Caitlin Clark prowadzi Iowa do Final Four po zwycięstwie nad LSU

Koszykówka uczelniana

Marcowe szaleństwo 2024

ALBANY — Caitlin Clark była w trakcie rozgrzewki przed meczem, kiedy Angel Reese wszedł na boisko i stanął z boku, dzięki czemu dwie największe gwiazdy meczu znalazły się w zasięgu wzroku.

Gdy Clark przygotowywał się do strzału, Reese położył swoją charakterystyczną błyszczącą koronę na ławce LSU.

Następnie królowa uniwersyteckiej koszykówki kazała zawodnikom kłaniać się przed nią.

Caitlin Clark i Iowa awansowały do ​​Final Four po zwycięstwie nad LSU. Dobre zdjęcia
Caitlin Clark świętuje po poniedziałkowej walce Iowa z LSU w Elite Eight. AP

W zeszłorocznym, rekordowym, długo oczekiwanym meczu o tytuł mistrza kraju, Clark opuścił MVP Arena z hipnotyzującym występem godnym swojej legendy, zdobywając 41 punktów, dodając 12 asyst, siedem zbiórek i dwa przechwyty, pokonując LSU 94-87. Najbardziej druzgocąca strata w jego karierze, która przywróciła Iowa do Final Four.

„W zeszłym roku byliśmy tak blisko zwycięstwa, myślę, że to cię napędza” – powiedział Clark. „To niesamowite być z powrotem w finałowej czwórce. Bardzo trudno się tam dostać, zwłaszcza, że ​​teren ten jest obciążony. Nie bez powodu powiedzieliśmy sobie, że jesteśmy numerem 1. Zasłużyliśmy na to. Zasługujemy na to, aby być w tych chwilach. Jesteśmy gotowi na te chwile.

„Powodem, dla którego byliśmy w stanie grać tak dobrą koszykówkę, jest to, że nie chcemy, aby to się skończyło.… Chcemy wygrać jeszcze dwa razy i myślę, że mamy moc, aby to zrobić.

Clark wyrównał rekord turnieju NCAA w jednym meczu, zdobywając dziewięć (z 20) rzutów za trzy punkty, stając się jednocześnie liderem wszechczasów w karierze i turnieju w zakresie rzutów za trzy punkty.

Caitlin Clark i Iowa odrobiły pięciopunktową stratę po pierwszej kwarcie, pokonując w poniedziałek LSU. USA DZISIAJ Sport

Clark, który w zeszłorocznym Elite Eight zanotował 41 punktów, zdobył 71 procent punktów lub asystował przy zdobyciu 71 procent punktów.

READ  Meta mówi, że dzisiejsze sieci komórkowe nie są gotowe na metaware

Hawkeyes nr 1 (33-4) zagrają w poniedziałkowy wieczór w innym regionalnym finale pomiędzy drużynami nr 1 USC i nr 3 UConn, które odbędą się w piątek w Cleveland.

„Jest graczem pokoleniowym i sprawia, że ​​wszyscy wokół niego stają się lepsi” – powiedział trener LSU Kim Mulkey. „To właśnie robią wielcy”.

Angel Reese i Hailey Van Lith przemawiają do prasy po porażce LSU w Elite Eight. Dobre zdjęcia
Caitlin Clark świętuje wraz z kolegami z drużyny ze stanu Iowa zwycięstwo w Elite Eight. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Con

Zagrożona w swojej ostatniej grze w czerni i złocie Clarke nie pozwoliła, aby gra ją dosięgła.

Złapała się za gardło. Rozpoczęła grę z 3.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o biegu Caitlin Clark w March Madness

Klatka dla kobiet NCAA do druku: marcowe szaleństwo 2024 r. Uzupełnij pole

Angel Reese i LSU nie wrócili do kolejnej Final Four. Dobre zdjęcia

Dodała kolejny po crossoverze, który potknął się o ostatniego drogiego Poe LSU.

Rzucała jedno piękne podanie tylnymi drzwiami za drugim, podkręcając tempo i podniecając kibiców Hokies.

Angel Reese (17 punktów, 20 zbiórek) chodził po osłabionym ataku w stanie Iowa, ale w drugiej kwarcie grał z powodu skręcenia kostki.

Angel Reese zdobył dwa punkty dla LSU w przegranej Elite Eight z Iowa. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Con

Gwiazdy nie chciały karmić się szumem, który to zapewniał.

To sprawiło, że Hagler i Hearns poczuli, że pierwsze minuty to kulminacja.

Zespoły traktowały każdy strzał, każdy gwizdek i każde posiadanie piłki tak, jakby miało to zmienić losy meczu.

Bo miał energię. Ponieważ to była rzadka noc z wojownikiem.

Główna trenerka stanu Iowa, Lisa Bluder, strąciła bramkę po tym, jak Hawkeyes wygrali mecz Elite Eight. Dobre zdjęcia

NIE. 3. W pierwszej kwarcie Tygrysy (31-6) prowadziły 10-0, zwiększając prowadzenie do 34-26, ale Kate Martin i Sydney Affolder łącznie zdobyły 37 runów. zwrotnica.

Gdy do przerwy zespoły miały remis 45, Clark rozpoczął drugą połowę 3 runami przewagi.

Poszła za jej plecami, zanim uderzyła następnego. Jego czwarte trzy punkty w trzeciej kwarcie trafiły nad Reese, a Iowa powiększyła prowadzenie do 13.

W czwartej kwarcie czołowy strzelec w historii I ligi trafił kolejną parę trójek, co spowodowało, że Clark wrzasnął na publiczność i bił się w klatkę piersiową.

READ  Naukowcy na nowo odkrywają tajemnicę księżyca

„Czasami mówisz o sobie trochę za dużo i robisz rzeczy, z których nawet nie zdajesz sobie sprawy” – powiedziała Clark.

Chwilę później Reese sfaulował i odszedł na boisko, gdzie obserwował ostatnie minuty.

Mistrzowie nie żyją.

Clark przebiegł ostatnie sekundy z uśmiechem aż do Iowa City i rzucił piłkę swojemu bratu w tłumie, aby przypomnieć sobie wieczór, którego nigdy nie zapomni.

Kate Martin zdobyła dla Iowa 21 punktów w zwycięstwie nad LSU. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Con

W sekwencji uścisku dłoni Mulkey objął Clarke.

„Powiedziałem: «Cieszę się, że odchodzisz»” – powiedział Mulkey. „Powiedziałem: «Dziewczyno, jesteś kimś innym. Nigdy nie widziałem czegoś takiego.» „

Później Clark stanął twarzą w twarz z Reese, który niesławnie machał do gwiazdy ze stanu Iowa, gdy LSU świętowało ubiegłoroczne zdobycie tytułu.

Śmiali się.

Uściskali się.

„Powiedziała mi: «Po prostu bądź dalej świetnym graczem»” – powiedziała Reese. „A ja jej odpowiedziałam: «Po prostu bądź nadal świetną graczem, podnoś poziom swojej gry i wygrywaj dalej”. „