Adaptacja „Wicked” w Universal dodaje Marissę Budd i Bowen Yang — ostateczny termin

Ekskluzywny: Universal i reżyser John Chu zakończyli swój zestaw, aby zaadaptować go do światowego hitu zło z Marisa Buddi Buen Yang Bronwyn James dołączył do filmu. Do obsady dołączają także Keala Settle, Aaron Teoh i Colin Michael Carmichael. Dołączają do wcześniej ogłoszonych członków obsady: Ariany Grande, Cynthii Erivo, Jeffa Goldbluma, Michelle Yeoh, Jonathana Baileya i Ethana Slatera.

Bodhi zagra Nessarose, siostrę Elababy. Postać porusza się na wózku inwalidzkim, podobnie jak Bode z Los Angeles, który od ósmego roku życia gra w wielu sztukach teatralnych i musicalach. Yang i James zagrają odpowiednio Pfannee i ShenShen, kolegów z klasy Elphaby i Glindy w Shiz. Jeśli chodzi o Settle, zagra Miss Coddle, Teoh zagra Avarica, a Carmichael zagra Nikidika. Film zostanie wydany w dwóch częściach jako wydarzenia świąteczne w 2024 i 2025 roku.

Chu reżyseruje film na podstawie trzykrotnie nagrodzonego Tony musicalu, będącego adaptacją bestsellerowej powieści Gregory’ego Maguire’a autorstwa Winnie Holzman i trzykrotnego zdobywcy Oscara.®— Kompozytor/autor tekstów Stephen Schwartz, który również współpracuje przy adaptacji scenariusza.

zło Wyprodukowany przez Universal Stage Productions, Platt, Araca Group, Jon B. Platt i Stone on Broadway. Dzięki krajowemu tournée i licznym międzynarodowym produkcjom musical obejrzało ponad 60 milionów ludzi na całym świecie, co czyni go jednym z najbardziej udanych projektów teatralnych wszechczasów.

Broadwayowski oryginał zdobył ponad 100 międzynarodowych nagród, w tym nagrodę Grammy i trzy nagrody Tony. zło Spektakle odbywały się w ponad 100 miastach w 16 krajach świata (USA, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Japonia, Niemcy, Holandia, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Korea Południowa, Filipiny, Meksyk, Brazylia, Szwajcaria i Chiny ) i dotychczas została przetłumaczona na sześć języków: japoński, niemiecki, niderlandzki, hiszpański, koreański i portugalski.

Marc Platt będzie produkował dla Marc Platt Productions z siedzibą w Universal. Producentem będzie także David Stone. Starszy wiceprezes wykonawczy ds. produkcji Eric Byers i wiceprezes ds. rozwoju produkcji Lexi Barta będą nadzorować projekt w imieniu firmy Universal.

READ  Chrissy Teigen ogłasza, że ​​ona i John Legend spodziewają się kolejnego dziecka

Kredyty obejmują Bodhi Mały sklep z horroramii wróżkii Piotruś Pan i Mary Poppins Ponadto ma krótki film, który sama napisała, wyreżyserowała i wyprodukowała Jesteś wspaniałyktóry został wcześniej przyjęty na Festiwal Filmowy w Wisconsin w 2021 roku.

Ulubieniec widzów i krytyków w telewizji, filmie i na żywo, Yang ugruntował swoją pozycję jako jeden z najbardziej kreatywnych i wyjątkowych głosów w komedii. Nominowany do nagrody Emmy za rolę w Sobotni wieczór na żywooglądane na Hulu Wyspa ogniaa także Uniwersalne Dwóch braci. Niedawno pojawił się także w niezatytułowanym projekcie Universalu Please Don’t Destroy. James ma na swoim koncie wiele występów na scenie i ekranie, ostatnio w telewizji Song Rebel Neil Na Disney+ i Netflixie Lockwood and Company.

Settle otrzymał nominacje do nagrody Tony za występy na Broadwayu Ręce na Hardbody’ego A po stronie filmu było to również widoczne Największy showman. Teoh jest znany z ról w brytyjskich teatrach muzycznych, takich jak Radośnie toczymy się daleji Król i jaFilm: ja jesteś nasz Carmichaela można zobaczyć w nadchodzącej akcji na żywo Królewna Śnieżka Fotka Disneya.

Bode jest reprezentowana przez DDO Artists Agency; Yang jest reprezentowany przez UTA, 3 Arts i adwokata Isaaca Dunhama; James reprezentuje Pierce Nemo Trusted Management and Administration; ugoda przez Creative Artists Management i Pakula King & Associates; Teoh w reżyserii Byrona; Carmichael z Pierce Nemo Management i Thoroughbred Management.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *