Piątkowe play-offy NBA na wynos: Pacers pokonał Knicks. Nuggets pokonują Timberwolves

Napisane przez Erica Nehma, Freda Katza, Johna Krawczyńskiego, Tony’ego Jonesa i Davida Aldridge’a

Indiana Pacers odrobili stratę po tym, jak objęli prowadzenie w meczu z New York Knicks i wygrali 111-106 po rzucie za trzy punkty przez Andrew Nembharda pod koniec czwartej kwarty. Pacers odnieśli pierwsze zwycięstwo w serii i uniknęli zniechęcającego dołka 3:0.

W piątek Denver Nuggets zdominowali mecz od początku do końca przeciwko Minnesota Timberwolves. Nuggets wygrali 117-90 w nierówny sposób, w końcu wyglądając jak wersja mistrzowskiego kalibru. Czwarty mecz w Minnesocie będzie kluczowy, ponieważ Denver chce zremisować w serii po dwa mecze każdy.

Pacers 111, Knicks 106

Gra 4: Niedziela w Indianie

seria: Nowy Jork prowadzi 2-1

Pacers odnieśli paskudne zwycięstwo, ale mimo to zwyciężyli

Nie było to ładne, ale Pacers nie przejmowali się tym. Nieważne, że 111 to najmniej punktów, jakie zdobyli w meczu w tej serii.

Albo, że Tyrese Haliburton stracił piłkę w końcówce meczu. Albo sfaulowali Jalena Brunsona w ostatnich dwóch minutach i posłali go na linię rzutów wolnych. Wygrali. Tylko to się liczy dzisiejszego wieczoru.

Po rozegraniu dwóch meczów w szybkim tempie, które dobrze pasowało do stylu sezonu zasadniczego, Indiana odmieniła sytuację w trzecim meczu i wdała się w brzydki, fizyczny pojedynek z Knicks.

Haliburton wyglądał niesamowicie w różnych momentach i zdobył 35 punktów, cztery zbiórki i siedem asyst, ale o meczu zdecydował 31-metrowy skoczek Nembharda tuż przed upływem czasu akcji i dał Pacers trzypunktowe prowadzenie z 17,8 sekundy pozostało w grze. .

Było brzydko, ale Indiana wycofała się, aby rozegrać swój pierwszy mecz w drugiej rundzie. — Eric Nehm, Bucks pokonali Writera

Posiniaczony Bronson wyglądał inaczej niż on sam

To nie był wieczór Bronsona. Nowy Jork musi mieć nadzieję, że w czwartym meczu będzie bardziej do niego podobny.

READ  Norby Williamson, wpływowy dyrektor ESPN, odszedł po czterdziestu latach pracy w Bristolu

Brunson zdobył 26 punktów i miał sześć asyst, ale potrzebował do tego 26 strzałów. Pacers go zaatakowali i od początku meczu zmienili głównego obrońcę na Aarona Nesmitha. Jeśli Brunson ma problemy, zwykle chodzi o długość.

Nesmith zaproponował wyższą opcję niż Nemhard i TJ McConnell, którzy w pierwszych dwóch meczach zmieniali Brunsona. Nesmith stanął twarzą w twarz z Bronsonem. Walczył fizycznie poprzez ekrany. Przez całą drogę pozostawał przed rozgrywającym.

Oczywiście w piątek było to łatwiejsze niż zwykle.

Brunson wszedł do gry z pewnymi problemami z powodu kontuzji stopy i przez cały wieczór wyglądał na osłabionego, czasami utykając i nie okazując swojej zwykłej eksplozywności. Nie mógł jechać w pobliżu Nesmith. Trudno mu było ukarać Indianę, gdy zwróciła się przeciwko niemu.

The Knicks prawie odnieśli zwycięstwo, ponieważ ich najlepszy zawodnik nie wyglądał jak oni i bez OG Anunoby’ego. Potrzebują jednak, aby Brunson wygrał jeszcze dwa razy z Indianą. — Fred Katz, pisarz beatników Knicks

(Zdjęcie: David Berding/Getty Images)

Timberwolves 117 Nuggetsy 90

Gra 4: Niedziela w Minnesocie

seria: Minnesota prowadzi 2-1

Nuggets mają dobry start, którego szukali

Nuggets w końcu rozegrali mecz w swojej serii półfinałowej Konferencji Zachodniej przeciwko Timberwolves z pewną siłą fizyczną.

Denver ostatecznie wygrało pierwszą kwartę. Po raz pierwszy po sezonie Nuggets w końcu wygrali pierwszy mecz.

To wszystko były bolesne sprawy dla Denver, nie tylko w meczu z Wilkami, ale także w pierwszej rundzie przeciwko Los Angeles Lakers. Zwycięstwo Nuggetsów 4:1 nad Lakersami w dużej mierze przysłoniło te braki, ale ich zespół wysunął się na pierwszy plan w meczu z Minnesotą.

W piątkowym zwycięstwie nad Target Center drużyna Denver rozegrała swój najlepszy mecz w fazie play-off. Sukces Nuggets nie ograniczał się tylko do pierwszej kwarty, mieli na to 48 minut. Wyglądali, jakby obrońcy tytułu błagali ich, żeby byli tam przez cały tydzień.

READ  Potrójny hat-trick Giannisa nie wystarczył, aby Bucks przegrali z Wizards 117-113

Wysyłają wiadomość, że nie będzie to łatwe dla Timberwolves.

Jednak wygrana w pierwszej kwarcie była tym, czego żądał w ciągu tygodnia trener Denver Michael Malone. Wystarczy wygrać pierwszą kwartę, a potem na tym bazować. Malone skupił się na małych kroczkach, zamiast próbować zburzyć całą piramidę, która w tej serii zakończyła się deficytem 2:0, a Nuggets zareagowali.

Nikola Jokić odpowiedział 24 punktami, 14 zbiórkami i dziewięcioma asystami. Jamal Murray odpowiedział, zdobywając 24 własne punkty i wyglądając jak Jamal Murray. Michael Porter Jr. odpowiedział 21 punktami, a Denver odpowiedział przejmując kontrolę nad meczem, podczas gdy Minnesota wcześniej kontrolowała serię.

Oczywiście odtąd jest już trudniej. Nuggets nadal przegrywają 2-1. Minnesota została wyraźnie zauważona, więc niedzielny mecz numer 4 z pewnością będzie pełen zaciętej rywalizacji. Ale w piątkowy wieczór Denver wyglądało jak Denver.

To coś, czego bardzo rzadko widzieliśmy po sezonie. — Tony Jones, pisarz jazzowy

Wilki tracą siłę, tracąc eksplozję

Bagaż przewożony przez obronę Timberwolves z Denver mógł zaginąć po drodze. Po dobrym występie Bears z 1985 roku w meczu 2 w Denver, Wilki bardziej przypominały Timberwolves z 2009 roku ze słabym występem w meczu 3.

Zespół Nuggets trafił 54 procent swoich rzutów, 14 rzutów za trzy punkty i 20 goli w bardzo łatwym zwycięstwie nad drużyną, która przez pierwsze sześć meczów w fazie play-off wydawała się najlepsza w lidze. W piątkowy wieczór Nuggets w większości osiągnęli wszystko, czego chcieli, gdy Murray odnalazł swój rytm, a Jokic przedstawił kolejne ważne statystyki.

Pomiędzy drugim i trzecim meczem były trzy dni przerwy, co najwyraźniej wystarczyło Murrayowi na dodatkowe leczenie bolącej nogi, a Wilki straciły przewagę, z której korzystały przez cały mecz rozpoczynający się od wyniku 6:0 w fazie play-off.

Gobert wrócił do składu po opuszczeniu drugiego meczu z powodu narodzin syna, ale miał tylko sześć punktów i cztery zbiórki. Mike Conley miał 10 punktów przy trafieniach 3 z 9, a Edwards zakończył mecz z 19 punktami i sześcioma zbiórkami.

READ  Chas McCormick wspomina zwycięstwo Astros nad Górami Skalistymi

Najlepszą wiadomością dla Wolves jest to, że mogą sobie wmawiać, że zagrali tak źle, jak to tylko możliwe. Niekoniecznie chodziło o to, że Nuggets byli świetni, raczej o to, że Wilki grały bardzo słabo.

Niebezpieczeństwo polega jednak na tym, że wpuścili mistrzów z powrotem do tej serii, gdy wyglądało na to, że byli gotowi odejść. Teraz rośnie presja, aby odzyskać przewagę w niedzielnym meczu nr 4. -John Krawczyński, najpopularniejszy pisarz Timberwolves

Czy Murray może powtórzyć ten występ z kontuzją łydki?

Malone spędził ostatnie trzy dni wzywając swój zespół na wszelkie możliwe sposoby, także przed dzisiejszym meczem. Nuggets odpowiedzieli występem godnym obrońców tytułu mistrzowskiego w zwycięstwie nad Timberwolves.

Zastanawiacie się jednak, jak Murray, który wziął trzy dni wolnego przed powrotem po dobrym występie w trzecim meczu, zregeneruje siły, uciszając buczącą od pierwszej minuty w piątek publiczność Target Center, mając tylko jeden dzień odpoczynku między meczami 3. i 4. trzy dni później. Po drugim meczu opuści drużynę, aby odpocząć i poddać się leczeniu kontuzji nogi.

W piątek Murray spisał się rewelacyjnie, uzyskując przypływ siły, jakiego nie pokazał w żadnym z dwóch pierwszych meczów serii, trafiając za trzy punkty i znacznie lepiej trafiając do kosza. Ale czy jego łydka pozwoli mu zrobić to ponownie w niedzielny wieczór? – David Aldridge, starszy felietonista NBA