Activision Blizzard zwalnia personel e-sportowy, ponieważ stoi w obliczu potencjalnie dramatycznych zmian w Overwatch League

W środku ostatnich dni umowy Activision Blizzard/Microsoft, Activision Blizzard zwalnia pracowników w swoim dziale e-sportu, jednocześnie przygotowując się na potencjalnie ogromne zmiany w swoim Overwatch liga.

Dziś rano wystartował Blizzard Raport o wynikach za II kww którym leży możliwy los Overwatch liga. Z raportu:

W drugim kwartale zmodyfikowaliśmy niektóre warunki naszych umów o współpracy z podmiotami zespołu uczestniczącymi w projekcie Overwatch liga. Zgodnie z warunkami zmienionymi, po zawarciu obecnego Overwatch W sezonie ligowym drużyny będą głosować nad zaktualizowaną umową operacyjną. Jeśli zespoły nie zagłosują za kontynuacją w ramach zaktualizowanej umowy operacyjnej, każda uczestnicząca jednostka zespołu otrzyma opłatę za rozwiązanie w wysokości 6 milionów USD (całkowita opłata wynosi około 114 milionów USD).

Oznacza to, że losy ligi po bieżącym sezonie leżą teraz w rękach właścicieli drużyn, na które głosowanie trafi jeszcze w tym roku. Chociaż nie wiemy jeszcze, co zdecydują właściciele franczyzy, w oparciu o chwiejny rozwój finansowy i zespołowy z ostatnich kilku lat, możemy zgadywać.

W zeszłym roku dziennikarz e-sportowy Jacob Wolf poinformował, że Activision Blizzard Była winna około 400 milionów dolarów opłat franczyzowych od obu Overwatch I Wezwanie do służby Ligi, które odroczyły płatności z powodu powszechnego stresu finansowego związanego z Covid-19 pandemia. Następnie, w zeszłym miesiącu, Dziennik biznesu sportowego wspomniałem o tym Overwatch liga Zrezygnowano z opłaty franczyzowejanulując część 20-35 milionów dolarów opłat wnoszonych przez każdą drużynę w celu udziału w lidze.

Ponadto w styczniu kilka gier Blizzarda, m.in Overwatch I Hearthstone Internet w Chinach został odcięty, ponieważ Blizzard i jego długoletni chiński partner wydawniczy, NetEase, nie wynegocjowali nowej umowy licencyjnej. Następnie, w kwietniu, na początku sezonu 2023, liga ogłosiła, że ​​jedna z jej chińskich drużyn, Chengdu Hunters, nie weźmie udziału w pierwszych tygodniach sezonu, ponieważ „nadal zastanawiają się nad przyszłym kierunkiem swojego zespołu. „Istniała nadzieja, że ​​Łowcy, ulubieńcy fanów, wrócą. , później w sezonie, zanim doniesiono o tym w czerwcu Ta drużyna odeszła na zawsze.

READ  Komputery stacjonarne AMD Ryzen 7000 z serii „Zen4” zadebiutowały 27 września, Ryzen 9 7950X za 699 USD

Biorąc to wszystko pod uwagę I ogólnie chłodzenie w e-sporcieJest to bezpieczne założenie, że franczyzobiorcy prawdopodobnie zdecydują się nie kontynuować ligi, wezmą 6 milionów dolarów odszkodowania i zakończą erę franczyzy w pigułce. Overwatch Sporty elektroniczne.

Jednakże, chociaż możliwe jest, że OWL przestanie istnieć w formie, jaką znamy, nie musi to oznaczać, że przestanie istnieć. W ekskluzywnym wywiadzie z krawędźI Overwatch Komisarz Ligi, Sean Miller, potwierdził zaangażowanie Blizzarda Overwatch Esports, bez względu na to, jak bardzo głosowanie wpłynie na franczyzę.

„Budujemy w kierunku odnowionego globalnego krajobrazu, który stawia graczy i fanów na pierwszym miejscu”.

Chcę mieć jasność co do jednej konkretnej rzeczy Overwatch Pozostaje zaangażowany w konkurencyjny ekosystem w 2024 roku i później. „W miarę jak budujemy w kierunku odnowionego globalnego krajobrazu, który stawia graczy i fanów na pierwszym miejscu”.

Miller nie powiedział dokładnie, jak mógłby wyglądać OWL 2024, ale powiedział, że Overwatch Zespół e-sportowy poszukuje przykładów innych lig e-sportowych, w tym from Overwatchwłasna przeszłość: Mistrzostwa Apexu.

„Jeśli spojrzysz na kształt play-offów, które robimy w tym roku, powinno to być wyraźną wskazówką, że tak, patrzyliśmy na APEX jako jeden z naszych przykładów” – powiedział. Format play-off w tym roku jest prawie kopią / wklejem Drugi sezon Apexa. „

Miller ponownie nie mógł podać szczegółów, czy wznowienie mistrzostw Apex jest w kartach, jeśli właściciele zespołu zagłosują za rezygnacją z kontynuacji. Przyznał jednak, że w turnieju Apex było dużo (bardzo) jest kochany przez fanów i bez względu na to, co zostanie postanowione, Overwatch E-sport nada priorytet tej miłości, służąc „ [fans] na całym świecie i w najlepszy sposób.

Miller podkreślił również zaangażowanie ligi wobec swoich graczy, ale nie mógł podzielić się tym, jak to zaangażowanie wygląda w przyszłości po OWL. „Prowadzimy wewnętrzne rozmowy z zespołami i [players] Naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie, aby to przejście, jeśli nastąpi, odbyło się w najlepszy możliwy sposób”.

READ  Wydawcy nie lubią subskrybentów o „zniszczonej wartości”, takich jak Xbox Game Pass, mówi Sony Boss

Wózek widłowy San Francisco Overwatch Puchar Ligi po wygraniu Wielkiego Finału 2019.
Zdjęcie: Robert Paul/Blizzard

Ze względu na niepewność, co zdecydują właściciele zespołu, Miller niewiele mógł powiedzieć o lidze po sezonie 2023. Powtórzył, że nadal jest zaangażowany w Overwatch esport i bycie jak najbardziej przejrzystym dla fanów. Ale pomimo potencjalnie ogromnych zmian na horyzoncie, Miller pozostał optymistą.

„Właściwie jestem bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości Overwatch e-sport i ekosystem rywalizacji.” „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić graczom i fanom takie wrażenia, do których ludzie będą chcieli wracać, być ich częścią i ekscytować się rozpoczęciem gry”.

Jednak ten optymizm nie wydaje się być zgodny z tym, co naprawdę dzieje się w dziale e-sportu Blizzarda. Wczoraj dział e-sportu firmy doznał zwolnień, które dotknęły około 50 pracowników, co zdaniem jednego z nich „brzmi jak ogromne obciążenie Activision Blizzard Esports”.

W oświadczeniu do krawędź„Pozostajemy zaangażowani w przyszłość e-sportu i regularnie oceniamy, w jaki sposób nasz zespół jest zgodny z naszymi celami biznesowymi, aby mieć pewność, że możemy ewoluować wraz ze zmieniającymi się trendami i jak najlepiej dostarczać naszym zespołom, graczom i fanom” — pisze Brad Crawford, starszy dyrektor ds. e-sportu Activision Blizzard globalnej komunikacji. Wspieranie naszych pracowników w okresie przejściowym jest naszym najwyższym priorytetem”.

Jednak ci, którzy zostali, nie czują dużego wsparcia. Według zwolnionego pracownika, który poprosił o zachowanie anonimowości w celu zatrudnienia go w przyszłości, zwolnienie pojawiło się znikąd.

2017 Overwatch Finał mistrzostw świata między Kanadą a Koreą Południową.
Zdjęcie: Zdjęcie Joe Scarnissi/Getty Images

Powiedzieli, że „nie było ostrzeżenia” krawędź E-mailem. „To był całkowity szok dla wszystkich, a żadnemu z nas, którzy zostali zwolnieni, nie dano możliwości zmiany ról ani zespołu”.

Były pracownik pracował w operacjach e-sportowych i miał wrażenie, że w tym dziale wszystko idzie dobrze.

READ  Nintendo rozważa „różne inicjatywy” i „dalsze ulepszenia” dla Switch Online

„Oczywiście zespół skurczył się w ciągu ostatnich kilku lat, a e-sport jako całość ostatnio boryka się z problemami, ale obserwujemy rekordową oglądalność i Nasze lukratywne umowy sponsorskie Liga Call of Duty Turniejeoni powiedzieli. „Overwatch Liga nie odniosła pełnego sukcesu z punktu widzenia oglądalności, ale widzieliśmy więcej sukcesów niż kiedykolwiek dzięki naszym formatom OWL. [promotion] A nasze ligi poboczne, np Wzywam wszystkich bohaterów. „

Były pracownik powiedział, że Blizzard wyłącza niektóre narzędzia używane do prowadzenia swoich turniejów, a przed ich rozdaniem pracuje nad nowym narzędziem, które zastąpi te, które się wyłączają.

„Moim zdaniem są oni całkowicie źle wyposażeni, aby wspierać cokolwiek wewnętrznie w e-sporcie”.

„O ile mi wiadomo, to tak [tool] Nadal planowane jest ukończenie w nadchodzących tygodniach, a nasza wymiana nie jest zakończona, więc mogę tylko spekulować, że Activision Blizzard zamknie dział e-sportu” – powiedzieli. „Mogą być w stanie zatrzymać szkieletową załogę, aby zamknąć OWL I Mistrzostwa Świata strefa wojny Sezony w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale moim zdaniem jest całkowicie źle wyposażone, aby później wspierać cokolwiek wewnętrznie dla e-sportu. ”

Wraz ze zbliżającym się przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft, optymizm Millera na przyszłość słabnie Overwatch E-sport dramatycznie kontrastuje z ponurym obrazem namalowanym przez byłych pracowników, którzy go stworzyli Overwatch Możliwe e-sporty.

„Naprawdę nie mogę zrozumieć korzyści ze zwalniania pracowników, kiedy Twoja firma odnotowuje rekordowe zyski, a cena akcji jest całkowicie ograniczona przez zbliżające się przejęcie” – powiedział pracownik. „To posunięcie nie pomaga akcjonariuszom, nie pomaga biznesowi i nie pomaga pozostałym pracownikom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *