A starsi Demokraci prywatnie mówią, że Biden powinien ustąpić

Jak podają amerykańskie media, kilku innych wysokich rangą członków Partii Demokratycznej prezydenta Joe Bidena prywatnie wezwało go do przekazania swojej kandydatury w listopadowych wyborach innemu kandydatowi.

Według mediów, w tym amerykańskiej filii BBC, CBS News, podczas rozmowy panelowej z przywódcą mniejszości w Izbie Reprezentantów Hakeemem Jeffriesem czterech kongresmenów nalegało, aby Biden ustąpił.

Do kwartetu dołączyli inni, którzy wyrazili obawy co do przydatności Bidena do sprawowania urzędu po niedawnej nieudanej debacie, ale powstrzymali się od zwrócenia się do prezydenta o oczyszczenie drogi, dodała CBS.

Biden obiecał kontynuować walkę i zachował poparcie innych Demokratów, którzy upierają się, że to on pokona Donalda Trumpa w listopadowych wyborach.

  • autor, Jamesa Fitzgeralda
  • magazyn, wiadomości BBC

Oczekuje się, że analiza kandydatury Bidena nabierze tempa, gdy w poniedziałek prawodawcy powrócą na Kapitol. Prezydent będzie także w centrum uwagi w nadchodzących dniach, gdy będzie gospodarzem szczytu przywódców NATO w Waszyngtonie.

Doniesienia mediów amerykańskich nieznacznie różniły się od tego, co powiedzieli przedstawiciele Demokratów podczas niedzielnej prywatnej rozmowy z Jeffriesem.

Według wielu mediów Jerry Nadler, Mark Dagano i Adam Smith znają słowa lub cytaty osób biorących udział w rozmowie.

Według CBS i „New York Times” swój głos dodał Joe Morell, ale Associated Press podała, że ​​czwartą osobą był Jim Himes.

Inni wyrazili zaniepokojenie szansami wyborczymi Bidena w starciu z Trumpem. Żaden z przedstawicieli nie upublicznił swojego stanowiska.

Zadawnione od dawna pytania dotyczące wieku Bidena nasiliły się od czasu telewizyjnego spotkania twarzą w twarz z Donaldem Trumpem, które odbyło się w zeszłym miesiącu, podczas którego prezydent natknął się na pewne odpowiedzi lub stracił tok myślenia.

Dzień później Biden protestował na wiecu w Wisconsin, choć nie rozwiało to obaw części sojuszników. W zeszłym tygodniu Lloyd Doggett jako pierwszy Demokrata w Kongresie nalegał, aby Biden ustąpił.

W zeszłym tygodniu powtórzyło to publicznie co najmniej czterech kolegów, a prywatnie kolejnych czterech, którzy podobno przekazali swoje uwagi panu Jeffriesowi w niedzielę.

Trump pochwalił niepewną postawę Bidena, a w zeszłym tygodniu nazwał swojego rywala „zepsutym”. Pomimo niedawnego wyroku skazującego w nowojorskiej sprawie karnej dotyczącej milczenia, jest o trzy lata młodszy od Bidena, który ubiega się o powrót do Białego Domu.

W obliczu narastających spekulacji na temat kandydatury Bidena w listopadzie część myśli Demokratów skierowała się w stronę tego, kto mógłby go zastąpić.

Część członków partii skupiła się wokół wiceprezydent Kamali Harris, która obecnie w listopadzie pełni funkcję kandydatki na kandydata Bidena.

Inny przedstawiciel, Adam Schiff, powiedział, że pani Harris mogłaby „w dużym stopniu” pokonać Trumpa, choć w rozmowie z NBC News on również powstrzymał się od nakazania Bidenowi rezygnacji.

Dając wyraźny sygnał, że kieruje celownik w stronę pani Harris, Trump zasugerował, że wiceprezydent jest „lepszy” od Bidena, ale nadal „żałosny”.

Biden i jego sojusznicy upierali się ostatnio, że ich zadaniem jest pokonanie Trumpa w drugich wyborach z rzędu – mimo że wiedzą, że nadchodzące dni i tygodnie będą kluczowe dla uratowania jego kampanii.

W zeszłym tygodniu podczas dwóch wywiadów Biden przyznał, że „wrócił”, ale później przyrzekł, że tylko „Pan Wszechmogący” może pomóc mu w odzyskaniu Białego Domu.

W piątek w rozmowie z ABC News prezydent przeszedł test poznawczy, aby zapewnić wyborców, że nadaje się na kolejną kadencję, i odmówił podania wyników do wiadomości publicznej.

Tytuł Filmu, Wyborcy Demokratów zachwalają zdolność Bidena do ubiegania się o urząd

Więcej o wyborach w USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *