Alex Jones nakazał sprzedaż nieruchomości, aby spłacić dług Sandy Hook

Tytuł Zdjęcia, Alex Jones jest winien 1,5 miliarda dolarów rodzinom ofiar szkoły podstawowej Sandy Hook w 2012 roku

  • autor, Mike’a Wendlinga
  • magazyn, wiadomości BBC

Sędzia nakazał likwidację majątku osobistego Alexa Jonesa, gospodarza InfoWars, otwierając drogę do potencjalnej wypłaty odszkodowania rodzinom ofiar masowej strzelaniny w Sandy Hook w 2012 roku.

Jednakże amerykański sędzia ds. upadłości Christopher Lopez nie zgodził się na likwidację firmy Jonesa, Free Speech Systems, będącej właścicielem marki Infowars.

Krewni ofiar wygrali wyroki o zniesławienie na łączną kwotę 1,5 miliarda dolarów (1,2 miliarda funtów) przeciwko Jonesowi i jego firmie w związku z fałszywymi doniesieniami o ataku.

Z ostatnich dokumentów sądowych wynika, że ​​Jones posiada majątek osobisty o wartości około 8,6 miliona dolarów.

Piątkowe orzeczenie w Houston w Teksasie oznacza, że ​​na razie systemy wolności słowa i Infowars będą nadal działać.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Free Speech Systems zatrudnia 44 osoby i w ostatnim miesiącu wygenerowała prawie 3,2 miliona dolarów przychodów, głównie ze sprzedaży żywności i innych produktów.

Rodziny ofiar były podzielone co do tego, czy wyrzucić upadłość przedsiębiorstwa, czy przystąpić do postępowania likwidacyjnego.

Decyzja nie wyłącza odpowiedzialności organizacji zajmujących się wolnością słowa, a powodowie w sprawach o zniesławienie mogą dochodzić należnych im odszkodowania przed sądami państwowymi lub w drodze dalszego postępowania upadłościowego.

„Nie ma tu prostej ani właściwej odpowiedzi” – stwierdził sędzia Lopez, wygłaszając swoją decyzję, czasami popadał w głębokie emocje. „Myślę, że wierzyciele lepiej radzą sobie z przestrzeganiem praw przysługujących im przed sądem stanowym”.

Prawnik rodziny powiedział, że zostaną podjęte szybkie działania w celu uzyskania odszkodowania.

Po ataku na szkołę podstawową Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut w grudniu 2012 r. Jones i jego goście na antenie wielokrotnie kwestionowali, czy masakry były prawdziwe, snując teorie spiskowe dotyczące tego, czy zabójstwa zostały sfingowane, czy dokonane przez agentów rządowych.

W ataku zginęło 20 dzieci i sześciu pracowników szkoły.

W pewnym momencie Jones nazwał atak „kolosalnym oszustwem”, a w 2015 roku powiedział: „Sandy Hook to sztuczna, moim zdaniem całkowicie fałszywa obsada, wyprodukowana… Wiedziałem, że mają tam aktorów, ale wiedziałem, że oni Niektóre z prawdziwych dzieci zostały zabite, to pokazuje, jakie są odważne i wyraźnie wykorzystywali aktorów.

Jones przyznał się do morderstwa w Sandy Hook.

Po transmisji rodziny, których to dotyczyło, były nękane w Internecie i osobiście przez widzów Infoverse. Rodziny złożyły pozwy o zniesławienie w Connecticut i Teksasie, a ich zwycięstwa prawne zmusiły Jonesa i Pre-Speech Systems do ogłoszenia bankructwa.

Piątkowe przesłuchanie dotyczyło możliwości przeniesienia spraw upadłościowych z rozdziału 11 do rozdziału 7, czyli części amerykańskiego kodeksu upadłościowego, która pozwala na prostą likwidację zamiast bardziej złożonej restrukturyzacji finansowej.

W ostatnich transmisjach i na swoich kontach w mediach społecznościowych Jones w dalszym ciągu krytykuje amerykański wymiar sprawiedliwości i twierdzi, że istnieje spisek rządowy mający na celu jego uciszenie.

Wielokrotnie ostrzegał, że zostanie usunięty z fal radiowych, mimo że amerykańskie przepisy dotyczące wolności słowa stanowią, że nawet w przypadku rozwiązania jego firmy będzie mógł założyć nową i kontynuować nadawanie.

„Uniknęliśmy kuli i wychwalaliśmy Jezusa” – powiedział Jones w audycji w Infowars po procesie. „Gdyby sędzia nie postąpił właściwie, byłbym dzisiaj na antenie. Żyjemy, by walczyć kolejnego dnia.

Jednak prawnicy Jonesa argumentowali w ostatnich tygodniach, że firma odnotowała rekordową sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *