Ogłoszono lokalizacje Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 r. i szykuje się kilka dużych niespodzianek

Ponieważ w 2024 r. odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, nigdy nie jest za wcześnie, aby mieszkańcy południowej Kalifornii rozpoczęli planowanie na rok 2028.

Wciąż ponad cztery lata dzielą nas od Los Angeles, które będzie gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2028 r., ale już w piątek LA28 ogłosiło, że opiera się na aktualnie budowanych przestrzeniach Zorganizuj kilka dużych wydarzeń. Nie pracując nad większymi przedsięwzięciami budowlanymi, zespół ogłosił kilka oszałamiających lokalizacji dla niektórych z najlepszych gier.

Imprezy pływackie często stają się gwiazdą letnich igrzysk, a Amerykanie zajmują na tyle scenę, że wzbudzają ogromne zainteresowanie w całym kraju. Mając to na uwadze, pływanie potrzebuje światowej klasy miejsca na swoje wydarzenia. Nie ma lepszego miejsca niż stadion Sophie.

Na stadionie drużyny Los Angeles Rams i drużyny Chargers z ligi NFL w Inglewood odbędą się zawody pływackie. Według LA28 widownia stadionu zostanie dostosowana tak, aby pomieścić 38 000 widzów, podczas gdy na meczach piłkarskich liczba ta zwykle spada do 70 000, a na koncertach do 100 000.

Wizualizacja stadionu SoFi, na którym odbędą się zawody pływackie podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2028 w Los Angeles. (LA28)

Nawet po zmianach będzie to największy basen w historii igrzysk.

Kolejną dużą niespodzianką było to, że Los Angeles było drugim miastem gospodarzem Igrzysk. Zawody w softballu i slalomie kajakowym odbędą się na dystansie ponad 1500 km w Oklahoma City ze względu na niewystarczającą liczbę obiektów w południowej Kalifornii.

Obydwa wydarzenia odbędą się w istniejących obiektach w Oklahomie. Największe boisko do softballu w Los Angeles może pomieścić jedynie 2000 osób, a według LA28 w zachodniej części Stanów Zjednoczonych nie ma obiektu do slalomu kajakowego o wymiarach olimpijskich.

Plany dotyczące ceremonii otwarcia i zamknięcia pozostają niezmienione, a ich fragmenty odbędą się w Los Angeles Memorial Coliseum i na stadionie SOPHIE.

Wizualizacje obiektów związanych z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Los Angeles w 2028 r. (LA28)

W Koloseum odbywają się także imprezy lekkoatletyczne. W Crypto.Com Arena odbędą się zajęcia gimnastyczne, a w zupełnie nowej Intuit Dome w Inglewood, siedzibie drużyny LA Clippers, odbędą się wydarzenia związane z koszykówką.

READ  Oświadczenie prezydenta Joe Bidena w sprawie rosyjskich nalotów na Ukrainę

Ogłoszono więcej lokalizacji hostów, w tym:

  • Olimpijskie pływanie artystyczne w Long Beach
  • Jeździectwo olimpijskie i paraolimpijskie do Temecula
  • Nurkowanie olimpijskie do Exhibition Park
  • Łucznictwo olimpijskie do basenu Sepulveda
  • Od olimpijskich wyścigów BMX i freestyle po Sepulveda Basin
  • Olimpijska jazda na deskorolce w Sepulveda Basin

Jak podaje LA28, w najbliższej przyszłości zostaną ogłoszone kolejne lokalizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *