze, ramię było w porządku” – powiedział Purdy po treningu.

Trener Kyle Shanahan i dyrektor generalny John Lynch mówili od miesięcy, że są optymistami, że Purdy wróci do treningów w pewnym momencie obozu treningowego i będzie gotowy na pierwszy mecz zespołu w sezonie regularnym, który odbędzie się 10 września w Pittsburghu. Zapytany we wtorek, czy oznacza to wczesną fazę obozu treningowego, czy późną fazę tych sesji, Shanahan odmówił podania konkretnego harmonogramu.

Brock Purdy rozmawia z dziennikarzami po wtorkowym treningu. (Godofredo A. Vasquez/Associated Press)

„Mam nadzieję, że w pierwszym tygodniu”, powiedział o gotowości Byrdiego. „I podchodzimy do tego bardzo optymistycznie”.

Purdy powoli nabiera siły w ramieniu od czasu zabiegu z 10 marca i powiedział, że wszystko wróciło do normy. Na przykład powiedział, że podnosi ciężary tak, jak zwykle.

Ale do tej pory nie próbował rzucać piłką nożną. Był obok innych graczy zespołu od początku programu poza sezonem. Ale kiedy wracali i kopali piłkę na treningach, używał myjki.

„Brooke jest zdrowa pod każdym innym względem” – powiedziała Shanahan. „Dla Brocka, aby nadal mógł wykonywać swoje upadki, całą swoją pracę nóg i tak dalej, a ty[również]chcesz być w stanie symulować ruch rzucania. A to jest trudne bez niczego w ramieniu. Więc zamiast tego używamy ręcznika ”.

49ers również trenowali w poniedziałek, ale wtorkowa OTA była pierwszą otwartą dla dziennikarzy. Poniżej inne uwagi.

• Trey Lance, który spędził część poza sezonem z trenerem miotaczy Jeffem Christensenem w Dallas, wydawał się prezentować płynniej i ściślej. Gdy Purdy był poza akcją, Lance wykonał wszystkie powtórzenia pierwszej drużyny, podczas gdy Sam Darnold pracował nad setem drugiej drużyny.

Shanahan powiedział, że to „przeminie” z czasem, gdy Darnold będzie bardziej zaznajomiony ze zbrodnią. Zauważył również, że w tym momencie poza sezonem treningi składają się głównie z sytuacji siedem na siedem i żaden z czołowych odbierających 49ers nie jest zaangażowany. Tak więc atak „pierwszej drużyny” jest pojęciem względnym.

Lance powiedział, że zaczął czuć się w pełni wyleczony pod koniec marca po kontuzji kostki, która zakończyła jego sezon w 2022 roku i jest tak zdrowy, jak od jakiegoś czasu. W zeszłym roku o tej porze wciąż zmagał się ze skutkami złamania palca wskazującego w 2021 roku, co zmusiło go do ponownego nauczenia się, jak prawidłowo trzymać piłkę nożną.

„Nadgarstek, ręka, ramię, ramię – oczywiście wszystkie są ze sobą połączone” – powiedział. „Tak, przeszkadzało mi wiele innych rzeczy i trudno było znaleźć sposób, aby rzucić (piłką) wykończyć środkowym palcem, zmienić chwyt i tym podobne rzeczy”.

Powiedział, że „skoncentrował się na rzeczach, na których muszę się skupić”.

Głębiej

Trey Lance z 49ers robi „wielki skok” współpracując z Patrickiem Mahomesem

• Trening we wtorki od siódmej do siódmej oznacza brak pracowników w terenie. Lance i Darnold ukończyli swoje próby 11 na 15. Darnold wydawał się być bardziej agresywny z tej dwójki, w tym głębokie podanie z linii bocznej do speedstera Danny’ego Graya.

READ  Aaron Rodgers, Russell Wilson zmieniają rynek QB: oto, co dwa główne ruchy oznaczają dla zespołów, które wciąż szukają

Najdokładniejszym podaniem był czwarty rozgrywający, Brandon Allen. W swoich próbach miał 6 na 6, w tym długie podanie środkiem pola do ścisłej końcówki Troya Fumagalli.

• Szereg z 49 wybitnych osobistości albo nie uczestniczyło w wolontariacie, albo zapobiegawczo uniemożliwiono im udział w sesji. Na tej liście znaleźli się Nick Bosa, Trent Williams, Debo Samuel, Javon Hargrave, Talanoa Hovanga i Ray Ray McCloud.

Fred Warner był obecny i pomagał trenować młodych pomocników, takich jak Marcelino McCrary-Poole, który ustawiał się na środku obrony. Ale Warner nie brał udziału. To samo dotyczyło innego linebackera Dre Greenlawa, obrońcy Charvariusa Warda i odbierającej Joanne Jennings.

• Zaangażowani byli dwaj najsłynniejsi trenerzy: biegacz Christian McCaffrey i ciasny koniec George Kittle. Wydawało się, że McCaffrey trenuje w normalnym tempie sezonu.

„Jestem do tego przyzwyczajony” – powiedział po treningu Darnold, który był kolegą z drużyny McCaffrey’s w Karolinie. „Ma etykę pracy, która nigdy się nie zmieni”.

• We wtorek wyróżniającym się obrońcą był nowy obrońca zespołu, Isaiah Oliver. Mierzący nieco ponad 6 stóp wzrostu i ważący prawie 205 funtów, Oliver jest największym zawodnikiem, jakiego zespół miał na tej pozycji w niedawnej pamięci.

Nie miał problemu z poruszaniem się. Odciął dwa krótkie podania od Lance’a i jedno od Darnolda i wydawał się być na całym boisku. Oliver nosi numer 22, ten sam numer, który nosił obrońca Nickelback Carlos Rogers, kiedy był w San Francisco dziesięć lat temu.

• Podczas gdy Oliver był płodny, najlepszą grę w defensywie przekonwertował nowicjusz liniowy Darrell Lutter Jr. A wybór w piątej rundzie wydawał się być o krok za Grayem, kiedy Darnold wykonał głębokie podanie wzdłuż linii bocznej. Ale zwrócił uwagę na grę i posłał piłkę szeroko, co skłoniło kolegów z defensywy do przebiegnięcia wzdłuż linii bocznej, aby mu pogratulować.

READ  Piątkowy raport z czwartego tygodnia: Christian McCaffrey wątpliwy

• Bez żadnych ćwiczeń Diodore Lenoir i Samuel Womack III byli pierwszobazowymi w drużynie. Lotter i Ambry-Thomas pracowali z drugą jednostką. Pod nieobecność Hufangi rządził Tashaun Gipson senior. i George Odum są pierwszą linią bezpieczeństwa z najlepszym wyborem draftu Ji’Ayir Brown i Taylerem Hawkinsem z drugim wyborem. Inny defensywny obrońca, Qwuantrezz Knight, grał w drużynie i nie trenował.

• Dwóch innych godnych uwagi debiutantów we wtorek: Siódma runda wybiera Braydena Willisa i Ronniego Bella. Willis miał ładne uderzenie jedną ręką po szybkiej piłce Darnolda na środku pola. W międzyczasie Bell był najskuteczniejszym szerokim odbiorcą tego dnia, podobnie jak w obozie juniorów 49ers na początku tego miesiąca. To oczywiście początek sezonu wiosennego i nie sposób dokonywać żadnych rzetelnych ocen. Ale wystarczy powiedzieć, że Bill ma dobry start.

• Pod nieobecność Williamsa, Jaylon Moore ustawił się na lewym ataku z jednostką pierwszego zespołu. Colton McEvitz jest, zgodnie z oczekiwaniami, nowym prawym starterem, zastępując Mike’a McGlincheya, który podpisał kontrakt z Broncos poza sezonem.

• Dwóch obrońców, Bossa i Hargrave, było nieobecnych. Miejsca startowe zajęli odpowiednio Drake Jackson i Javon Kinlaw. Jackson wygląda na bardziej umięśnionego, zwłaszcza w górnej części ciała, niż rok temu. Tymczasem Kinlaw wygląda na szczuplejszego i pod względem sylwetki zaczyna przypominać swojego wyższego liniowego kolegę, Erica Armsteada.

• Oto, co wydarzyło się w bitwie kickerów 49ers: nowicjusz Jake Moody i weteran Zane Gonzalez wykonali po cztery próby, ostatnią z odległości około 50 metrów od prawego znaku krzyża pod wiatr. Obaj podjęli pierwsze trzy próby… ale przegapili czwartą próbę do końca.

(Górne zdjęcie Tree Lance we wtorek: Godofredo A. Vásquez/Associated Press)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *