Kontuzja Jadena Iveya przyćmiewa letnie zwycięstwo Detroit Pistons nad Wizards

gra

Las vigas Wynik meczu nie był tak ważny, jak raport o stanie selekcji Jadena Iveya w pierwszej rundzie. To zawsze przerażające, gdy gracz niezręcznie ląduje w grze. Kiedy wybór wersji roboczej jest najlepszy, jest on zintensyfikowany.

Jaden Ivey, zajmujący 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, podniósł kostkę po próbie rzutu za trzy punkty w pierwszej kwarcie sobotniego meczu Summer League przeciwko Washington Wizards. Pokuśtykał do szatni i nie wrócił do gry, chociaż wrócił na ławkę w drugiej połowie.

Trener Pistons Summer League, Jordan Brink, powiedział, że nie ma żadnych aktualnych informacji na temat stanu Iveya, ale nie wydaje się, aby poziom obaw co do długoterminowej perspektywy był wysoki.

„Nie sądzę, że jesteśmy zbyt zaniepokojeni, ale ja (personel medyczny) powinienem o tym porozmawiać” – powiedział Brink. – Jeszcze z nimi nie rozmawiałem.

The Pistons grali w pierwszej połowie, ale musieli utrzymać się w czwartej kwarcie, aby wygrać 105:99 w centrum Thomasa i Macka.

Błąd kontuzji mocno uderzył w skład, a Ivy (prawa kostka) i Sabine Lee (lewa kostka) nie wróciły do ​​meczu, a Kylian Hayes nie grał.

Pistons (2:0) mieli wystarczająco dużo głębokości, aby wytrzymać kontuzje, ponieważ Isaiah Levers prowadził z 20 punktami i pięcioma zbiórkami. Braxton Key dodał 14 punktów, siedem zbiórek, cztery asysty, a Isaiah Stewart 14 punktów i dziewięć zbiórek.

„Myślałem, że przenieśliśmy piłkę naprawdę dobrze”, powiedział Brink. „Zaliczyliśmy 23 asysty i to był punkt, na którym skupiliśmy się na grze. „Wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę, grając z mentalnością piątego punktu, przesuwając piłkę i tworząc otwarty wygląd.

READ  Corbin Albert z USWNT przeprasza po tym, jak Megan Rapinoe skrytykowała treści w mediach społecznościowych skierowane przeciwko LGBTQ

„Zrobiliśmy 14 hat-tricków i strzeliliśmy prawie 50% z 3. Myślę, że to tylko ruch piłki i mentalność dobrego podania”.

Po uzyskaniu 27-punktowej przewagi w pierwszej połowie i chęci zakończenia meczu, Wizards objęli prowadzenie za Jordanem Shaquille (24 punkty) i Jordanem Goodwinem (20 punktów i pięć zbiórek).

The Wizards (0-1) mieli 91-90 i 3:44 do końca na parę rzutów wolnych z wybraną w pierwszej rundzie Johnnym Davisem, ale Stewart odpowiedział 3. Shaquille trafił za trzy, aby zmniejszyć prowadzenie do jednego. ponownie, ale Ki He strzelił w tylne drzwi, aby odciąć doskonałe podanie Galen Doreen (13 punktów, sześć zbiórek) i dodał trzy punkty, aby odepchnąć prowadzenie do sześciu na 1:50 przed końcem.

Po Washington Bluffs nastąpił Goodwin i dwa rzuty wolne od Shaquille’a, co doprowadziło do 99-97, ale Stewart miał wskazówkę i dodał Levers dwa rzuty wolne, aby dać Pistons trochę miejsca na oddech.

Troska o Ivy była na szczycie.

„Byłem zły na niego, ponieważ jest konkurentem”, powiedział Livers. „Gdy go zobaczyłem, próbował zostać. Mówiłem mu: 'Bracie, zejdź z boiska i sprawdź to'”. „Jest świetnym graczem, wspaniałym dzieckiem i utalentowanym, ale poza boiskiem jest naprawdę świetnym kolegą z drużyny.

„Już zrobił wrażenie, że naprawdę będzie jednym z jego najlepszych kolegów z drużyny, więc popieram go na 1000% i mam nadzieję, że z jego kostką jest w porządku”.

W grze Ivy upadła u nogi obrońcy i przez kilka sekund wiła się na boisku. Wstał i sfrustrowany po kontuzji uderzył w stół strzelców. Po kilku sekundach potykania się, został sprawdzony przez personel medyczny.

Obrońca został wezwany za rażący faul, a Ivey został w meczu i rzucił trzy wolne piłki, po czym udał się do szatni na dalsze badania.

Ivey miał mocną pierwszą kwartę, z 11 punktami, w tym 3 punktami, trzypunktową grą i pięcioma rzutami wolnymi.

READ  Zwycięstwo Spurs stawia Thunder, Wolves i Nuggets w trójstronnym remisie na szczycie Zachodu

„Myślałem, że widziałeś go nieco zrelaksowanego na początku gry, już od gry 1 do gry 2, tylko szybkość” – powiedział Brink. „Chcieliśmy dać mu trochę więcej miejsca do pracy i wykorzystać jego szybkość. Myślałem, że naprawdę widzieliście, jak gra nieco zwalnia dla niego”.