Dyrektor finansowy Costco sugeruje podwyższenie składek członkowskich

Dyrektor finansowy Costco, Richard Gallante, w czwartkowy wieczór wydawał się sugerować… hurtownik Podniesienie składek członkowskich w przyszłości.

Odpowiadając na pytanie analityka, czysłabsze zaplecze gospodarczeGalante powiedział, że czynniki w obliczeniach firmy dotyczące terminu podwyżki opłat „zdecydowanie wchodzą w proces myślowy”. Kosztco jest „nadal średnią z ostatnich trzech przyrostów pod względem czasu między ostatnim a następnym przyrostem”.

Klienci robią zakupy w sklepie Costco w Novato w Kalifornii, 13 lipca 2021 r. (Justin Sullivan/Getty Images/Getty Images)

Costco podnosiło składki członkowskie mniej więcej co pięć lat i siedem miesięcy w przeszłości, a ostatni wzrost miał miejsce w czerwcu 2017 r.

Liczba członków Sam’s Club w poniedziałki wzrasta po raz pierwszy od prawie dekady

„To, co powiedzieliśmy jeszcze raz i powtórzę jeszcze raz, to to, że nasz pogląd to wszystkie kryteria, ponieważ odnosi się do lojalności członków i propozycji wartości, którą poprawiliśmy dla naszych członków, nie mamy problemu z rozważeniem tego i ostatecznie to robi” – powiedział podczas rozmowy o zarobkach. „Więc jest to kwestia kiedy, a nie czy”.

„Ale czujemy, że w tej chwili jesteśmy w bardzo silnej pozycji konkurencyjnej” – kontynuował. „A jeśli będziemy musieli poczekać kilka miesięcy lub kilka miesięcy, to w porządku. Będę świadomie nieśmiały, kiedy będzie to możliwe”.

Kosztco

Kupujący szukają towarów w hurtowni Costco w Colchester, Vermont, 4 sierpnia 2020 r. (Robert Nickelsberg/Getty Images/Getty Images)

Costco odnotowało wzrost przychodów ze składek członkowskich I kwartał roku podatkowego 2023A wyniki ogłoszone przez spółkę w czwartek.

Costco aktualizuje koszty kukurydzy, mąki, cukru i masła

Ogólnie rzecz biorąc, przyniósł 54,44 miliarda dolarów przychodów w pierwszym kwartale, co stanowi wzrost o prawie 7,5% w porównaniu z 50,36 miliarda dolarów w tym samym okresie trzech miesięcy ubiegłego roku. W tym kwartale zysk netto wzrósł do 1,36 mld USD, a skorygowany zysk na akcję wyniósł 3,10 USD.

READ  Jeff Bezos prosi Radę ds. Dezinformacji o zweryfikowanie autentyczności tweeta Bidena

Costco odnotowało również wzrost całkowitej porównywalnej sprzedaży o 6,6% w pierwszym kwartale, przy czym porównywalna sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 9,3%, w Kanadzie o 2,4%, a w innych porównywalnych krajach o 3,1%.

„Myślę, że mogliśmy to zrobić w czasach niższej lub wyższej wydajności, dobrej gospodarki lub… Trudniejsza ekonomiaGalanti powiedział również o wzroście opłaty członkowskiej podczas rozmowy. Z nagłówkiem „znak zapytania recesja” i „inflacja Wykrzyknik: „Nie ma pośpiechu”.

Ludzie noszą maski, czekając w kolejce w Costco w Salt Lake City, Utah, 4 kwietnia 2020 r. (Zdjęcie AP/Rick Bowmer)

„Teraz wiem, że pięć lat i siedem miesięcy od czerwca 17 to styczeń 23” – kontynuował. „Wiem, że podczas ostatniego telefonu powiedziałeś, że nie oznacza to, że będzie to 23 stycznia. To kwestia kiedy, a nie czy, ale na tym skrzyżowaniu będziemy musieli po prostu poczekać i zobaczyć”.

Galanti powiedział, że Costco „dobrze czuje się z lojalnością naszych członków i naszą siłą”.

Dyrektor finansowy Costco ujawnia, czy historyczna inflacja podniesie cenę połączenia hot dogów i napojów gazowanych

Wskaźnik odnowienia członkostwa detalisty w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wyniósł 92,5% na koniec pierwszego kwartału, podczas gdy wskaźnik globalny pozostał na poziomie 90,4% w stosunku do poprzedniego kwartału.

„Gdybyśmy chcieli to zrobić wczoraj, możemy, a jeśli chcemy to zrobić za sześć miesięcy, możemy” – powiedział analitykom Galante. — Poczekamy i zobaczymy.

wstążka ochrona w przeciwnym razie oni się zmieniają zmiana %
koszt Hurtownia Costco. 485,92 +4,50 +0,93%

Wcześniej używał języka „kiedy, a nie jeśli”. Omów potencjalne podwyżki opłat członkowskich Podczas naszej ostatniej rozmowy o zarobkach we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *