Gwiazda Filary Stworzenia pojawia się na nowym zdjęciu wykonanym przez należące do NASA teleskopy Hubble’a i Webba
Wykorzystując dane z teleskopów kosmicznych Hubble’a i Webba, astronomowie i artyści stworzyli trójwymiarowy model słynnych Kolumn Stworzenia w Mgławicy Orzeł (Messier 16 lub M16), tworząc film, który pozwala widzom latać przez filary i pomiędzy nimi .
Filary Stworzenia w sercu Mgławicy Orzeł są znane na całym świecie ze swojego oszałamiającego i surrealistycznego piękna.
Gęste, masywne pióropusze międzygwiazdowego pyłu i gazu tworzą oszałamiający niebiański spektakl, rozsławiony przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a w 1995 roku.
Teraz, A Nowa wizualizacja 3D tych niebieskich struktur NASA opublikowała raport zawierający dane z teleskopów kosmicznych Hubble’a i Jamesa Webba.
W wersji modelu Hubble’a (po lewej) pióropusze zawierają nieprzezroczysty ciemnobrązowy pył i jasnożółty zjonizowany gaz na zielonkawo-niebieskim tle. Wersja internetowa (po prawej) przedstawia półprzezroczysty pomarańczowy i pomarańczowo-brązowy pył z jasnoniebieskim zjonizowanym gazem na ciemnoniebieskim tle. (Greg Bacon, Ralph Crawford, Joseph DePasquale, Leah Hostak, Christian Nieves, Joseph Olmsted, Alyssa Pagan i Frank Summers (STScI), naukowiec NASA/NASA)
Według NASA jest to najbardziej kompleksowy i szczegółowy film wielofalowy, jaki kiedykolwiek powstał, przedstawiający region narodzin gwiazd.
Powyższy film pozwala obserwatorom gwiazd i naukowcom zobaczyć trójwymiarowe struktury filarów.
Mozaika widoków w świetle widzialnym (Hubble) i podczerwieni (WEB) tej samej klatki z wizualizacji Pillars of Creation. Sekwencja wizualizacji zanika pomiędzy tymi dwoma modelami, gdy kamera przemieszcza się pomiędzy kolumnami. Te kontrastujące widoki ilustrują, jak obserwacje z obu teleskopów uzupełniają się. (Greg Bacon, Ralph Crawford, Joseph DePasquale, Leah Hostak, Christian Nieves, Joseph Olmsted, Alyssa Pagan i Frank Summers (Space Science Institute), naukowiec NASA/NASA)
NASA twierdzi, że zamiast wyjaśnień technicznych wideo opiera się na danych obserwacyjnych z artykułu naukowego pod redakcją Anny McLeod, profesor nadzwyczajnej na Uniwersytecie w Durham w Wielkiej Brytanii.
Celem jest zapewnienie widzom bardziej wciągających wrażeń i pomoc w lepszym zrozumieniu płaskich obrazów 2D zarejestrowanych przez teleskopy.
„Amatorski przedsiębiorca. Profesjonalny ekspert od internetu. Człowiek zombie. Nieuleczalny badacz popkultury”.