„Szanuję Lorda Ram, ale nienawidzę…” – mówi Asaduddin Owaisi.

Nowe Delhi: Wyciągając całą broń strzelającą w stronę Centrum kierowanego przez BJP podczas debaty w Lok Sabha na temat decyzji o otwarciu świątyni Ram w Ajodhji, przywódca AIMIM Asaduddin Owaisi powiedział w sobotę, że ma wielki szacunek dla bóstwa, ale „nienawidzi” Nathurama Godse , napastnik, który zastrzelił Mahatmę Gandhiego, został zastrzelony.

„Mam wielki szacunek dla Lorda Ram, ale nienawidzę Nathurama Godse’a za to, że zabił osobę, której ostatnie słowa brzmiały „Och Ram”” – powiedział poseł AIMIM, zły na rządzącą BJP podczas debaty w Izbie Reprezentantów na temat świątyni Ram.

Zwiększając atak na partię rządzącą w Centrum, Owaisi zażądał, aby BJP wyjaśniła, czy rząd ma „własną religię”.

„Chcę dzisiaj zapytać: czy ten rząd pod przewodnictwem premiera Modiego jest oddany konkretnej społeczności, praktykującym określoną religię, czy całemu krajowi? Czy ten rząd ma własną religię? Wierzę, że ten kraj ma nie popieram i nie powinien wspierać” – powiedział Asaduddin Owaisi. Jakaś konkretna religia.

AIMIM Supremo wezwała także rząd do wyjaśnienia, czy decyzja o inauguracji świątyni Ram w Ajodhji i „Pran Pratisztha” bóstwa w dniu 22 stycznia miała jedynie wskazać na zwycięstwo jednej religii nad drugą.

Czy tą decyzją podjętą 22 stycznia w Ajodhji rząd ten wysyła sygnał, że reprezentuje zwycięstwo jednej religii nad drugą? Jaki jest ważniejszy sygnał, jaki wysyła do 17 milionów muzułmanów w kraju? Lider AIMIM spytał.

Asaduddin Owaisi skrytykował także BJP za rzekome nazywanie przywódców społeczności mniejszościowych nazwiskami muzułmańskich najeźdźców i władców i zapytał: „Czy jestem rzecznikiem Babara, Jinnaha czy Aurangzeba?”

W międzyczasie Rajya Sabha przeprowadził także dyskusję na temat ceremonii „Pran Pratishtha” Shri Ram Lalli w Ajodhji ostatniego dnia 17. Lok Sabha.

Zwracając się do Senatu podczas debaty, prezydent kraju BJP JP Nadda powiedział, że Dzień Pran Pratishtha oznacza powrót lub odrodzenie duchowej i kulturowej świadomości kraju.

READ  Część silosów zawaliła się w porcie w Bejrucie, który został uszkodzony podczas eksplozji w 2020 roku

„Kiedy mówimy o 500-letniej historii, jest to historia niewolnictwa i ucisku. Jednak 22 stycznia 2024 r. będzie dniem odrodzenia i odrodzenia duchowego i kulturowego sumienia kraju. Ten dzień pozostanie w pamięci pamięć na tysiące lat” – powiedziała Neda.

Ten post był ostatnio edytowany 11 lutego 2024 o 7:33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *