Caitlin Clark prowadzi Iowa do Final Four po zwycięstwie nad LSU

Koszykówka uczelniana

Marcowe szaleństwo 2024

ALBANY — Caitlin Clark była w trakcie rozgrzewki przed meczem, kiedy Angel Reese wszedł na boisko i stanął z boku, dzięki czemu dwie największe gwiazdy meczu znalazły się w zasięgu wzroku.

Gdy Clark przygotowywał się do strzału, Reese położył swoją charakterystyczną błyszczącą koronę na ławce LSU.

Następnie królowa uniwersyteckiej koszykówki kazała zawodnikom kłaniać się przed nią.

Caitlin Clark i Iowa awansowały do ​​Final Four po zwycięstwie nad LSU. Dobre zdjęcia
Caitlin Clark świętuje po poniedziałkowej walce Iowa z LSU w Elite Eight. AP

W zeszłorocznym, rekordowym, długo oczekiwanym meczu o tytuł mistrza kraju, Clark opuścił MVP Arena z hipnotyzującym występem godnym swojej legendy, zdobywając 41 punktów, dodając 12 asyst, siedem zbiórek i dwa przechwyty, pokonując LSU 94-87. Najbardziej druzgocąca strata w jego karierze, która przywróciła Iowa do Final Four.

„W zeszłym roku byliśmy tak blisko zwycięstwa, myślę, że to cię napędza” – powiedział Clark. „To niesamowite być z powrotem w finałowej czwórce. Bardzo trudno się tam dostać, zwłaszcza, że ​​teren ten jest obciążony. Nie bez powodu powiedzieliśmy sobie, że jesteśmy numerem 1. Zasłużyliśmy na to. Zasługujemy na to, aby być w tych chwilach. Jesteśmy gotowi na te chwile.

„Powodem, dla którego byliśmy w stanie grać tak dobrą koszykówkę, jest to, że nie chcemy, aby to się skończyło.… Chcemy wygrać jeszcze dwa razy i myślę, że mamy moc, aby to zrobić.

Clark wyrównał rekord turnieju NCAA w jednym meczu, zdobywając dziewięć (z 20) rzutów za trzy punkty, stając się jednocześnie liderem wszechczasów w karierze i turnieju w zakresie rzutów za trzy punkty.

Caitlin Clark i Iowa odrobiły pięciopunktową stratę po pierwszej kwarcie, pokonując w poniedziałek LSU. USA DZISIAJ Sport

Clark, który w zeszłorocznym Elite Eight zanotował 41 punktów, zdobył 71 procent punktów lub asystował przy zdobyciu 71 procent punktów.

READ  Prezydent Uniwersytetu Columbia wspiera wysiłki na rzecz zwalczania antysemityzmu

Hawkeyes nr 1 (33-4) zagrają w poniedziałkowy wieczór w innym regionalnym finale pomiędzy drużynami nr 1 USC i nr 3 UConn, które odbędą się w piątek w Cleveland.

„Jest graczem pokoleniowym i sprawia, że ​​wszyscy wokół niego stają się lepsi” – powiedział trener LSU Kim Mulkey. „To właśnie robią wielcy”.

Angel Reese i Hailey Van Lith przemawiają do prasy po porażce LSU w Elite Eight. Dobre zdjęcia
Caitlin Clark świętuje wraz z kolegami z drużyny ze stanu Iowa zwycięstwo w Elite Eight. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Con

Zagrożona w swojej ostatniej grze w czerni i złocie Clarke nie pozwoliła, aby gra ją dosięgła.

Złapała się za gardło. Rozpoczęła grę z 3.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o biegu Caitlin Clark w March Madness

Klatka dla kobiet NCAA do druku: marcowe szaleństwo 2024 r. Uzupełnij pole

Angel Reese i LSU nie wrócili do kolejnej Final Four. Dobre zdjęcia

Dodała kolejny po crossoverze, który potknął się o ostatniego drogiego Poe LSU.

Rzucała jedno piękne podanie tylnymi drzwiami za drugim, podkręcając tempo i podniecając kibiców Hokies.

Angel Reese (17 punktów, 20 zbiórek) chodził po osłabionym ataku w stanie Iowa, ale w drugiej kwarcie grał z powodu skręcenia kostki.

Angel Reese zdobył dwa punkty dla LSU w przegranej Elite Eight z Iowa. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Con

Gwiazdy nie chciały karmić się szumem, który to zapewniał.

To sprawiło, że Hagler i Hearns poczuli, że pierwsze minuty to kulminacja.

Zespoły traktowały każdy strzał, każdy gwizdek i każde posiadanie piłki tak, jakby miało to zmienić losy meczu.

Bo miał energię. Ponieważ to była rzadka noc z wojownikiem.

Główna trenerka stanu Iowa, Lisa Bluder, strąciła bramkę po tym, jak Hawkeyes wygrali mecz Elite Eight. Dobre zdjęcia

NIE. 3. W pierwszej kwarcie Tygrysy (31-6) prowadziły 10-0, zwiększając prowadzenie do 34-26, ale Kate Martin i Sydney Affolder łącznie zdobyły 37 runów. zwrotnica.

Gdy do przerwy zespoły miały remis 45, Clark rozpoczął drugą połowę 3 runami przewagi.

Poszła za jej plecami, zanim uderzyła następnego. Jego czwarte trzy punkty w trzeciej kwarcie trafiły nad Reese, a Iowa powiększyła prowadzenie do 13.

W czwartej kwarcie czołowy strzelec w historii I ligi trafił kolejną parę trójek, co spowodowało, że Clark wrzasnął na publiczność i bił się w klatkę piersiową.

READ  Po raz pierwszy Jan. Grupa 6 prosi o informacje od domownika

„Czasami mówisz o sobie trochę za dużo i robisz rzeczy, z których nawet nie zdajesz sobie sprawy” – powiedziała Clark.

Chwilę później Reese sfaulował i odszedł na boisko, gdzie obserwował ostatnie minuty.

Mistrzowie nie żyją.

Clark przebiegł ostatnie sekundy z uśmiechem aż do Iowa City i rzucił piłkę swojemu bratu w tłumie, aby przypomnieć sobie wieczór, którego nigdy nie zapomni.

Kate Martin zdobyła dla Iowa 21 punktów w zwycięstwie nad LSU. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Con

W sekwencji uścisku dłoni Mulkey objął Clarke.

„Powiedziałem: «Cieszę się, że odchodzisz»” – powiedział Mulkey. „Powiedziałem: «Dziewczyno, jesteś kimś innym. Nigdy nie widziałem czegoś takiego.» „

Później Clark stanął twarzą w twarz z Reese, który niesławnie machał do gwiazdy ze stanu Iowa, gdy LSU świętowało ubiegłoroczne zdobycie tytułu.

Śmiali się.

Uściskali się.

„Powiedziała mi: «Po prostu bądź dalej świetnym graczem»” – powiedziała Reese. „A ja jej odpowiedziałam: «Po prostu bądź nadal świetną graczem, podnoś poziom swojej gry i wygrywaj dalej”. „