Rady szkolne Wirginii głosowały za przywróceniem nazw konfederackich dwóm szkołomCNN

Członkowie władz szkolnych w hrabstwie Shenandoah w Wirginii głosowali w piątek wczesnym rankiem za przywróceniem nazw dwóch szkół, które honorowały przywódców Konfederacji – cztery lata po usunięciu tych nazw.

Głosowanie 5-1 nadeszło po wielu godzinach publicznych komentarzy podczas spotkania otwierającego czwartkowy wieczór Od osób wypowiadających się po obu stronach problemu. Wiceprezydent Kyle L. Tylko Goodshall głosował przeciw.

„Podczas głosowania proszę, abyście pamiętali, że Stonewall Jackson i inni walczący po stronie Konfederacji na tym obszarze byli oddani ochronie ziemi, budynków i życia atakowanych” – nalegała jedna z kobiet. Rada ds. Przywrócenia Nazw Konfederatów. „Osoby pragnące przywrócić nazwy skupiają się na zachowaniu”.

Gene Gilby, ostatni syn Jamesa Wilsona Gilby’ego, działacza na rzecz praw obywatelskich z Wirginii, który pomógł w desegregacji szkół w Wirginii, skrytykował decyzję o zachowaniu nazw.

„Dlaczego jesteśmy tu dziś wieczorem w jednym z najbardziej brutalnych momentów w historii, kiedy nienawiść i rasizm nadal trwają w tym okręgu i w całej Ameryce?” – powiedział Kilby. „Czy tego rodzaju dziedzictwo chcesz umieścić w budynkach szkół publicznych w hrabstwie Shenandoah?”

Od zabójstwa George’a Floyda w 2020 r. nazwiska przywódców federalnych Pomniki i symbole Konfederacji Usunięto z wielu szkół, uniwersytetów, obiektów wojskowych, a nawet Okna Katedry Narodowej w Waszyngtonie.

Prawie cztery lata temu Rada Szkolna hrabstwa Shenandoah podjęła taką decyzję i podjęła decyzję o zmianie nazw Stonewall Jackson High School i Ashby Lee Elementary School. Szkoły noszą imiona generałów Konfederacji. Thomasa „Stonewalla” Jacksona, Roberta E. Lee i Turnera Ashby’ego.

To posunięcie na rok 2020 stanowi część uchwały potępiającej rasizm i potwierdzającej „zaangażowanie okręgu na rzecz włączającego środowiska szkolnego”. Dokumenty Zarządu Szkoły.

Od lipca 2021 r. szkoły będą nosić nazwy Mountain View High School i Honey Run Elementary School. Dokumenty grupowe.

Jednak skład rady szkoły jest obecnie inny niż pod koniec 2020 r. – wszystkie sześć mandatów zajmują różne osoby.

READ  Dlaczego Philadelphia 76ers Joel Embiid powinien być optymistą po niedawnej porażce w fazie play-off

Po panelu mieszkańców O imieniu Sojusz na rzecz lepszych szkół W zeszłym miesiącu zwrócono się do zarządu o rozważenie przywrócenia pierwotnych nazw szkół, członkowie omówili tę kwestię podczas sesji roboczej, poprosili o publiczne uwagi i zaplanowali głosowanie w tym tygodniu.

A Spotkanie robocze w dniu 22 kwietnia, sześciu członków komisji skrytykowało sposób, w jaki zmieniono nazwiska w 2020 r., twierdząc, że dokonano tego nieprawidłowo, pośpiesznie i bez wkładu opinii publicznej. Członek zarządu Gloria E. Carlineau powiedział na sesji roboczej, że „zniszczyło to” także zaufanie do rady szkoły.

Carlinio powiedział CNN, że jego głos był oparty na zmianie nazw w 2020 roku. Powiedział, że decyzja została podjęta w ciągu kilku dni od ograniczeń Covid-19 ograniczających wkład społeczności.

„Dlatego dla mnie najważniejsze jest to, czy my, jako naród demokratyczny oparty na prawie, chcemy zignorować decyzję agencji rządowej, która wykorzystała tragedię Covid-19, czy też naprawić zło, które głęboko podzieliło nasze społeczeństwo. Wybieram tę opcję. drugie” – powiedział Carlinio CNN przed czwartkowym spotkaniem.

Przed czwartkowym spotkaniem CNN skontaktowało się z pięcioma innymi członkami zarządu.

Rzeczniczka szkół publicznych hrabstwa Shenandoah, Jessica Sagar, powiedziała, że ​​okręg nie otrzymał jeszcze szacunkowych kosztów zmiany nazwy. Gmina szacuje, że w 2021 roku wyda ponad 304 tys. dolarów na koszty związane ze zmianą nazw dwóch szkół i jednego logo gimnazjum. Gazety Okręgowe.

Koszty te dotyczą innych elementów, takich jak stroje i sprzęt dla drużyn lekkoatletycznych, wymiana nawierzchni sali gimnastycznej, tablice na budynkach i tablice wyników, powiedział członkom zarządu były dyrektor szkół publicznych hrabstwa Shenandoah Mark Johnston. Podczas zeszłorocznego spotkania.

Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, stwierdza się, że w celu przywrócenia nazw szkół wykorzystane zostaną darowizny prywatne, „a nie system szkolny czy stanowe fundusze podatkowe, chociaż SCPS będzie nadzorował wydatki związane z kosztami renowacji”. Program czwartkowego spotkania.

READ  Nakazy ewakuacji wydane podczas szalejących pożarów w Kalifornii

Rodzice i mieszkańcy wyrazili swój sprzeciw i poparcie dla przywrócenia nazwy szkoły. A List do rady szkoły z 3 kwietniaStowarzyszenie na rzecz lepszych szkół stwierdziło, że jego zdaniem „przegląd tej decyzji jest konieczny, aby uhonorować dziedzictwo naszej społeczności i szanować wolę większości”.

Przed głosowaniem grupa powiedziała CNN: „Ma pełne zaufanie do obecnego zarządu szkoły, że wysłucha swoich członków i zastosuje się do woli większości w hrabstwie. Niestety poprzedni zarząd szkoły nie wziął tych rzeczy pod uwagę. „My, ludzie” jest ważną częścią naszej konstytucji.” Wierzymy również, że powinno zostać ustanowione na każdym szczeblu naszego rządu.

Sarah Kors, matka dwójki uczniów uczęszczających do szkół w okręgu, była jedną z kilku rodziców i mieszkańców, którzy przed głosowaniem sprzeciwili się przywróceniu nazw związanych z Konfederacją i byli sfrustrowani faktem, że jest to rozważane.

„To bardzo frustrujące, że jesteśmy tu cztery lata później, a niewielka część społeczności nadal nie chce iść do przodu” – Gohrs powiedział CNN.

Powiedział, że należy skupić się na tym, czego uczniowie chcą i czego potrzebują, aby odnieść sukces, niezależnie od tego, czy jest to naprawa nieszczelnych dachów, nagłośnienie zawodów na torze, czy posiadanie wystarczającej liczby liter uniwersyteckich z aktualnymi nazwami szkół.

„Nie mamy całego naszego sprzętu sportowego od zmiany nazwy w 2020 r. Nadal używamy starych przeszkód, które czasami noszą nazwę Stonewall” – Gohrs powiedział CNN.

Z danych wynika, że ​​do szkół publicznych hrabstwa Shenandoah uczęszcza ponad 5600 uczniów, z których 75% stanowią osoby rasy białej, 18% Latynosi i 3% osoby rasy czarnej. Departament Edukacji Państwowej pokazuje.

Wkład w powstanie tego raportu wniosły wkład Paradise Afsher i Jillian Sykes z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *