Na początku przyszłego tygodnia północna wschód przyniesie u wschodniego wybrzeża ulewne deszcze i śnieg

Oczekuje się, że w poniedziałek i wtorek szersza zimowa burza znana jako nor'easter będzie miała znaczący wpływ na pogodę i podróżowanie na środkowym Atlantyku i północnym wschodzie.

Podczas burzy w środkowej części Atlantyku i na północnym wschodzie kraju będzie można wytworzyć pług śnieżny. W pobliżu wybrzeża na korytarzu autostrady międzystanowej nr 95 z Nowego Jorku do Bostonu możliwe są opady deszczu i śniegu.

Niepewność co do dokładnego przebiegu burzy i tego, jak będzie zimno, oznacza mniejszą pewność co do ilości śniegu zgromadzonego w pobliżu I-95. Suma opadów – deszczu i topniejącego śniegu – będzie wynosić od około 0,75 do 1,25 cala na większości środkowego Atlantyku i północnego wschodu.

Najlepszym miejscem do gromadzenia się śniegu może być obszar od środkowej Pensylwanii po Massachusetts, gdzie od poniedziałku wieczorem do wtorku może spaść od 6 do 12 cali. Do grup szczególnie wrażliwych należą State College i Scranton w Pensylwanii; Poughkeepsie, Nowy Jork; Hartforda; Opatrzność; oraz Springfield i Worcester w Massachusetts. Ponieważ jest to ciężki, mokry śnieg – szczególnie na niższych wysokościach – istnieje ryzyko połamania konarów drzew i przerw w dostawie prądu.

Jednak w obliczu burzy, która pozostała jeszcze za trzy dni, strefa intensywnych opadów śniegu może się zmienić. Niektóre modele sugerują, że strefa Snow Jackpot może skupiać się na północ od śródlądowego Nowego Jorku (w tym Albany), przez Vermont i New Hampshire, aż do południowego Maine. W tych warunkach mniej śniegu spadnie od środkowej Pensylwanii po Rhode Island i południowe Massachusetts.

Burza przyniesie niezwykle łagodny weekend na środkowym Atlantyku i północnym wschodzie, a prognozowane temperatury w niektórych obszarach osiągną 50–60 stopni. W tym tygodniu nad większą częścią kraju panowała wyjątkowo ciepła pogoda, a w piątkowy poranek śnieg pokrywał jedynie 27,6 procent sąsiednich Stanów Zjednoczonych – jest to jeden z trzech najniższych wartości procentowych w historii tego dnia.

Dlaczego prognoza opadów śniegu w pobliżu I-95 jest tak niepewna?

W niedzielę i poniedziałek zimne powietrze napłynie w kierunku północno-wschodnim. Jednak w poniedziałek temperatura w korytarzu I-95 powinna osiągnąć od 40 do 50 stopni. Głównym składnikiem znacznych ilości śniegu na I-95 jest obszar wysokiego ciśnienia na północ od Kanady, który wypycha zamarznięte powietrze na południe. Ale tej burzy brakowało tego składnika.

READ  Budowanie lepszego mózgu poprzez muzykę, taniec i poezję

Do wtorkowego poranka temperatura od Nowego Jorku do Bostonu powinna spaść co najmniej do połowy trzydziestu stopni. Ale to, czy spadną w prawo, czy poniżej zera, zależy od dokładnego przebiegu burzy i intensywności opadów. Większe opady ochłodzą dolne warstwy atmosfery o kilka stopni, zwiększając ryzyko znacznego gromadzenia się śniegu.

Biuro National Weather Service obsługujące obszar Nowego Jorku tak podsumowało niepewność prognozy: „Niewielkie zmiany w niskim torze z północy na południe zadecydują o tym, gdzie przebiega linia deszcz-śnieg i jak szybko obszary przybrzeżne zmienią się w śnieg”.

od niedzieli do poniedziałku: Burza zaczyna się od późnej niedzieli do poniedziałku z ulewnymi deszczami na południowym wschodzie, gdzie od Florydy Zachodniej na północy przez Alabamę, Gruzję i Karoliny może spaść od 1 do 3 cali deszczu. Centrum przewidywania burz Weather Service podkreśliło ryzyko wystąpienia silnych burz w oba dni wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, które w niedzielę napłyną do Nowego Orleanu i Birmingham, a w poniedziałek dotrą do Tallahassee, Atlanty i Jacksonville.

Począwszy od poniedziałku do wtorku: W poniedziałek deszcz rozprzestrzeni się na północ do Wirginii, po czym od poniedziałku wieczorem do wczesnego wtorku rano nadejdą opady deszczu, śniegu i porywistego wiatru w Maryland, DC, Wirginii Zachodniej, Delaware, południowej Pensylwanii i południowym New Jersey.

Od poniedziałku wieczorem do wtorku: Mieszanka deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i silnych wiatrów będzie przemieszczać się przez północno-wschodnią i przybrzeżną Nową Anglię w poniedziałek wieczorem i wtorek, a w głębi lądu będą padać obfite opady śniegu. Opady powinny przenieść się w morze we wtorek wieczorem, a wiatr na lądzie będzie wiał do środy.

Prognoza dla korytarza I-95

Deszcz nadejdzie w poniedziałek wieczorem, prawdopodobnie we wczesnych godzinach porannych, a we wtorek rano zmieni się w głównie śnieg przemieszczający się na północ i zachód od miasta. Nawet niewielka mżawka może się zmieszać.

READ  Sprawdź najnowsze smartfony Huawei na wyprzedaży

Wstępne szacunki mówią, że w mieście spadnie od pół cala do 3 cali śniegu. Ale scenariusze z większą ilością śniegu, być może od 3 do 6 cali lub mniej, są mieszane z większą ilością deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynoszących 3 cale lub więcej występuje na północ i zachód od miasta, podczas gdy na Long Island prawdopodobnie spadnie mniej niż cal śniegu lub głównie deszcz.

Pewność prognoz jest niska, a zatem mogą ulec znaczącym zmianom, ponieważ nie ma pewności co do tego, jak ciężki będzie śnieg i jak zimno będzie. Wiatr może osiągać prędkość od 30 do 40 mil na godzinę w całym mieście i od 40 do 50 mil na godzinę na Long Island we wtorek i wtorek wieczorem.

Opady rozpoczną się wcześnie we wtorek rano, prawdopodobnie po 2 w nocy, po czym wyjdą we wtorek wieczorem, gdy temperatura spadnie do poziomu bliskiego lub poniżej zera, a o wschodzie słońca zmieni się w większość lub cały śnieg. Nawet niewielka mżawka może się zmieszać.

Pierwsze szacunki to od 3 do 7 cali śniegu. Jednak pewność prognozy jest niska ze względu na niepewność co do dokładnego przebiegu burzy i podlega znaczącym zmianom. Zatem możliwe jest nieco więcej śniegu i mniej deszczu.

Od wtorku do środy możliwe są porywy wiatru od 30 do 40 mil na godzinę w okolicach Bostonu i od 40 do 55 mil na godzinę na Cape Cod. Niewielkie lub umiarkowane powodzie na wybrzeżach stanowią problem we wschodnim Massachusetts, gdzie służby pogodowe przewidują podniesienie się poziomu wody o 1,5 do 2,5 stopy podczas przypływu.

Deszcz powinien rozpocząć się w poniedziałek wieczorem, być może około 22:00, we wtorek mieszając się ze śniegiem i deszczem ze śniegiem, a do południa zanikać.

READ  Stany Zjednoczone ogłosiły nowe sankcje wobec rosyjskich oligarchów, mówiąc, że Putin je egzekwuje

Wygląda na to, że ujemne temperatury zmniejszą potencjał opadów śniegu do maksymalnie jednego cala, przy czym największe szanse na gromadzenie się śniegu są na trawiastych obszarach na północ od miasta. Jednak niewielkie zmiany w przebiegu burzy mogą sprawić, że prognoza będzie nieco bardziej śnieżna.

We wtorek i wtorek w nocy wiatr będzie wiał z prędkością od 25 do 35 mil na godzinę.

Deszcz powinien padać od poniedziałku po południu do wieczora, czasami intensywny w poniedziałek wieczorem i prawdopodobnie we wtorek rano, zwłaszcza na północ i północny zachód od miast, z niewielkimi opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem mieszającymi się ze śniegiem po południu.

Temperatury powinny utrzymywać się powyżej zera przez całą burzę, z możliwością wystąpienia lekkich opadów śniegu, głównie na obszarach trawiastych na północ i północny zachód od obwodnicy Waszyngtonu i Baltimore. Od wtorku do środy może wiać wiatr z prędkością do 35 mil na godzinę.

Wnętrze i śnieg górski

Całkowita suma śniegu śródlądowego będzie wynosić od 6 do 12 cali w środkowej i północno-wschodniej Pensylwanii, dolinie Hudson, Connecticut, części Rhode Island, środkowym i zachodnim Massachusetts oraz na dalekim południu New Hampshire i Vermont. Wyższe wzniesienia mają wyższy poziom, ponieważ nie jest wystarczająco zimno, aby utrzymać śnieg. Części zachodniej Maryland i Zachodniej Wirginii mogą uzyskać około 3 do 6 cali mniej.

Ponieważ do burzy pozostało jeszcze kilka dni, wciąż jest miejsce na zmienne opady śniegu.

Jason Samenow przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *