Źródła: Clippers pozyskają Russella Westbrooka w przyszłym tygodniu

Oczekuje się, że obrońca Los Angeles Clippers, Russell Westbrook, powróci do składu w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w poniedziałek przeciwko Indiana Pacers, podają źródła Adrian Wojnarowski z ESPN.

Poniedziałkowy mecz z Pacers minie trzy tygodnie po tym, jak Westbrook przejdzie operację mającą na celu naprawienie złamania lewej ręki, którego doznał 1 marca w meczu z Waszyngtonem.

Clippersom brakowało ofensywnej energii i energii jednego z szóstych najlepszych zawodników ligi. Mają bilans 5-5, a ich były obrońca MVP nie przystąpi do piątkowego meczu z Portland.

Westbrook notuje w tym sezonie średnio 11,1 punktu, 5,1 zbiórki i 4,4 asysty w 58 meczach. Rozpoczął pierwsze 10 meczów sezonu, ale wszedł z ławki rezerwowych, aby pomóc Clippers lepiej komunikować się po wymianie Jamesa Hardena.

Od debiutu na ławce rezerwowych w meczu z Houston 17 listopada do kontuzji ręki w meczu z Waszyngtonem 1 marca, Clippers notowali 28-8.

Powrót Westbrooka będzie mile widzianym wstrząsem dla drużyny Clippers, która niedawno przegrała cztery z pięciu meczów.

Podczas środowego zwycięstwa nad Portland 116:103 Harden zyskał ogromną popularność, ponieważ żartobliwie zablokował rzut za trzy punkty Kawhiego Leonarda po podaniu do Leonarda z rzutu rożnego, gdy Clippers prowadzili 21 w trzeciej kwarcie. Leonard nie trafił 3, ale posiadanie zakończyło się, gdy Amir Kofi trafił otwartą 3.

Harden wyjaśnił, że próbował rozluźnić nastroje w drużynie Clippers, która do tej pory była pogrążona w chaosie.

READ  Wolna agencja Lions: Analiza transakcji CJ Gardner-Johnson w czasie rzeczywistym

„Muszę wnieść do zespołu trochę emocji” – powiedział Harden o tej chwili. „Myślę, że ostatnie kilka tygodni było dla nas trochę niewyraźne i myślę, że każdy zespół przez to przechodzi. Dlatego myślę, że próbuję po prostu wytworzyć świetną energię i świetną atmosferę dla tego zespołu. To znaczy, tak właśnie będzie.” „Lepiej, żeby strzelił piłkę. Po prostu daj powód do śmiechu, trochę emocji na sezon”.

Według ESPN Stats & Information Westbrook jest jedynym zawodnikiem, który w karierze notował średnio 10 punktów, pięć zbiórek i pięć asyst, odkąd po raz pierwszy wykryto debiutantów w sezonie 1970–71 (minimum 50 meczów).

W tym sezonie plasuje się w pierwszej dziesiątce pod względem asyst na mecz wchodząc z ławki rezerwowych. Clippers z radością przyjmą powrót do obrony, ponieważ obrońca jako rywalizujący obrońca utrzymywał w tym sezonie skuteczność strzelań na poziomie 39,7% i jest trzecim najlepszym zawodnikiem wśród graczy, którzy oddali w tym sezonie 300 lub więcej strzałów na sekundę na boisku. widmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *