Adam Driver dołącza do Cate Blanchett w nadchodzącym filmie Jima Jarmuscha

Adam Driver, Mayim Bialik, Tom Waits, Charlotte Rampling, Indya Moore i Luka Sabbat dołączyli do obsady długo oczekiwanego, nadchodzącego filmu Jima Jarmuscha Ojciec, matka, siostra, brat.

Dołączają do Cate Blanchett i Vicky Cripps, o których wcześniej krążyły plotki, że mają zagrać w filmie po tym, jak zostały sfotografowane na planie. Zdjęcia do filmu „Ojciec, matka, siostra i brat” zakończyły się niedawno w Paryżu, po zdjęciach w Dublinie w Irlandii i w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku rozpoczęła się postprodukcja, a zakończenie filmu ma nastąpić jeszcze w tym roku.

„Ojciec, matka, siostra i brat” to tryptyk składający się z trzech odrębnych historii, których akcja rozgrywa się w różnych krajach i dotyczy relacji między dorosłymi dziećmi, ich nieco odległymi rodzicami i sobą nawzajem. Akcja pierwszej części, „Ojciec”, rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, „Matka” w Dublinie w Irlandii, a „Brat” w Paryżu we Francji.

Ojciec, matka, siostra i brat to prawdopodobnie jeden z najbardziej osobistych filmów Jarmuscha, „komedia przeplatana wątkami melancholii” oraz „ciche, obserwacyjne, nieoceniające studium charakteru”, jak głosi opis filmu. Jarmusch zasugerował wcześniej, że „Ojciec, matka, siostra i brat” będzie zawierał silny element muzyczny.

Jim Jarmusch filmuje „Ojciec, matka, siostra, brat”
Karol Betuel

Film powraca do ekipy Jarmuscha z Adamem Driverem, który wyreżyserował go przy takich filmach jak „Patterson” i „The Dead Don’t Die”. Driver bierze udział w Festiwalu Filmowym w Cannes, aby wspierać konkursowy tytuł Francisa Forda Coppoli „Megalopolis”, w którym występuje.

Producentami są Charles Gilbert („Annette”), Joshua Astrachan, Carter Logan i Attila Yosser. Film jest produkowany i prezentowany przez Saint Laurent Prods, na którego czele stoi dyrektor kreatywny domu mody Anthony Vaccarello, MUBI i The Apartment (filia Fremantle), a także Badjetlag Jarmuscha i CG Cinema Gilliberta. Koprodukcja: Irlandczyk Richard Bolger i Conor Barry z Hail Mary. Film był także wspierany przez Fís Éireann/Screen Ireland i otrzymał finansowanie kapitałowe od Cinema Inutile.

READ  Stan Jeremy'ego Rennera jest krytyczny, ale stabilny po wypadku z pługiem śnieżnym - Deadline

Dystrybutorzy, którzy kupili film w przedsprzedaży, to Weltkino w Niemczech i Les Films du Losanges we Francji. Match Factory zajmie się sprzedażą międzynarodową, a Gersh będzie reprezentował prawa w Ameryce Północnej. Pożyczkodawcami były Cofiloisirs i Three Point Capital.

W skład cenionej głównej ekipy wchodzą autorzy zdjęć Frederic Elms i Yorick Le Saux, scenografowie Mark Friedberg i Marco Bittner Rosser, montażysta Afonso Gonsalves, projektantka kostiumów Catherine George, projektant dźwięku Robert Hine i reżyserka obsady Ellen Lewis.

Jima Jarmuscha reprezentują Bart Walker z The Gersh Agency, Victoria Cook i Hayden Goldblatt z Frankfurtu, Cornett, Klein & Sales.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *