Preakness 2024: Ukończ licytację Potrójnej Korony Mystic Dawn i zdobądź zwycięstwa Graya

BALTIMORE (AP) – D. Wayne Lucas próbuje schwytać Graya po zwycięstwie jego konia. Stawki Preaknessa A życzliwi ludzie przerywali pozdrowienia.

„Myślę, że próbują się mnie pozbyć” – powiedział Lucas. „Chcą, żebym przeszedł na emeryturę. Nie sądzę, że tak się stanie”.

Nie wtedy, gdy 88-letni trener Hall of Fame wygrywa wielkie wyścigi.

Chwyć szarą końcówkę Zwycięzca Derby Kentucky Oferta Mystic Dawn o Potrójną Koronę została potwierdzona, aby wygrać sobotni Preakness, co zapewniło Lucasowi siódme zwycięstwo w wyścigu. Dobry przyjaciel Bob Baffert.

„Jestem za nim, już go ostrzegałem” – powiedział Lucas. „Na tym poziomie nigdy się nie starzeje. Kocham rywalizację. Uwielbiam być tutaj z innymi ludźmi”.

Dwa tygodnie po ściganiu się w Derby w Churchill Downs mocny siwy ogier wkroczył na błotnisty tor, tak jak miał nadzieję Lucas. Z wynikiem 9-1, co było jednym z najdłuższych strzałów w tabeli, Cheese the Grey wyszedł na prowadzenie natychmiast po wyjściu z bramki startowej i nigdy nie oglądał się za siebie, kończąc bieg o 2 1/4 długości przed Mystic Dawn z czasem 1:56,82.

„Uważałem, że jego ruchy tyłem są piękne i wiedziałem, że radzi sobie na torze” – powiedział Lucas. „Powiedziałem: «Uważaj, on nie odejdzie»”.

Mystic Dawn zajął drugie miejsce w grupie ośmiu koni w wyścigu o wartości 2 milionów dolarów na 1 3/16 mili. Po tym, jak wygrał Kentucky Derby o nos i nie mógł wrócić, start byłby niespodzianką. Stawka Belmonta 8 czerwca na torze wyścigowym Saratoga.

„Mój ogierek jest fantastycznym ogierkiem i jest z niego dumny” – powiedział trener Kenny McPeake. „To nie był jego dzień, ale przeżyje, by znów móc się ścigać”.

Zwycięzca Preakness, Size the Grey, był niespodzianką, stając w obliczu ostrzejszej konkurencji niż w Pot Day Mile 4 maja. Biorąc pod uwagę powiązania Lucasa, nie należy być zaskoczonym, gdy jeden z jego koni jest pokryty kocem kwiatów Czarnookiej Susan.

READ  George Conway ostro krytykuje telefon Trumpa, RNC w Michigan: „Najgorsza rzecz w historii”

W 149-letniej historii wyścigu nikt nie osiodłał w Preakness więcej koni niż Lucas (48 od debiutu w 1980 r. i zwycięstwa przez Codex). Tym razem miał dwa, a Just Steel zajął piąte miejsce, ale Size the Gray – należący do 2570 osób zaangażowanych w zespół MyresHorse – zapewnił zwycięstwo.

„Nie mógłbym być szczęśliwszy dla każdego z nich” – powiedział założyciel i dyrektor generalny MyRacehorse, Michael Behrens. „Mieliśmy wysokie oczekiwania, ale to je przerosło”.

Zapłaciliśmy 21,60 $ za zwycięstwo, 8,40 $ za miejsce i 4,40 $ za pokazanie się. Mystic Don zapłacił 4,20 $ i 2,80 $, a po zdobyciu głowy przed trzecią w tabeli Catching Freedom zapłacił 3,20 $.

Baffert, który chciał odnotować dziewiąte zwycięstwo w Preakness, powinien był wystawić na boisko dwa konie, ale poranny skład nie wytrzymał. Cierń został podrapany Na początku tygodnia z powodu gorączki. Wyobraźnia Bafferta zajęła siódme miejsce.

„On wciąż się uczy” – powiedział Baffert. „Myślę, że uczymy się jego stylu. Widziałem dzisiaj wiele, że mogę przejść do przodu. Nie sądzę, żeby on chciał tak biegać. Tak naprawdę nie mieliśmy planu. Myśleliśmy, że to będzie Wayne lub my.

Nieobecność Mutha sprawiła, że ​​Mystic Don stał się faworytem 2:1, ale on i dżokej Brian Hernandez Jr. nie byli w stanie powtórzyć swojego doskonałego występu w Derby i zapewnić sobie pierwsze potrójne zwycięstwo fotograficzne w tym wyścigu od 1947 roku. Zamiast tego Jaime Torres zwyciężył dla Size the Grey. W swoim pierwszym wyścigu Triple Crown, dwa lata po rozpoczęciu jazdy.

„Brak mi słów” – powiedział Torres z Portoryko, który wystartował w wyścigu dopiero, gdy obejrzał go w telewizji pod koniec 2019 roku. „Jestem bardzo podekscytowany, bardzo podekscytowany i bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mnie wspierają i pomagają”.

READ  Joe Mancin krytykuje popieranego przez Trumpa kandydata w prawyborach House GOP

To było Ostatnie uchylenie W przyszłym roku w połowie budowy odbędzie się jego 150. przejazd, po czym rozpocznie się rozbiórka historycznego, ale niszczejącego toru wyścigowego Pimlico Racecourse.

Proces ten jest już zaawansowany w Belmont Park i dlatego ostatni etap Potrójnej Korony po raz pierwszy odbędzie się w Saratodze i zostanie skrócony do 1 1/4 mili ze względu na kształt trasy. Oczekuje się, że na czele stawki stanie Sierra Leone, wicemistrz Kentucky Derby, który ma połowę dystansu do zwycięstwa, choć Lucas twierdzi, że czeka, aż Size the Grey wystartuje.

___

Wyścigi konne w Andhra: https://apnews.com/hub/horse-racing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *