Giannis i Lillard zakończyli mecz, a Bucks pokonali Timberwolves 112-107

On gra

MINNEAPOLIS — Milwaukee Bucks odnieśli swoje najlepsze zwycięstwo w sezonie późnym piątkowym wieczorem, pokonując najlepszą drużynę Konferencji Zachodniej po zwycięstwie 112-107 nad Minnesota Timberwolves w Target Center.

Bucks (36-21) pokonali Timberwolves (39-18) w czwartej kwarcie, podczas której Minnesota zmniejszyła 17-punktową deficyt do czterech na minutę i 58 sekund przed końcem, ale Giannis Antetokounmpo i Damian Lillard zmniejszyły przewagę. Za grosze.

Najpierw Antetokounmpo zebrał mocne zbiórki w ataku i wykonał 3 z 4 rzutów wolnych, dając Bucksom szansę na odetchnięcie przy stanie 108-101. Następnie, po tym jak Anthony Edwards trafił za trzy punkty na 47 i 31 sekund przed końcem i zmniejszył prowadzenie Timberwolves do odpowiednio czterech i trzech punktów, Antetokounmpo pokonał duet Rudy'ego Goberta i Karla Anthony'ego, karmiąc wiadrem Jae Crowdera, a następnie Lillarda. Dagger wykonał salto w tył na odległość 21 stóp i na 9,2 sekundy przed końcem podwyższył wynik 112-107.

wynik kwadratowy; Bucks 112, Timberwolves 107

Antetokounmpo zdobył 33 punkty, 13 zbiórek i pięć asyst, natomiast Lillard zdobył 21 punktów, 10 asyst i 9 zbiórek. Brook Lopez zdobył 16 punktów, a Malik Beasley i Bobby Portis zdobyli po 14 punktów.

Edwards prowadził Minnesota z 28, podczas gdy Towns strzelił 22 i miał 14 zbiórek. W przegranym meczu Rudy Gobert zaliczył 19 zbiórek i 12 punktów.

Malik Beasley prowadzi kluczową trzecią kwartę dla Bucks

Nie było zaskoczeniem, że Doc Rivers przygotował akcję, w której Beasley oddał pierwszy strzał w drugiej połowie – czyste za trzy punkty – po tym, jak strzelec przeszedł pierwszą połowę bez oddania strzału. Pracował w obronie, popełniając dwa przechwyty i trzy faule, broniąc Edwardsa, gwiazdy Timberwolves, przez większą część połowy, ale Bucks również trafili tylko pięć trójek w pierwszych 24 minutach.

READ  Klasyfikacja uniwersytecka w piłce nożnej: Top 25 B/R po pierwszym tygodniu | Wiadomości, wyniki, najważniejsze wydarzenia, statystyki i plotki

Tak więc, mimo że pierwsza próba Paisleya nie powiodła się, było jasne, że zespół chciał – i musiał – zastosować dodatkowy atak.

To się sprawdziło, ponieważ w trzeciej kwarcie Beasley zdobył 5 punktów za 11 punktów, w tym cztery za trzy, i zdobył 14 punktów. Strzelił także kolejnego gola, gdy Bucks pokonali Timberwolves 36:13, zmieniając sześciopunktowy deficyt do przerwy w prowadzenie 87-70 przed czwartą kwartą.

Bucks również potrzebowali całej tej przewagi, gdy Timberwolves byli bliscy zdobycia bramki w czwartej kwarcie.

Czy zauważyłeś?

Bucks rozpoczęli mecz i trzecią kwartę serią 7:0, w dużej mierze opartą na dusznej i spójnej obronie zespołu. Brook Lopez przekierował wysoki strzał Goberta i zablokował strzał w tej sekwencji, podczas gdy zespół stworzył świetną grę zza linii rzutów za trzy punkty, podkreślając kosze Antetokounmpo. To był krótki odcinek czasu, ale zespół wyraźnie chciał nadać ton wychodząc z bloków przeciwko najlepszej drużynie na Zachodzie.

Pięć liczb

2 Antetokounmpo zapisał się w historii klubu pod względem zbiórek w ofensywie, mijając członka Hall of Fame Sidneya Moncriefa swoim drugim ofensywnym odbiciem tego wieczoru w Memphis. Antetokounmpo (1397) wyprzedza jedynie Marquisa Johnsona (1468) i zajmuje pierwsze miejsce w księdze rekordów franczyzy.

5 W pierwszej kwarcie nie trafił w strzały i asysty dla Lillarda. Wszedł z boiska 0 na 5, ale jego pięć asyst dało Bucksom 13 punktów. Pomogło to Milwaukee objąć prowadzenie 31-27 po pierwszej kwarcie. Na nieszczęście dla Bucksów w drugiej kwarcie również stracili trzy punkty 0 na 5, co pomogło Timberwolves odwrócić sytuację na tablicy wyników i objąć prowadzenie 57-51. Prowadzi to do przerwy.

6 Lopez, który w pierwszej kwarcie strzelił drugiego gola w tylu meczach z czasem 2:01, zaliczył w tym sezonie dwa faule techniczne. Stało się to zaraz po jego drugim faulu osobistym. Lopez, który rozpoczął mecz 4 na 4 zza linii trzech punktów, został następnie zmuszony do opuszczenia meczu z powodu kłopotów z faulami na początku meczu. Zawodnicy Bucks zostali wezwani za 40 fauli technicznych w tym sezonie.

READ  Odważne bezpłatne prognozy agencji po projekcie NBA 2022 | Raport dotyczący jajników

10 Mecze Bucks będą transmitowane lokalnie w CBS-58 i WMLW przez pozostałą część sezonu. Piątkowy mecz był pierwszym, który był transmitowany na żywo w Milwaukee.

13-14/ Bucks zdobył na drodze. W zeszłym sezonie przegrali 15 meczów na wyjeździe.

Danilo Gallinari debiutuje w Bucks

Ważny zawodnik New Bucks, Danilo Gallinari, zadebiutował w 10. minucie meczu z Minnesotą po tym, jak Lopez złapał swój drugi faul, ale zagrał tylko pięć minut. 35-latek podpisał kontrakt w środowy wieczór, a ostatni raz zagrał 7 lutego jako członek Detroit Pistons.

8 lutego odstąpiono mu od podpisania kontraktu z innym kandydatem, a Gallinari powiedział, że dołączył do Bucks ze względu na znajomość Riversa (obaj przebywali w Los Angeles w latach 2017–2019). Chociaż Gallinari wierzy, że może grać dłużej niż 15 minut na mecz, jakie średnio osiągał w Waszyngtonie i Detroit, powiedział, że jest skłonny zaakceptować każdą rolę, aby zdobyć swój pierwszy tytuł NBA.

„Mogę pomóc na różne sposoby i jestem tutaj, aby pomóc” – powiedział w czwartek. „Cokolwiek trzeba zrobić, o cokolwiek mnie poprosi, uczynię”.

Częścią tego jest zapewnienie Riverowi kilku interesujących kombinacji składów.

„Drugi skład, który moim zdaniem jest interesujący, którego nie wykorzystaliśmy – moglibyśmy go użyć dzisiaj wieczorem – zrobiliśmy to może trochę podczas meczu w Miami lub jednego z meczów, w których odnieśliśmy duży sukces z Bobbym, Giannisem i Brocka. Trener Bucks powiedział przed meczem. „Teraz dzięki Galowi możemy to osiągnąć. Może to być również skuteczne dla nas. „

Niestety, Gallinari został ukarany dwoma szybkimi faulami po rozpoczęciu drugiej kwarty. Miał 0 na 1 z parkietu, a w ciągu pięciu minut miał zbiórkę i przechwyt. W drugiej połowie nie zagrał.

Kiedy zagra Kris Middleton?

Trzykrotny All-Star doznał skręcenia kostki w meczu z Phoenix 6 lutego i opuścił pięć ostatnich meczów przed przerwą w All-Star. W czwartek nie ćwiczył w Minneapolis, a Rivers powiedział, że Middleton nie zagra dziś wieczorem w meczu przeciwko Timberwolves i „prawdopodobnie” nie pojawi się na niedzielnym meczu wyjazdowym przeciwko Philadelphia 76ers. Jednak Middleton poszedł w czwartek na spacer i przez ostatnie dwa dni pracował na miękkim boisku, co wystarczyło Riversowi, aby stwierdzić, czy seria Middletona może się udać.

READ  Islanders twierdzą, że biorą na siebie odpowiedzialność, mówi Roy, który już wywarł wpływ jako nowy trener

Jak oglądać: Piątkowy mecz Milwaukee Bucks vs. Timberwolves będzie transmitowany w nietypowych lokalizacjach

Bucks wracają do domu, aby zmierzyć się z Charlotte Hornets 27 lutego, dokładnie trzy tygodnie po kontuzji.

Zanim Bucks zmierzyli się z Timberwolves, Rivers przyznał, jaką stratę poniósł Middleton, zwłaszcza że powiedział, że „nikt” w drużynie poza Giannisem Antetokounmpo i Damianem Lillardem nie jest w stanie powtórzyć strzału Middletona.

„Nikt poza Kharisem nie potrafi zrobić tego, co Kharis” – powiedział Rivers. „Mamy już Dema, mamy Giannisa, mamy grupę chłopaków, którzy potrafią łapać i strzelać. Malik (Beasley) to świetny gracz typu pick-and-shoot. Bobby (Portis) powala ich. Brook (Lopez) oczywiście to robi (Gallinari) może: „On to zrobił. Gal mógłby być gościem, który potrafi stwarzać okazje łokciami itd. Dobrze podaje. Ale my jesteśmy po prostu; to pusta przestrzeń. Nie próbujesz jej wypełnić ponieważ nikt w naszym zespole nie może tego zrobić”.