ABBA, Blondie, The Notorious B.I.G. to nazwiska osób, które w 2024 roku znajdą się w Krajowym Rejestrze Nagrań

ABBA, Biggie, Blondie i Rudolph wkraczają do amerykańskiego świata dźwięku. Nowi stolarze Krajowy Rejestr Rejestracyjny W Bibliotece Kongresu znajduje się album zespołu ABBA „Arrival” z 1976 r. Notoryczny B.I.Galbum Ready to Die z 1994 r., przełomowy album Blondie z 1978 r. „Parallel Lines” i wersja „Rudolph the Red-Nosed Reindeer” Gene’a Autry’ego z 1949 r.

Bibliotekarka Kongresu Carla Hayden Ogłoszono 25 nowych tytułów we wtorek w klasie 2024, stwierdzając w oświadczeniu, że „zasługuje na wieczne zachowanie ze względu na swoje kulturowe, historyczne lub estetyczne znaczenie w nienaruszonym zarejestrowanym dziedzictwie narodu”.

Arrival to czwarty album studyjny w klimacie disco szwedzkiej supergrupy ABBA, której hity to „Dancing Queen”, „Money, Money, Money” i „Fernando”.

W 2021 roku korespondent CBS News Seth Doan Wymagany Członkowie Benny Andersson i Björn Ulvaeus napisali to, co ich zdaniem było niezbędnymi składnikami dobrej piosenki pop.

„Myślę, że piosenka popowa powinna mieć w sobie coś, czego się nie spodziewasz” – odpowiedział Anderson. „Wiesz, kiedy to słyszysz”.

„Proste, ale takie niewinne” – dodał Ulvaeus.

Od lewej członkowie zespołu ABBA Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstad, Agnetha Fältskog i Björn Ulvaeus pozują do zdjęcia w 1974 roku w Sztokholmie po zwycięstwie w szwedzkiej filii Konkursu Piosenki Eurowizji swoją piosenką „Waterloo”.

Ole Lindborg/AFP za pośrednictwem Getty Images


Blondie i piosenkarka Deborah Harry dokonały komercyjnego przełomu wydając album „Parallel Lines” słynący z okładki w czarno-białe paski z „Heart of Glass”. W tym roku dołączył do niego kolejny nowofalowy klasyk z tego samego roku, debiutancki album The Cars.

Album The Notorious B.I.G. z 1994 roku „Ready to Die” zawierający „Juicy” i „Big Poppa”, jedyny album wydany za jego życia, to hiphopowy headliner, na którym znalazł się także „La-Di-Da-Di” – Doug E. Świeże. oraz singiel Slicka Ricka z 1985 roku.

Notoryczny raper Biggie, znany również jako Biggie Smalls, skręca cygaro przed domem swojej matki na Brooklynie w Nowym Jorku, 18 stycznia 1995 r.

Clarence Davis/New York Daily News Archive za pośrednictwem Getty Images


Na liście znajdzie się piosenka portorykańskiego piosenkarza Hectora Lavoe z 1978 r. „El Cantante”, napisana przez Rubena Bladesa, wraz z hołdem złożonym matce meksykańskiego piosenkarza Juana Gabriela z 1990 r. „Amor Eterno”.

Inne tytuły zaliczane do „charakterystycznych głosów historii i kultury narodu” to album Jefferson Airplane z 1967 r. „Surrealistic Pillow”, album Green Day „Dookie” z 1994 r. i album The Chicks z 1998 r. „Wide Open Spaces”.

Album ze szkicami Lily Tomlin z 1971 r. „This Is a Recording” to jedyna komedia i jedyne nagranie niemuzyczne na tegorocznej liście.

Autry, śpiewający kowboj, który należał do największych gwiazd Ameryki połowy XX wieku, nagrał ostateczną wersję utworu „Rudolph, the Red-Nosed Reindeer”. W zeszłym roku do rejestru, który liczy obecnie 650 tytułów, dołączyło „All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey.

Na liście znalazł się także utwór Jackie Princeton and the Hiss Delta Cats „Rocket '88'” z 1951 roku, który według niektórych był pierwszą piosenką rock'n'rollową.

Wystąpią także single, które zdefiniowały karierę wielu przełomowych artystów znajdujących się na płycie, w tym „Chances Are” Johnny’ego Mathisa, „Don't Worry, Be Happy” Bobby’ego McFerrina, „The Tennessee Waltz” Patti Page i „eye”. Ain’t No Sunshine” Billa Withersa.

READ  Super Mario Box Office przekracza 866 milionów dolarów, Evil Dead Rises otwiera się mocno - The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *