Przeprojektowany MacBook Air może mieć M1, ale nie M2

Analityk TF International Securities, Ming-Chi Kuo, „silnie” uważa, że ​​nadchodząca przeróbka MacBooka Air będzie zawierała układ M1, a nie szeroko oczekiwaną aktualizację „M2”. ko skomentował do 9to5Mac po ćwierkać Spodziewaj się „zupełnie nowego” projektu laptopa z większą liczbą opcji kolorystycznych i bez małego ekranu LED.

Był to przeprojektowany MacBook Air Wcześniej zgłoszono obecność chipa M2. Napisane przez Marka Gormana z Bloomberg. Apple może oczywiście decydować o własnej nomenklaturze swoich chipów w oparciu o względy marketingowe, ale jeśli schemat nazewnictwa M1 jest zgodny z chipami serii A w iPhone’ach i iPadach, kolejna liczba w górę wskazuje na ulepszenie konstrukcji procesora. Chipsety M1, w tym M1 Pro, Max i Ogłoszono Ultrawszystkie używają różnych konfiguracji rdzeni procesora w zależności od tego, co znajduje się w układzie A14 iPhone’a 12.

Tak więc M2 prawdopodobnie użyje rzekomych rdzeni wywodzących się z A15 lub A16 w nadchodzących iPhone’ach w tym roku. Jeśli chodzi o nowy MacBook Air, jeśli będzie trzymał się układu i marki M1, teoretycznie może zaoferować poprawę wydajności poprzez dodanie większej liczby rdzeni. Istnieją już 7- i 8-rdzeniowe warianty M1, a Gurman poinformował, że Apple testuje nienazwany układ z 8 rdzeniami CPU i 10 rdzeniami GPU. Może to być M2 lub ulepszony M1.

Kuo spodziewa się rozpoczęcia masowej produkcji nowego MacBooka Air pod koniec drugiego lub trzeciego kwartału tego roku.

READ  Program na żywo w Starfield zapowiada wielką kosmiczną przygodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *