Giannis i Lillard zakończyli mecz, a Bucks pokonali Timberwolves 112-107

On gra

MINNEAPOLIS — Milwaukee Bucks odnieśli swoje najlepsze zwycięstwo w sezonie późnym piątkowym wieczorem, pokonując najlepszą drużynę Konferencji Zachodniej po zwycięstwie 112-107 nad Minnesota Timberwolves w Target Center.

Bucks (36-21) pokonali Timberwolves (39-18) w czwartej kwarcie, podczas której Minnesota zmniejszyła 17-punktową deficyt do czterech na minutę i 58 sekund przed końcem, ale Giannis Antetokounmpo i Damian Lillard zmniejszyły przewagę. Za grosze.

Najpierw Antetokounmpo zebrał mocne zbiórki w ataku i wykonał 3 z 4 rzutów wolnych, dając Bucksom szansę na odetchnięcie przy stanie 108-101. Następnie, po tym jak Anthony Edwards trafił za trzy punkty na 47 i 31 sekund przed końcem i zmniejszył prowadzenie Timberwolves do odpowiednio czterech i trzech punktów, Antetokounmpo pokonał duet Rudy'ego Goberta i Karla Anthony'ego, karmiąc wiadrem Jae Crowdera, a następnie Lillarda. Dagger wykonał salto w tył na odległość 21 stóp i na 9,2 sekundy przed końcem podwyższył wynik 112-107.

wynik kwadratowy; Bucks 112, Timberwolves 107

Antetokounmpo zdobył 33 punkty, 13 zbiórek i pięć asyst, natomiast Lillard zdobył 21 punktów, 10 asyst i 9 zbiórek. Brook Lopez zdobył 16 punktów, a Malik Beasley i Bobby Portis zdobyli po 14 punktów.

Edwards prowadził Minnesota z 28, podczas gdy Towns strzelił 22 i miał 14 zbiórek. W przegranym meczu Rudy Gobert zaliczył 19 zbiórek i 12 punktów.

Malik Beasley prowadzi kluczową trzecią kwartę dla Bucks

Nie było zaskoczeniem, że Doc Rivers przygotował akcję, w której Beasley oddał pierwszy strzał w drugiej połowie – czyste za trzy punkty – po tym, jak strzelec przeszedł pierwszą połowę bez oddania strzału. Pracował w obronie, popełniając dwa przechwyty i trzy faule, broniąc Edwardsa, gwiazdy Timberwolves, przez większą część połowy, ale Bucks również trafili tylko pięć trójek w pierwszych 24 minutach.

READ  Jimmy Garoppolo poza sezonem prawdopodobnie rozstał się z 49ers, mówi Kyle Shanahan

Tak więc, mimo że pierwsza próba Paisleya nie powiodła się, było jasne, że zespół chciał – i musiał – zastosować dodatkowy atak.

To się sprawdziło, ponieważ w trzeciej kwarcie Beasley zdobył 5 punktów za 11 punktów, w tym cztery za trzy, i zdobył 14 punktów. Strzelił także kolejnego gola, gdy Bucks pokonali Timberwolves 36:13, zmieniając sześciopunktowy deficyt do przerwy w prowadzenie 87-70 przed czwartą kwartą.

Bucks również potrzebowali całej tej przewagi, gdy Timberwolves byli bliscy zdobycia bramki w czwartej kwarcie.

Czy zauważyłeś?

Bucks rozpoczęli mecz i trzecią kwartę serią 7:0, w dużej mierze opartą na dusznej i spójnej obronie zespołu. Brook Lopez przekierował wysoki strzał Goberta i zablokował strzał w tej sekwencji, podczas gdy zespół stworzył świetną grę zza linii rzutów za trzy punkty, podkreślając kosze Antetokounmpo. To był krótki odcinek czasu, ale zespół wyraźnie chciał nadać ton wychodząc z bloków przeciwko najlepszej drużynie na Zachodzie.

Pięć liczb

2 Antetokounmpo zapisał się w historii klubu pod względem zbiórek w ofensywie, mijając członka Hall of Fame Sidneya Moncriefa swoim drugim ofensywnym odbiciem tego wieczoru w Memphis. Antetokounmpo (1397) wyprzedza jedynie Marquisa Johnsona (1468) i zajmuje pierwsze miejsce w księdze rekordów franczyzy.

5 W pierwszej kwarcie nie trafił w strzały i asysty dla Lillarda. Wszedł z boiska 0 na 5, ale jego pięć asyst dało Bucksom 13 punktów. Pomogło to Milwaukee objąć prowadzenie 31-27 po pierwszej kwarcie. Na nieszczęście dla Bucksów w drugiej kwarcie również stracili trzy punkty 0 na 5, co pomogło Timberwolves odwrócić sytuację na tablicy wyników i objąć prowadzenie 57-51. Prowadzi to do przerwy.

6 Lopez, który w pierwszej kwarcie strzelił drugiego gola w tylu meczach z czasem 2:01, zaliczył w tym sezonie dwa faule techniczne. Stało się to zaraz po jego drugim faulu osobistym. Lopez, który rozpoczął mecz 4 na 4 zza linii trzech punktów, został następnie zmuszony do opuszczenia meczu z powodu kłopotów z faulami na początku meczu. Zawodnicy Bucks zostali wezwani za 40 fauli technicznych w tym sezonie.

READ  2022 Draft NBA Live Updates, Scores: Tracker, System, Scores, Deals Like Magic Takes Takes Paolo Banchero #1

10 Mecze Bucks będą transmitowane lokalnie w CBS-58 i WMLW przez pozostałą część sezonu. Piątkowy mecz był pierwszym, który był transmitowany na żywo w Milwaukee.

13-14/ Bucks zdobył na drodze. W zeszłym sezonie przegrali 15 meczów na wyjeździe.

Danilo Gallinari debiutuje w Bucks

Ważny zawodnik New Bucks, Danilo Gallinari, zadebiutował w 10. minucie meczu z Minnesotą po tym, jak Lopez złapał swój drugi faul, ale zagrał tylko pięć minut. 35-latek podpisał kontrakt w środowy wieczór, a ostatni raz zagrał 7 lutego jako członek Detroit Pistons.

8 lutego odstąpiono mu od podpisania kontraktu z innym kandydatem, a Gallinari powiedział, że dołączył do Bucks ze względu na znajomość Riversa (obaj przebywali w Los Angeles w latach 2017–2019). Chociaż Gallinari wierzy, że może grać dłużej niż 15 minut na mecz, jakie średnio osiągał w Waszyngtonie i Detroit, powiedział, że jest skłonny zaakceptować każdą rolę, aby zdobyć swój pierwszy tytuł NBA.

„Mogę pomóc na różne sposoby i jestem tutaj, aby pomóc” – powiedział w czwartek. „Cokolwiek trzeba zrobić, o cokolwiek mnie poprosi, uczynię”.

Częścią tego jest zapewnienie Riverowi kilku interesujących kombinacji składów.

„Drugi skład, który moim zdaniem jest interesujący, którego nie wykorzystaliśmy – moglibyśmy go użyć dzisiaj wieczorem – zrobiliśmy to może trochę podczas meczu w Miami lub jednego z meczów, w których odnieśliśmy duży sukces z Bobbym, Giannisem i Brocka. Trener Bucks powiedział przed meczem. „Teraz dzięki Galowi możemy to osiągnąć. Może to być również skuteczne dla nas. „

Niestety, Gallinari został ukarany dwoma szybkimi faulami po rozpoczęciu drugiej kwarty. Miał 0 na 1 z parkietu, a w ciągu pięciu minut miał zbiórkę i przechwyt. W drugiej połowie nie zagrał.

Kiedy zagra Kris Middleton?

Trzykrotny All-Star doznał skręcenia kostki w meczu z Phoenix 6 lutego i opuścił pięć ostatnich meczów przed przerwą w All-Star. W czwartek nie ćwiczył w Minneapolis, a Rivers powiedział, że Middleton nie zagra dziś wieczorem w meczu przeciwko Timberwolves i „prawdopodobnie” nie pojawi się na niedzielnym meczu wyjazdowym przeciwko Philadelphia 76ers. Jednak Middleton poszedł w czwartek na spacer i przez ostatnie dwa dni pracował na miękkim boisku, co wystarczyło Riversowi, aby stwierdzić, czy seria Middletona może się udać.

READ  Źródła: Clippers pozyskają Russella Westbrooka w przyszłym tygodniu

Jak oglądać: Piątkowy mecz Milwaukee Bucks vs. Timberwolves będzie transmitowany w nietypowych lokalizacjach

Bucks wracają do domu, aby zmierzyć się z Charlotte Hornets 27 lutego, dokładnie trzy tygodnie po kontuzji.

Zanim Bucks zmierzyli się z Timberwolves, Rivers przyznał, jaką stratę poniósł Middleton, zwłaszcza że powiedział, że „nikt” w drużynie poza Giannisem Antetokounmpo i Damianem Lillardem nie jest w stanie powtórzyć strzału Middletona.

„Nikt poza Kharisem nie potrafi zrobić tego, co Kharis” – powiedział Rivers. „Mamy już Dema, mamy Giannisa, mamy grupę chłopaków, którzy potrafią łapać i strzelać. Malik (Beasley) to świetny gracz typu pick-and-shoot. Bobby (Portis) powala ich. Brook (Lopez) oczywiście to robi (Gallinari) może: „On to zrobił. Gal mógłby być gościem, który potrafi stwarzać okazje łokciami itd. Dobrze podaje. Ale my jesteśmy po prostu; to pusta przestrzeń. Nie próbujesz jej wypełnić ponieważ nikt w naszym zespole nie może tego zrobić”.